چرا برخی افراد بیش از حد میخوابند؟

درست است که خواب شبانه برای سلامتی ضروری است. اما خوابیدن بیش از حد با بسیاری از مشکلات پزشکی از جمله دیابت ، بیماری قلبی و افزایش خطر مرگ همراه است. چرا برخی افراد بیش از حد میخوابند؟

بیش از حد خوابیدن: چه میزان خواب زیاد است؟

میزان خواب مورد نیاز شما در طول زندگی متفاوت است. بستگی به سن و سطح فعالیت شما و همچنین به سلامتی عمومی و عادات سبک زندگی شما دارد. به عنوان مثال ، در دوره های استرس یا بیماری ، ممکن است شما نیاز به خواب بیشتری داشته باشید. اما اگرچه نیازهای خواب به مرور زمان و از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، متخصصان معمولاً توصیه می کنند که بزرگسالان هر شب بین هفت تا نه ساعت بخوابند.

چرا مردم خیلی زیاد می خوابند؟

برای افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند ، خوابیدن بیش از حد در واقع یک اختلال پزشکی است. این شرایط باعث می شود افراد در طول روز از خواب آلودگی شدید رنج ببرند که معمولاً با چرت زدن تسکین نمی یابد. همچنین باعث می شود آنها برای مدت طولانی غیرمعمول در شب بخوابند. بسیاری از مبتلایان به هیپراسمانیا در واقع نیاز تقریباً مداوم به خواب ، علائم اضطراب ، کم انرژی و مشکلات حافظه را تجربه می کنند.
البته همه کسانی که خواب بیش از حد دارند ، اختلال خواب ندارند. سایر علل احتمالی خوابیدن بیش از حد شامل استفاده از برخی مواد مانند الکل و برخی داروهای تجویزی است. سایر شرایط پزشکی از جمله افسردگی می تواند باعث خواب بیش از حد افراد شود. و سپس افرادی هستند که می خواهند خیلی بخوابند.

برخی بیماری ها مرتبط با خواب بیش از حد:

دیابت:مطالعات نشان داده است که خواب بیش از حد یا کم خوابی در هر شب خطر مبتلا شدن به دیابت را در فرد افزایش میدهد.

چاقی: خوابیدن بیش از حد یا بسیار کم می تواند شما را چاق کند. یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که هر شب نه یا 10 ساعت می خوابند ، 21٪ بیشتر از افرادی که بین هفت تا هشت ساعت می خوابند ، در طی یک دوره 6 ساله چاق می شوند. این ارتباط بین خواب و چاقی هنگامی بود که میزان مصرف مواد غذایی و ورزش در نظر گرفته شده ، یکسان بوده است.

افسردگی و استرس: اگرچه بی خوابی بیشتر از استرس با افسردگی ارتباط دارد ، تقریباً 15٪ از افراد مبتلا به افسردگی بیش از حد می خوابند. این ممکن است به نوبه خود افسردگی آنها را بدتر کند. دلیل آن این است که عادات خواب منظم برای روند بهبودی اهمیت دارد.

مرگ: مطالعات متعدد نشان داده اند که افرادی که شبانه 9 ساعت می خوابند ، نسبت به افرادی که شبانه هفت تا هشت ساعت می خوابند ، میزان مرگ و میر قابل توجهی دارند. هیچ دلیل مشخصی برای این ارتباط مشخص نشده است. اما محققان دریافتند که افسردگی و وضعیت پایین اقتصادی نیز با خواب طولانی تر همراه است. آنها حدس می زنند که این عوامل می تواند به افزایش مشاهده شده در مرگ و میر برای افرادی که بیش از حد می خوابند مرتبط باشد.

اگر خواب زیاد شما ناشی از الکل یا برخی داروهای تجویزی است ، قطع کردن یا از بین بردن مصرف این مواد ممکن است کمک کند. اما هرگز یک داروی تجویز شده را قطع نکنید ، مگر اینکه پزشک دستور دهد این کار را انجام دهید. به همین ترتیب ، اگر خواب زیاد شما ناشی از یک وضعیت پزشکی زیرین باشد ، درمان این اختلال ممکن است به شما اجازه دهد به عادتهای عادی خواب برگردید. 
 

مشاهده نسخه pdf مقاله:چرا برخی افراد بیش از حد میخوابند؟