راهنمای خرید لباس‌های زمستانی،پنج موردی که باید آن‌ها را بخرید

درحالی‌که به زمستان نزدیک‌تر می‌شویم، اهمیت داشتن لباس‌های گرم در هنگام گشت‌وگذار در هوای بیرون و تجربه‌ی آب‌وهوای سرد و دیگر عناصر زمستانی هم بیشتر می‌شود. ازآنجایی‌که پوشاک زمستانی تنها برای چند ماه پوشیده می‌شوند، بیشتر ما آن‌ها را در طول سال درجایی آماده و قابل‌دسترس قرار نمی‌دهیم. راهنمای خرید لباس‌های زمستانی،پنج موردی که باید آن‌ها را بخرید

احتمالاً شما هم لباس‌ها و ابزار زمستانی‌تان را در کمدها و انبارها گذاشته‌اید و منتظر هستید تا هوا به‌اندازه‌ی کافی سرد شود تا آن‌ها را بیرون بیاورید. اگر این‌طور نیست، قطعاً باید لباس‌های زمستانی جدیدی بخرید و اقلامی که برایتان کوچک‌شده‌اند و یا دیگر کیفیت خوبی ندارند را با آن‌ها جایگزین کنید.
قبل از اینکه لباس‌های زمستانی جدیدی بخرید، اطمینان پیدا کنید که از اهمیت پوشش چندلایه در هوای سرد درک درستی دارید؛ زیرا برخی لایه‌ها مستلزم جنس خاصی از لباس‌ها هستند تا گرمای موردنیاز شما را تأمین کنند.

۵ چیزی که برای این زمستان باید در کمد خود داشته باشید

1.لباس‌های زیر بلند و نگه‌دارنده‌ی گرما

لباس‌های زیر بلند به خاطر اینکه نسبت به دیگر لباس‌ها به بدن شما نزدیک‌تر هستند، عموماً به‌عنوان لایه‌ی اولیه و پایینی پوشش شما عمل می‌کنند. شما می‌توانید بسته‌هایی حاوی یک پیراهن‌های آستین‌بلند به همراه یک شلوار را در مراکز خرید پیدا کنید. حواستان باشد اجناسی را انتخاب کنید که از پشم گوسفند، پلی‌استر یا دیگر انواع پارچه‌های مصنوعی ساخته‌شده‌ باشند و از مواد نخی و ابریشمی پرهیز کنید. پارچه نخی رطوبت را جمع می‌کند و باعث می‌شود تا در زیر لباستان عرق کنید و درنهایت عایق بودن خود را نسبت به هوای سرد از دست بدهید.

2.کت یا کاپشن سنگین

کاپشن سنگین خز دار

شما به یک کت زمستانی نیاز دارید که از شما در برابر باد، باران، برف و یخبندان و هوای سرد محافظت کند. کتی را در نظر بگیرید که علاوه بر آسانی نفس ‌کشیدن در آن، ضد آب و یا مقاوم در برابر آب هم باشد. 
درباره‌ی تفاوت کت‌های مقاوم به آب و ضدآب می‌توان گفت:
•    نیم‌تنه‌ی مقاوم در برابر آب دارای روکشی بیرونی است که به آب اجازه می‌دهد تا بر روی آن جاری شود، اما این نیم‌تنه‌ها فاقد درزهای نواری هستند. این کت‌ها معمولاً ارزان‌تر از نیم‌تنه‌های ضد آب هستند و برای رطوبت‌های با شدت کم مناسب‌تر هستند.
•    نیم‌تنه‌های ضدآب دارای کیفیتی مشابه با نیم‌تنه‌های مقاوم در برابر آب هستند اما درعین‌حال از درزهای نواری هم بهره می‌برند که باعث می‌شود تا در برابر رطوبت‌های شدید هم مقاوم باشند.

3.دستکش و کلاه

ست دستکش و کلاه

شما می‌توانید سر و دست خود را با خرید دستکش  و کلاه گرم نگه‌دارید. می‌توانید با اطمینان حاصل کردن از این‌که این اندام‌ها را در هنگام سرمای شدید پوشیده نگه‌داشته‌اید، از سرمازدگی جلوگیری کنید.

4.جوراب

جوراب رنگی

هیچ‌کس با پای خیس از سرما لذت نمی‌برد! برای اینکه انگشتان پای خود را گرم نگه‌دارید، از خرید جوراب‌هایی که از پارچه‌ی نخی ساخته‌شده‌اند دوری‌کنید. پارچه‌ی نخی رطوبت را جذب می‌کند و باعث می‌شود تا پایتان خیس و مرطوب شود. جوراب‌هایی بخرید که از جنس پشم گوسفند و دیگر حیوانات و یا مواد مصنوعی هستند. این مواد رطوبت را در صورت خیس شدن در خود نگه‌میدارند.

5.پوتین

پوتین مردانه قهوه ای

پس از انتخاب جوراب‌های مناسب، نوبت به انتخاب پوتین‌ها می‌رسد. انواع مختلفی از چکمه برای خریدن وجود دارند که شامل پوتین‌های بنددار، پوتین‌های آسان‌پوش و پوتین‌های عایق دار مخصوص پیاده‌روی زمستانی می‌شوند. پوتین‌های بنددار شامل یک لایه‌ی داخلی آستردوزی شده به همراه یک بخش ضد آب در زیر هستند. پوتین‌های آسان‌پوش، به دلیل اینکه بندی ندارند، هنگامی‌که عجله داشته باشید به‌راحتی پوشیده می‌شوند؛ بااین‌حال ممکن است این پوتین‌ها بهترین گزینه برای محافظت از پای شما نباشند. در برخی موارد ممکن است که این پوتین‌ها در برابر رطوبت یا آب مقاوم باشند. در نهایت اگر هدفتان گشت‌وگذار برای مدتی طولانی در هوای سرد است، باید پوتین‌های پیاده‌روی زمستانی را به پا کنید.
هنگام خرید چکمه‌هایتان، به گرمی، ضد آب بودن، راحتی و جا گرفتن پا، راحتی استفاده و ویژگی‌های کششی آن‌ها توجه کنید.

مطلب مرتبط: مواردی که باید به‌هنگام خرید کفش‌ در نظر بگیرید

 

مشاهده نسخه pdf مقاله:راهنمای خرید لباس‌های زمستانی،پنج موردی که باید آن‌ها را بخرید