راهنمای جادویی انتخاب رنگ روژلب برای انواع پوستها

داشتن لبهایی زیبا و سالم با سطح صاف و یکدست به شما کمک می کند تا ظاهری بهتر داشته باشید.باید از رژ لبی استفاده کنید که سلامت پوست لب شما را به خطر می‌اندازد و زیبایی را به لب هایتان به ارمغان بیاورد. راهنمای جادویی انتخاب رنگ روژلب برای انواع پوستها


انتخاب رنگ رژلب و فوت و فن های آرایشی امری ضروری است که شما باید از آن آگاهی داشته باشید. نکته مهم این است که از میان این همه رنگ کدام رنگ ها را چگونه با رنگ چشم؛ پوست و لباس خود ست و هماهنگ کنید. رنگ رژ لب را بی هدف بر روی لبهای خود استفاده نکنید و آرایش خود را نا مناسب نکنید.


انتخاب رنگ رژ لب برای تمام خانم‌ها سخت است.بانوان این را به خوبی می‌دانند رنگ رژ لب مناسب با پوست زیبایی آنها را چندین برابر می‌کند.
با این همه تنوع رنگ رژ لب در بازار زنان سرزمینمان دچار سردرگمی شده اند که چه رنگ رژلبی را انتخاب کنند تا مناسب با پوستشان باشد. ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید رنگ پوست خود را بشناسید و یک رنگ  رژلب جذاب را برای چهره زیبای خود انتخاب کنید.

ما در اینجا راهنمای دقیق خرید رژ لب رنگ مناسب پوستتان را به شما معرفی می کنیم.

⦁    انواع تناژرنگ پوست 
⦁    سه روش برای شناخت تناژ رنگ پوست
⦁    مشخص کردن رنگ پوست با تنالیته ها
⦁    شناخت تناژ پوست با کمک گوش
⦁    انتخاب رژلب مناسب با انواع تناژ پوست ها
⦁    رژلب برای پوست های سفید و روشن
⦁    رژلب برای پوست های گندمی و معمولی
⦁    رژ لب برای پوستهای سبزه و تیره
⦁    رژ لب رنگ گوشتی
⦁    چگونه لب های خود را درشت کنید
⦁    حفظ سلامت پوست لب
⦁    زمان خریدن رژ لب و مداد لب باید به چه نکاتی توجه کرد
⦁    ویژگی های رژ لب خوب
⦁    رژ لب خوب از چه موادی تهیه می‌شود
⦁    فلزات تشکیل دهنده رژ لب
⦁    انواع رژلب
⦁    شکل ظاهری رژلب 
⦁    نکات مهم برای خرید رژلب
⦁    رژلب فاقد سرب
⦁    خرید  رژلب مایع
⦁    شناخت رژلب سرب دار
⦁    عوارض خوردن سرب برای بدن
⦁    خرید رژلب جامد
⦁    رژلب مناسب هر فصل
⦁    رژلب فصل بهار 
⦁    رژلب فصل تابستان
⦁    رژلب فصل پاییز 
⦁    رژلب فصل زمستان

 

انواع تناژرنگ پوست:  

 ⦁    سرد
⦁    گرم
⦁    خنثی


 تاثیر رنگ رژلب برتناژپوست

3روش برای شناخت تناژ رنگ پوست:    


1 .رنگ چشم و رنگ مو:    

اگر رنگ چشمهایتان طوسی، آبی یا سبز دارید و رنگ موی طبیعی شما قهوه ای و مشکی با تناژ دودی؛ بنفش؛ نقره ایی آبی است تناژ زمینه پوست شما سرد است.
 در صورتی که رنگ چشم های شما عزیزان قهوه ای یا عسلی است و رنگ طبیعی موهایتان بلوند؛ قرمز و مشکی با زمینه طلایی؛ قرمز؛ نارنجی یا زرد باشد؛ تناژ زمینه پوست شما گرم است.

2.رنگ رگهای موجود در مچ دست:    

⦁    آبی و بنفش:اگر رنگ رگهای داخل مچ دستتان آبی یا بنفش باشد یعنی رنگ پوست شما سرد است و افراد با پوست سرد زیور آلات نقره ای بیشتر به پوستشان می آید.
⦁    سبز و زیتونی: اگررنگ رگ  داخل مچ شما سبز یا زیتونی بود ته رنگ پوست شما گرم است.رنگ زیور آلات طلایی بیشتر ؛به بانوان رنگ پوست گرم می آید.
⦁    آبی و سبز:اگر رنگ رگ های داخلی مچ شما آبی؛ سبز یا گاهاً بنفش دیده می‌شود و شما نمی توانید تشخیص دهید ؛رنگهای رگتان چه رنگی است شما رنگ تناژ پوست خنثی دارید.

نکته:
 کسانی که رنگ پوستشان زیتونی باشد جز دسته رنگ پوست های خنثی هستند. یعنی ترکیبی از رنگ های پوستی گرم و سرد را دارند.

3.حمام آفتاب:    

اگر در زمان آفتاب گرفتن پوست شما می سوزد و قرمز می شود ته رنگ تناژ پوست شما سرد است.اگر با گرفتن آفتاب پوست شما قهوه ای یا طلایی شود ته رنگ پوست شما گرم می باشد.

 

مشخص کردن رنگ پوست با تنالیته ها:    

مقابل آینه قرار بگیرید و کاغذ سفید رنگی را در کنار صورت خود بگذارید.

⦁    پوست سرد:اگر رنگهایی با تنالیته صورتی؛قرمز؛ابی در کنار کاغذ احساس کردید رنگ پوست شما سرد است.
⦁    پوست گرم: اگر رنگ پوستی با زمینه زرد؛هلویی؛طلایی در کنار کاغذ تشخیص میدهید رنگ پوستتان گرم است.
⦁    پوست خنثی:اگر رنگ پوستی را در کنار کاغذ نمی توانید تشخیص دهید  پس  رنگ پوست شما ترکیبی از رنگهای پوست سرد و گرم می باشد.

این را فراموش نکنید که رنگ پوست روشن به معنی پوست سرد نیست و رنگ پوست تیره هم به معنی پوست گرم نیست.

 
تاثیر رژلبهای براق برانواع پوست

 

شناخت تناژ پوست با کمک گوش:    

⦁    اگر پشت گوش شما به زردی تمایل دارد تناژ پوست شما گرم است.
⦁    اگر پشت گوش شما رگه های قرمز یا صورتی دارد تناژ پوست شما سرد می باشد.
⦁    اگر نتوانستید تشخیص دهید رنگ پشت گوش شما به سرخی می زند یا به زردی تناژ پوست شما خنثی است.


انتخاب رژلب مناسب باانواع تناژ پوستها:         

⦁    رژ لب برای پوستهای سفید و روشن:خانم هایی که رنگ پوست سفید دارند اغلب احساس رنگ ‌پریدگی می‌کنند. پس بهتر است از رژلب با رنگ  هلویی؛مرجانی؛ صورتی کمرنگ استفاده کنند.رنگ رژ لب مرجانی بژ برای شب ها مناسب است و اگر رنگ تندتر دوست دارند رنگ قرمز گزینه مناسب خواهد بود.
 

هماهنگی رنگ رژلب بارنگ پوست

⦁    رژلب برای پوست های گندمی و معمولی: اگر پوست گندمی یا معمولی دارید رژلب های با رنگ شرابی؛ نارنجی بنفش و مسی برای شما مناسب است و زیبایی شمارا چند برابر میکند. رژلب با رنگهای تمشکی و ارغوانی زیبایی حیرت انگیز به شما می بخشد.
 

رژلب برای پوست گندمی

⦁    رژلب برای پوستهای سبزه و تیره:کسانی که پوست تیره دارند باید از رژ لبهای جیغ و پررنگ استفاده کنند. بنفش تیره؛ قهوه ای ؛زرشکی؛ شرابی ؛آلبالویی و... گزینه مناسبی برای افراد با پوست تیره است.


رژ لب رنگ گوشتی:    


رنگ رژ لبی که با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد را رژ لب رنگ گوشتی می گوییم.برای مصرف روزانه رژ لب گوشتی گزینه مناسبی است. نیاز به ست کردن با لباس نیست . رنگ رژلب گوشتی جیغ و تند نیست و مناسب دختر خانم های جوان می باشد. فاقد سرب بوده و حاوی روغن نارگیل و ویتامین Eاست.

 
رژلب رنگ گوشتی


چگونه لب های خود را درشت کنید:    

خانم ها دوست دارند لب های خود را بزرگتر جلوه دهند تا به زیبایی خود بیافزایند. به جای عمل های پرهزینه و پرخطر بهتر است از تکنیک های آرایشی کمک بگیرید. رژ لب های اکلیلی و برق لب ها شما را به خواسته تان نزدیک تر می کنند‌.

حفظ سلامت پوست لب:    

چشم ها و لب ها حساس ترین اعضای چهره هستند که بیشترین تولیدات لوازم آرایشی برای این دو دو اعضای صورت می باشد پس باید مراقبتهای لازم را انجام دهید.از لوازم آرایش مرغوب که وکیوم داشته باشند استفاده کنید. حتماً قبل از خواب باید آرایش روی لبم را پاک کنید. بهتر است از مواد شوینده مناسب و مخصوص لب و چشم استفاده کنید.
 
آرایش پاک کن لب


زمان خریدن رژلب و مداد لب باید به چه نکاتی توجه کرد:    

⦁    ماندگار بودن رژ لب یکی از اهمیت های بارز برای خانم ها است. مخصوصاً زمان های مهمانی که هرگزخانمها دوست ندارند آرایش آنها نامنظم باشد و هنگام غذا خوردن و آشامیدن رنگ رژ لب کمرنگ شود یا پاک شود و آراستگی خود را از دست دهند.
⦁    باید مواد اولیه رژ لب فاقد مواد مضر و سرب باشد.
⦁    رژ لب خوب باید رنگدانه های سالم و طبیعی داشته باشند.
⦁    بعضی از رژ لب ها مواد مرطوب کننده دارند که به نرمی لبها ؛زیبایی و سلامت لب کمک می کنند. به خاطر اینکه سطح لب را مرطوب می کند برای پوست های حساس و لب های ظریف مناسب است چون به راحتی روی لب می نشیند.

ویژگی های رژ لب خوب:

⦁    رژ لب خوب رژلبی است  که رنگ آن طبیعی و کمی براق باشد. براق بودن لب باعث میشود که لب ها کمی حجیم تر به نظر برسند وزیبایی و جذابیت شما را چند برابر کند.
⦁    رژلب خوب باید از نظر قیمت و حجم مقرون و به صرفه باشد.

نکته:

بهتر است قبل از رژلب زدن خط لب بکشید حتی یک درجه از رنگ رژلب تیره تر باشد تا شما را جذاب‌تر نشان دهد.
 
رژلب براق ومات

رژ لب خوب از چه موادی تهیه می شود:

⦁    قهوه
⦁    روغن
⦁    نرم کننده پوست
⦁    موم
⦁    کره
⦁    کاکائو لانولین
⦁    روغن معدنی
⦁    پرولاتوم
⦁    مواد حفاظتی uv
⦁    لوسیون 
⦁    انواع ویتامین ها
⦁    و مواد شیمیایی

استفاده می شود.تا اینجا می توان گفت که این مواد برای بدن ضرری ندارند. اما برای ماندگاری بیشتر رنگ رژ لب وضد آب بودن رژ لب به آن فلزات سمی اضافه می‌کنند.


فلزات تشکیل دهنده رژ لب:

⦁    سرب
⦁    کادمیم
⦁    جیوه
⦁    انتیموان
که در ساخت رژ لب به کار می روند. که برای بدن مضر هستند؛ پوست لب را خشک و باعث ترک لب می شوندکه گاها باعث اختلال در تغییرات هورمونی و دستگاه عصبی می شوند.


انواع رژلب ها:    

⦁    رژ لب شفاف: یک رژ لب کلاسیک است که در تمام روز می توانید از آن استفاده کنید.مثل بالم‌لب میماند رنگ لب راحفظ می‌کند و فقط براق است.
⦁    رژ لب کرمی: این رژ لب دارای مواد روغنی و ترکیبات مومی است.رژ لب کرمی ماندگاری و رنگ بیشتری نسبت به رژلب شفاف دارد. دارای ویتامین Eو الوئه ورا می باشد و برای فصل سرما مناسب است.
⦁    برق لب: برق لب مانند رژ لب مایع است و هدف اصلی آن براق کردن لب است.برق لب ها هم به صورت رنگی و هم به صورت بی رنگ عرضه میگرددو در فصل گرما بیشتر از این مدل استفاده می شود.
⦁    لاک لب:لاک لب شبیه رژلب های مایع می باشد. براق بودن آن کم است و دارای سرب می باشد و تا ۸ ساعت ماندگاری دارد.

لاک لب


شکل ظاهری رژ لب ها:    

⦁    جامد
⦁    مایع 
⦁    مدادی
⦁    مات
⦁    شاین
⦁    اکلیلی
⦁    رژلب های ۲۴ساعت


نکات مهم برای خرید رژ لب:    

هیچگاه در زمان خرید؛ رژ لب را روی لب تست نکنید. سر انگشت بیشترین رنگ شبیه به لب را دارد که می توانید به عنوان تست رنگ رژ لب استفاده کنید. رژلبی را خریداری کنید که برچسب دارد و هیچگاه از رژ لب تست به عنوان خرید قطعی استفاده نکنید.بدانید رژلب سرب دار از فاقد سرب چه تفاوتی دارد و کدام یکی مد نظر شماست.


رژ لب فاقد سرب:    

همیشه سلامتی از زیبایی ظاهری اهمیت بیشتری دارد. پس بهتر است از رژلب های بدون سرب استفاده کنید که ماندگاری کمتری دارند.  این نوع رژلب ها مناسب زمان بارداری هستند.


شناخت رژلب سرب دار:    

رژ لب هایی که سرب دار هستند به خاطر کیفیت قیمت بالاتری دارند و ماندگاری آنها بیشتر است. شما می توانید پس از اینکه رنگ رژلب مورد نظر خود را انتخاب کردید؛ کمی طلا را روی رژ لب کشیده و اگر رنگ آن عوض شد به معنای دارا بودن سرب داخل رژ لب است.بعد از استفاده از رژلب های سرب دار لب های تان خشک می شود یا ترک میخورد.


تشخیص رژ لب اصل از غیراصل


 عوارض خوردن سرب:    

ممکن نیست که شما رژلب داشته باشید وغذا بخورید و با غذا کمی از رژ لب را میل نفرمایید. امکان ندارد همان موقع از همراهتان نشنیده باشید که رژ لب را خوردی و دچار سرطان می شوی!درست است خوردن میزان اندکی سرب اثرات آنچنانی روی بدن شما نمی گذرد اما فکر کنید هر بار چقدر در سال رژلب میخورید و آن حجم سرب به چه میزان میرسد.


عوارض سرب بر بدن بسیار مخرب و در برخی موارد کشنده است.بیمار هایی نظیر کم خونی ؛بیماریهای کلیوی؛قلبیوعروقی از ورود سرب به بدن به وجود می آیند. سرب سبب کاهش حافظه و گاهاً برای بعضی از انسان ها توهم زایی و سرطان در پی  دارد.همچنین سرب در زنان باردار باعث سقط جنین می شود و منجر به زایمان زودرس می گردد. سرب در رژ لب باعث میشود مغز جنین خوب رشد نکند و نوزاد در زمان تولد وزن کمی داشته باشد. گاها منجر به بیماری‌های عقب ماندگی ذهنی و رفتاری شود.


اکثر شرکت های آرایشی این ادعا را دارند که در ساخت رژلب از رنگدانه های طبیعی استفاده می کنند.منظورشان این است که فقط از اکسیدهای آهن رنگ طبیعی استفاده می کنند. اکسید آهن از معدن استخراج می‌شود و هیچ آلودگی سربی در رژلب وجود ندارد.اما آیا واقعا تمام رژلب های موجود در بازار از اکسید آهن طبیعی تولید شده اند؟ 


رژلب مناسب هر فصل:    

با تغییر هر فصل سبک لباس تغییر میکند جالب است بدانید که میتوانید رنگ ارایش و مخصوصا رنگ رژلب را هم عوض کنید.


رژلب فصل بهار: 

در فصل زیبای بهار بهتر است از روشن ترین و شادترین رنگ رژ لب را برای لبهای خود به کار ببرید.می توانید از رژلبهای با رنگ سرخابی ، گلبهی،کالباسی و قرمز استفاده کنید.


رژلب فصل تابستان:

در فصل گرمای تابستان بهتر است از رژلب هایی به رنگ آلبالویی و بلوطی استفاده کنید.البته استفاده از برق لب را نباید در فصل تابستان فراموش نکنید.
 
رژلب تابستان


رژلب فصل پاییز:

چه خوب که در این فصل میتوانید رنگ رژلب خود را به رنگ درختان پاییزی شبیه کنید. در پاییز از رنگهای نارنجی ،قهوه ای و زرشکی استفاده کنید.
 

رژلب پاییزی


رژلب فصل زمستان:

در فصل زمستان همه چیز سرد وبی روح و خنثی است .رژلب های براق و تیره خوشرنگ مناسب فصل سرد زمستان است.
 
رژلب زمستان


نتیجه گیری:    

رنگ رژلب مناسب؛ چهره شما را جوان تر و جذابتر نشان میدهد.جنس مرغوب سلامت پوست شما را تضمین می کند.طبق آمار اروپایی ایران هفتمین کشور مصرف کننده لوازم آرایش است. این میزان  به معنای این می باشد که استفاده از لوازم آرایش در ایران بسیار بالااست و برآورده کردن جنس مرغوب سخت می شود. قیمت های گران باعث شده که لوازم آرایش قاچاق زیاد وارد کشورمان شود. بهتر است لوازم آرایش خود را از فروشگاه های معتبر یا داروخانه‌ها یا به صورت آنلاین از فروشگاه دو ثانیه تهیه کنید:

مشاهده نسخه pdf مقاله:راهنمای جادویی انتخاب رنگ روژلب برای انواع پوستها