موارد مورد اهمیت در خرید لباس کودک

باید در نظر داشته باشید کودک دلبند شما همانطور که احتیاج به تغذیه مناسب برای رشد و داشتن بدن ایمن دارد؛ برای سلامت و رشد پوست خود احتیاج به لباس های مناسب دارد. لطافت پارچه و استقامت پارچه به کار رفته در زیرپوش بچه گانه از اهمیت بالای برخوردار است موارد مورد اهمیت در خرید لباس کودک

زیرپوش بچه گانه شیک را با قیمت مناسب با ما تجربه کنید:    
باید در نظر داشته باشید کودک دلبند شما همانطور که احتیاج به تغذیه مناسب برای رشد و داشتن بدن ایمن دارد؛ برای سلامت و رشد پوست خود احتیاج به لباس های مناسب دارد. لطافت پارچه و استقامت پارچه به کار رفته در زیرپوش بچه گانه از اهمیت بالای برخوردار است. اما نباید از قیمت زیر پوش بچه گانه غافل شد.در اینجا ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را با کمترین قیمت برای خرید زیرپوش مناسب که سلامت پوست کودک را به خطر میاندازد بگیرید. 
 
قیمت زیر پوش بچه گانه پسرانه

چرا قیمت زیر پوش بچه گانه اهمیت دارد: 

   زیر پوش بچه گانه یک محصول کاربردی برای کودکان است. به دلیل جنس های مختلف و طرح و کاربرد آنها قیمت زیر پوش ها متفاوت است.باید از زیرپوش بچه گانه که جنس با کیفیت و قیمت مناسب  دارند خرید کنید. کودک پوست حساس دارد و در حال رشد سریع می باشد،به همین خاطر کیفیت و قیمت زیر پوش بچه گانه قابل اهمیت است.
 

زیرپوش بچه گانه دخترانه


ما در اینجا راهنمای دقیق خرید زیرپوش بچه گانه مناسب جنسیت فرزند دلبندتان را به شما معرفی می کنیم.

⦁    لباس زیر بچه گانه شامل چیست؟ 
⦁    شورت بچه گانه چه مدلی بخریم
⦁    سایز شورت بچه گانه
⦁    شورت بچه گانه را چگونه بشوییم؟ 
⦁    زمان مناسب پوشک گرفتن کودک
⦁    شورت آموزشی
⦁    جنس شورت آموزشی
⦁    مزایای شورت آموزشی 
⦁    زمان خرید شورت های آموزشی به چه مسائلی باید دقت کرد؟
⦁    شورت بچه گانه دخترانه مجلسی
⦁    شورت بچه گانه پسرانه
⦁    رکابی بچه گانه
⦁    جنس رکابی بچه گانه مرغوب
⦁    جنس لباس زیر بچه گانه
⦁    رکابی بچه گانه
⦁    تفاوت چند نمونه از لباس بچه گانه
⦁    مواد شوینده لباس بچه گانه
⦁    لباس زیر دکمه ای دخترانه و پسرانه
⦁    هویت پذیری کودک با مدل لباس
⦁    نتیجه گیری

لباس زیر بچه گانه شامل چیست؟    

⦁    شورت
⦁    رکابی
⦁    زیر دکمه ای 


شورت بچه گانه:

یکی از لباس زیر های مهم هست که از بدو تولد باید تن نوزاد شود. برای بچه هایی هم که پوشک می‌شوند باید استفاده کنید. به این دلیل که هم پوشک ثابت نگه داشته می شود و هم جلوی باز یا نامرتب شدن پوشک و پس دادن ادرار و مدفوع را میگیرد. می‌توان برای بچه هایی که پوشک می شوند، از شورت های رنگی که دارای عکس کارتونی هستند و با لباس های مختلف هماهنگ می شوند انتخاب کنید چون هنوزشورت با پوست در ارتباط نیست. 


چه مدل شورت بچه گانه  بخریم:    

بهتر است شورت نوزاد کمی پادار باشد تا کشاله‌ران آنها را اذیت نکند. 

⦁    شورت های عینکی برای کودکان زیر ۱۸ ماه مناسب است.
⦁    شورت های نخی یک لایه طور پاپیون دارند، که برای شورت دختربچه ها مناسب است و آنها را از هم سن و سالشان شیک تر می کند. 
⦁    شورت هایی که با کش پهن و نرم هستند را انتخاب کنید چون از دل درد بچه پشگیری می‌کنند،نسبت به شورتهایی که با کش های نازک و سفت تولید شده اند.
 


    نام تصویر:شورت بچه گانه عینکی


سایز شورت بچه گانه:    

شورت بچه های بالای ۱۸ ماه یا بچه هایی که دیگر پوشک نمی شوند باید درست اندازه تنشان باشد.اما برای بچه هایی که پوشک می‌شوند باید یک سایز بزرگتر خرید کرد چون حجم پوشک باعث بزرگتر شدن سایز شورت میشود.


شورت بچه را چگونه بشوییم:    

چون معمولاً رنگ شورتهای بچه گانه روشن هستند، شستن نامناسب باعث چروک مرده و بد شکل و فرم شدن آنها می شود. پس نباید آنها را با ماشین لباسشویی شست و بهتر است، آنها را با دست و صابون بشویید. دمای ۳۰ درجه سانتیگراد آب دمای مناسبی برای شستشوی شورت های بچه گانه است.
همچنین آب کشی مناسب شورت بچه از باقی ماندن مواد شوینده داخل آن  و ایجاد بیماری ها و حساسیت های پوستی جلوگیری می کند. خشک کردن شورت نباید در محیط باز باشد. باید روی طناب رخت پشت پنجره‌های نورگیر شورت بچه گانه را پهن کنید.


 زمان مناسب پوشک گرفتن کودک :    

 باید بعد از دو سالگی کودک را از پوشک گرفت. اما هر تغییری در بچه ها متفاوت است و روند تکامل کودک است و نباید از هر کودک انتظار داشت،که در یک موقع مشخص بتواند دیگر از پوشک گرفته شود و کنترل ادرار و مدفوع خود را داشته باشد، این تفاوت‌ها به عواملی مثل جسم بچه؛ روحیه و محیط بستگی دارد. نباید کودک را تحت فشار گذاشت،چون ممکن است نتیجه عکس داشته باشد.هیچ گاه کودک را بابت اینکه نتوانست ادرار و مدفوع خود را کنترل کند، دعوا و سرزنش یا تنبیه و مسخره نکنید. این روش‌های اشتباه باعث می شوند، که کودک تا ۸ الی ۹ سالگی کودک شب ادراری داشته باشد. پس بهتر است با صبوری و گذاشتن وقت برای نوزادتان مراحل کنترل ادرار و مدفوع را سپری کنید.


شورت آموزشی:    

برای بچه هایی که میخواهند از پوشک گرفته شوند، شورت های آموزشی انتخاب مناسبی در روند کار شما هستند. تقریباً سه روزه می‌توان کودک را با این شورت آموزش داد، که دیگر پوشک نشود.
 


                شورت آموزشی

 


جنس شورت آموزشی:    

لایه های داخلی این شورت ها کاملاً شبیه پوشک است و  در این مدل از شورت ها ۳لایه کتان و پارچه های نرم استفاده شده است. جنس کتان این شورتها کاملاً مناسب و ضدحساسیت هستند.اما شکل ظاهری آن شبیه شورتهای معمولی است و پلاستیکی است. اینگونه بچه احساس می‌کند پوشک نداردو به خاطر طرح های جالب و کارتونی این شورت‌ها  کودک دلبند شما علاقه به پوشیدن آن دارد. که می توانید برای دختر و پسر دلبند خود استفاده کنید.اما اگر ناخواسته بچه ادرار یا مدفوع کند به شلوار و فرش نمی رسد. اما بلافاصله باید شورت های آموزشی را عوض کنید و باید با آب گرم و پودر صابون شسته شود.

 شورت آموزشی 3لایه کتان


مزایای شورت آموزشی:    

⦁    اگر کودک نتوانست به شما اعلام کند که به دستشویی احتیاج دارد،دیگر منزل شما کثیف نخواهدشد و به لباس کودک ادرار یا مدفوع پس داده نمیشود.
⦁    از نظر هزینه کاملاً به صرفه است و از خرید پوشک و صرف هزینه راحت می شوید.
⦁    قابل شست و شو است و چند بار می توان از آن استفاده کرد.
⦁    به دلیل شکل های زیبایی که روی این شورتها وجود دارد، کودک ترغیب به کنترل ادرار میشود تا بتواند مدت زمان بیشتری از از این شورت استفاده کند.
⦁    کودک اصلا احساس ناراحتی نمی کند و دچار حساسیت‌های پوستی نمی شود.


زمان خرید شورت های آموزشی به چه مسائلی باید دقت کرد؟

⦁    سایز مناسب را انتخاب کنید نباید شورت بچه گانه کوچک یا بزرگ باشد.
⦁    طرح های زیبا و جذاب را برای کودک تان انتخاب کنید.
⦁    از شورت های استفاده کنید که دور کمر و کشاله ران آنها کش داشته باشد و کش آن تنگ نباشد.
⦁    حتماً از شورت های آموزشی سه لایه جنس کتان استفاده کنید.
⦁    به قابل شستشو بودن شورت دقت کنید.
⦁    به جنس شورت ها توجه داشته باشید که ضد حساسیت باشند.
⦁    از مدل‌های استفاده کنید که در زمان ادرار یا مدفوع شکل کارتونی آن پاک شود و شما از زمان تعویض شورت باخبر می‌شوید.
⦁    حداقل دو عدد شورت آموزشی خریداری کنید که زمان شستشو یک شورت دیگر برای استفاده داشته باشید.


می توانید از فروشگاه اینترنتی ما به راحتی نمونه های مختلف شورت های آموزشی را خرید کنیدبا قیمت‌های متفاوت و مناسب:


شورت دخترانه مجلسی:     

شورت های دخترانه مجلسی معمولاً با جوراب یا پیراهنشان هماهنگ می شود و ظاهر بچه را زیباتر می‌کند. ولی اگر در قسمت های ران یا کمر بچه قرمز و ملتهب شد، احتمالاً بچه به رنگ شورت حساسیت دارد و باید رنگش را به سفید کرمی تغییر داد.
 
شورت مجلسی دخترانه


که ما در سایت زیر چند نمونه از این شورت های مجلسی زیبا را برای دختر دلبند شما ارائه داده ایم:


شورت بچه گانه


شورت بچه گانه پسرانه:

اکثرا پسرها از شورت پوشیدن فرار میکنند.شاید یکی از دلایل این بیزاری  پسرها از پوشیدن شورت سایز نامناسب باشد، که در آینده برای فرزند شما مشکل به وجود می آورد. پس بهتر است قبل از هر چیز راحتی فرزند، برای استفاده از شورت پسرانه را در نظر بگیرید.از شورت پسرانه پادار استفاده کنید.شورت های اسلیم پسر بچه را اذیت میکند،از خرید این مدل بپرهیزید.


شورت بچه گانه پسرانه پادار


رکابی بچه گانه:

مزیت خرید لباس رکابی بچه گانه جنس خوب این است که باعث تنظیم دمای بدن کودک می‌شود. پس بهتر است از پارچه‌های با جنس مرغوب و الیاف طبیعی استفاده شود و هوا از آن عبور کند و در مقابل شستشو مقاوم باشد. برچسبهای داخل یقه اطلاعات دقیقی از جنس و شستشوی پارچه به ما می‌دهند.
 


  رکابی بچه گانه


جنس رکابی بچه گانه مرغوب


نخ:

انواع لباس زیر به ویژه برای کودکان فراموش نکنید که الیاف های طبیعی همچون نخ از هر انتخاب دیگری بهتر است. شورت و لباس زیر نخی این مزیت را دارند، که اجازه رشد باکتری و قارچ را نمی‌دهند و از ایجاد ناراحتی‌های پوستی برای کودکان دلبند شما جلوگیری می‌کنند. لباس نامناسب و آزاردهنده می‌تواند سلامت جسمی کودک شما را تحت تاثیر قرار دهد. پس به سادگی از کنار آن عبور نکنید. برای شستشوی رکابی با جنس نخ باید از دمای آب با ۳۰درجه سانتی گراد استفاده کرد.


پنبه ای :

رکابی ها با جنس  پنبه بافت نازکی دارند‌.هوا به راحتی از آنها عبور می کند و شستشوی آنها آسان است و به راحتی خشک می‌شوند و وزن کمی دارند. پارچه های تمام پنبه گزینه مناسبی برای انتخاب جنس پارچه برای دلبند شما می باشد.
 پارچه پنبه پلی استر : این جنس از پارچه کیفیت و قیمت پایین تری نسبت به پارچه های تمام پنبه دارند اما چروک نمیشوند و به راحتی قابل شستشو هستند و بهتر است که از رنگ های روشن به جای رنگهای تند و تیره استفاده کرد و یقه لباس گشاد باشد تا کودک بتواند به راحتی آن را بپوشد و در لباس احساس راحتی کند.
 


    لباس بچه گانه


نکته: 

لباسهای تنگ باعث آزار و اذیت کودک می‌شوند و به پوست آنها آسیب میزند و در این لباسها کودک احساس راحتی نمی کند.


وال:

پارچه وال تقریباً شبیه پارچه پنبه است اما نازکتر و بدن نما هستند. که مناسب لباس های دخترانه است. 


لباس زیر دکمه ای دخترانه و پسرانه:    

این دسته خودش به تنهایی چند مدل مختلف را شامل می‌شود. 

⦁    دکمه دار آستین رکابی
⦁    دکمه دار آستین بلند
⦁    دکمه دار عینکی پسرانه


لباس زیر دکمه ای دخترانه


لباس های دکمه دار بچه گانه راحت و سبک هستند و مناسب استفاده روزانه می باشد.باعث گرم نگه داشتن پهلوی کودک می شود و برای تعویض پوشک گزینه مناسبی هستند‌.که برای دختر و پسر کاربرد دارد.
 

لباس زیر دکمه ای پسرانه

 

جنس لباس زیر بچه گانه:    

در خرید لباس زیر بچه گانه باید خیلی حساس بود چون همیشه با پوست نرم و  لطیف نوزاد که پوستی حساس است برخورد، دارد. باید به گونه ای انتخاب شود که باعث ناراحتی نوزاد نشود و به پوست آسیب نزند.پس باید از جنس مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.


 جنس پنبه :

استفاده زیر پوشی که از جنس پنبه تولید شده باعث می شود، شستشوی آسان را تجربه کنید و پارچه هایی هستند که نرم و تنفس پذیر بوده که در تن نوزاد لیز نمیخورند.شل و ول هم نمی شوند و هوا به راحتی در این جنس جریان دارد استفاده کنید.

 

 جنس نخ:

اجازه رشد باکتری و قارچ را نمی‌دهند. 


 
لباس زیر بچه گانه نخی دخترانه


جنس پلاستیکی:

باعث عرق سوز شدن نوزاد میشود و او را اذیت می کند. مخصوصاً در روزهای گرم تابستان اصلاً نباید از جنس پلاستیکی استفاده کرد.

 


تفاوت چند نمونه از لباس بچه گانه:    

مدل لباس نوزاد در مرحله دوم قابل اهمیت است پس اول باید جنس مناسب را انتخاب کنید. 

⦁    معمولاً لباس هایی که داخل آنها پلاستیک و پلی استر است حساسیت زا هستند.
⦁    لباس بافتنی موهر به دلیل پرزهای موجود باعث مشکلات تنفسی نوزاد می‌شود.
⦁    لباس های پشمی اگر با پوست نوزاد ارتباط مستقیم داشته باشند باعث حساسیت های پوستی میشود. 
⦁    پارچه های مصنوعی و غیره نباید استفاده کرد. باعث حساسیت و قرمزی پوست می شود.


مواد شوینده لباس بچه گانه:    

 شست‌شوی لباس بچه گانه را باید با شوینده لباس نوزاد انجام دهید. و از هر‌گونه شوینده دیگر کاملا اجتناب کنید. زیرا این تنها آلودگی نیست که به پوست نوزاد آسیب می‌رساند، بلکه مواد شیمیایی و معطر موجود در برخی شوینده‌ها نیز باعث خارش و حساسیت می‌شوند. در انتخاب شوینده لباس نوزاد دقت کنید تا از شوینده حساسیت‌زا استفاده نکنید.
 
شوینده لباس بچه گانه

شوینده لباس نوزاد قدرت پاک‌کنندگی کافی را دارد و به دلیل داشتن آنزیم ویژه از ثابت شدن آلودگی و جای لک جلوگیری می‌کند. در برخی از شوینده‌ها مواد نرم‌کننده وجود دارد، که لطافت و سایز و شکل لباس را حفظ می‌کند.نباید از مواد شوینده است قوی و معطر استفاده کرد.


هویت پذیری کودک با مدل لباس:    

هیچگاه نباید لباس های دخترانه را برای پسر استفاده کرد و برعکس. زیرا هویت آنها دچار اختلال می‌شود و در شناخت خود دچار مشکل می‌شوند. پس باید هر کودک لباس مناسب با جنسیت خود بپوشد.
 


نتیجه گیری:    
زیر پوش بچه گانه یک محصول کاربردی برای کودکان است. به دلیل جنس های مختلف و طرح و کاربرد آنها قیمت زیر پوش ها متفاوت است.باید از زیرپوش بچه گانه که جنس با کیفیت و قیمت مناسب  دارند خرید کنید. کودک پوست حساس دارد و در حال رشد سریع می باشد،به همین خاطر کیفیت و قیمت زیر پوش بچه گانه قابل اهمیت است.
 

مشاهده نسخه pdf مقاله:موارد مورد اهمیت در خرید لباس کودک