راهنمای خرید مناسب ترین تردمیل در سال 2021

ورزش هرروزه بیشتر و بیشتر در حال تبدیل شدن به قسمت مهمی از زندگی ما می باشد و در این بین، تردمیل یکی از رایج ترین تجهیزات بدن سازی است که در سالن های ورزشی خانگی موجود می باشد. اگر درحال مطالعه این مطلب هستید، درواقع به این معنی است که شما به دنبال راهنمایی عالی در مورد نحوه انتخاب تردمیل مناسب با خودتان، محل خرید آن و نوع خاصی از مواردی هستید که قبل از خرید تردمیل باید در نظر بگیرید. راهنمای خرید مناسب ترین تردمیل در سال 2021

چقدر فضا برای تردمیل دراختیار دارید؟

پیش از هرچیزی، قبل از خرید تردمیل، شما باید فضایی را قصد دارید برای تردمیل خودتان اختصاص دهید خوب اندازه گیری نمایید. این نکته از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است چون نوع تردمیلی که قصد دارید انتخابش کنید به آن وابسته است. علاوه بر این، برای دسترسی آسان تر به ترمیل و همچنین رعایت ایمنی، باید برای اطراف ترمیل هم مقداری فضای خالی را درنظر بگیرید.


بیشترین وزن مناسب برای تردمیل چقد است؟

یکی از قوانین موجود در رابطه با تردمیل این است که تردمیل باید 22 کیلو بیشتر از سنگین ترین استفاده کننده از خود ترمیل باشد. در غیر این صورت، چارچوب تردمیل ممکن است ثابت نماند. علاوه بر این، همه تردمیل ها برای کاربران سنگین مناسب نمی باشند که در زیر خواهید دید.


قصد دارید چه نوع تمرینی انجام دهید؟

شما می توانید پیاده روی، دو آهسته و دویدن سریع را روی تردمیل خود انجام دهید. هر یک از این تمرین های ذکر شده، به سرعت و طول/عرض تسمه مختلفی نیاز دارد. افرادی که پیاده روی میکنند، به تسمه ای به عرض 20 و افرادی که میدوند به تسمه ای به عرض 22 نیاز دارند. طول تسمه هم برای افرادی که پیاده روی میکنند باید حداقل 50 و برای افرادی که میدوند 55 باشد، هرچند برای دونده های با طول بیش از 6 فوت (182 سانتی متر) طول تسمه 60 توصیه می شود. در مورد سرعت و نوع موتوری که برای کنترل وزن مخصوص مصرف کننده استفاده میشود، بعدا خواهیم پرداخت.

 

انتخاب نوع تردمیل

من در اینجا 5 نوع تردمیل را مشخص کردم:

تردمیل بدون موتور یا تردمیل غیربرقی

این نوع از ترمیل، ارزانترین نوع در بین سایر موارد می باشد. بزرگترین مزیت این تردمیل ها این است که آنها نیازی به برق ندارند، اما همین امر هم باعث میشود تا ازین نوع از ترمیل ها از برخی از مزیت های دیگر برخوردار نباشند. مثلا برای حرکت تسمه رونده باید از قدرت خودتان استفاده کنید. بیشتر تردمیل ها تاشو هستند و دارای سطوح شیب دار می باشند. به عنوان یک قاعده، به دلیل کیفیت ساخت نامناسب و سبک بودن، آنها غیر قابل اعتماد هستند و برای مدت کوتاهی دوام می آورند. با این وحود سبکی وزن در برخی موارد می تواند خوب باشد. همچنین به طور معمول، تردمیل دستی بسیار کوچک است. این امر در عین حال که چیز خوبی است میتواند چیز بدی هم باشد؛ چون ممکن است فضای کافی برای تمرین خود نداشته باشید، به خصوص اگر قد بلندی داشته باشید. اما لازم به ذکر است که یک تردمیل کوچک فضای کمی اشغال میکند و به راحتی قابل حمل می باشد.


مزایای تردمیل های بدون موتور:

 1. ارزان
 2. سبک وزن
 3. کوچک
 4. عدم نیاز به برق

معایب تردمیلبدون موتور:

 1. بی ثبات
 2. کوچک
 3. کیفیت بد ساخت

تردمیل بدون موتور


تردمیل های دارای موتور یا برقی

این نوع از ترمیل ها از محبوب ترین نوع تردمیل ها می باشند که شامل طیف گسترده ای از قیمت و کیفیت هستند. به زبان ساده تر، این دسته از ترمیل ها مواردی هستند که اکثر مردم انتخاب می کنند. با برخوردار بودن از یک موتور، این نوع از ترمیل ها شما را قادر می شسازد تا سرعت خودتان را به دلهواه خودتان تنظیم نمایید.
هیچ مزایا و معایبی برای تردمیل های برقی وجود ندارد، زیرا طیف وسیعی از آنها با کیفیت ها، ویژگی ها و قیمت های مختلف وجود دارند.

تردمیل برقی


تردمیل های تاشو

برای افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند یا از فضای خیلی کمی برخوردار هستند، تردمیل های تاشو بهترین انتخاب است. تردمیل های غیربرقی و برقی تاشو وجود دارند که یک انتخاب عالی با ویژگی های مختلف برای دونده ها و همچنین پیاده روها محسوب می شود. تردمیل های تاشو بیشتر توسط سالن های ورزشی کوچک و سالن های بدن سازی آماتورهای خانگی استفاده می شود، اما دونده های حرفه ای که معمولاً تردمیل های غیر تاشو را انتخاب می کنند، از انتخاب انها پرهیز میکنند.

تردمیل تاشو


تردمیل های غیرتاشو

تردمیل های غیر تاشو سطح دویدن زیادی دارند و در بیشتر موارد قابل اطمینان می باشند از قیمت بالایی برخوردار می باشند. از آنها در سالن های ورزشی حرفه ای استفاده می شود. این نوع از ترمیل ها معمولاً دارای یک موتور قوی، کیفیت ساخت عالی و ویژگیهای  فراوان دیگری هستند. آنها همچنین برای کاربران سنگین وزن نیز مناسب هستند. این دسته از ترمیل ها با ضمانت طولانی (بعضی اوقات مادام العمر برای بعضی از قطعات) ارائه می شوند.

مزایای ترمیل های غیرتاشو:

 1. سطح دویدن بزرگ
 2. موتور قوی
 3. چند منظوره


معایب تردمیل های غیر تاشو:

 1. گران قیمت
 2. سنگین
 3. فضای زیادی را میگیرد


تردمیل با شیب متغیر

Incline Trainers نوعی تردمیل است که دامنه وسیعی از شیب را به خود اختصاص میدهد(به عنوان مثال ، FreeMotion i7.9 Incline Trainer دارای میزان شیب از -3 تا 30 درصد است). نکته اصلی در رابطه با استفاده از تردمیل های شیب متغیر این است که کالری بیشتری می سوزانید، عضلات پای خود را رشد می دهید و در مقایسه با سایر تردمیل ها، تاثیر کمی بر روی مفصل ها دارد.

تردمیل با شیب متغیر


همانطور که مشاهده می کنید، تردمیل های مختلفی برای اهداف مختلف و کاربران مختلف وجود دارد. به عنوان مثال، برای افرادی که فضای زیادی ندارند یا تردمیل قابل حمل می خواهند، تردمیل های بدون موتور یا برخی از تردمیل های تاشو برقی سبک ممکن است با نیاز های آنها متناسب باشد. کاربران سنگین وزن و یا قد بلند یا دونده های حرفه ای بیشتر به یک تردمیل پایدار با موتور قوی و تردمیل های غیرتاشو نیاز دارند.


قیمت تردمیل

این موضوع برای بیشتر مردم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. قیمت به نوع تردمیلی که میخواهید و نیازی که دارید بستگی دارد. اگه بخوام باهاتون روراست باشم، تردمیل های با کیفیت خوب از 1000 دلار شروع می شوند، بنابراین بیشتر تردمیل های بدون موتور و تردمیل های برقی تاشو ارزان، از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. حتی اگر هم یک تردمیل خوب (از نظر خودتان)  با قیمت زیر 1000 دلار پیدا کنید، باید در مورد گارانتی آن پرس و جو کنید زیرا این قیمت میتواند حاکی از آن باشد که این ترمیل از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست.


ویژگی های تردمیل مناسب شما

شما اول از همه باید مشخصات لازم برای تمرین خود را پیدا کنید. من برخی از آنها را لیست کردم:

موتور تردمیل

موتور قدرت تردمیل است و هرچه قدرت داشته باشید سریعتر می توانید روی تردمیل خود کار کنید. حداقل نیاز برای موتور عبارتند از:

 1. پیاده روی: 2.0 CHP یا بالاتر را انتخاب کنید.
 2. دو آهسته: 2.5 CHP یا بالاتر را انتخاب کنید.
 3.  دویدن: 3.0 CHP یا بالاتر را انتخاب کنید.

اگر سنگین ترین کاربر بیش از 100 کیلو باشد، باید 0.5 CHP دیگر اضافه کنید.


سرعت

تردمیل باید حداقل 12 MPH را به عنوان حداکثر سرعت داشته باشد و این مورد باید برای دوندگان آماتور کافی باشد.

شیب

برخی از افراد برای سوزاندن کالری بیشتر از شیب استفاده می کنند. بیشتر تردمیل ها 10، 15 و 20 درصد شیب دارند.

سیستم جذب شوک

بالشتک سازی و جذب شوک باعث راحتی تمرین شما شده و از مفاصل در برابر آسیب دیدگی (به خصوص آسیب دیدگی زانو) محافظت می کند.


میزان فعالیت ضربان قلب

 ضربان قلب فعلی شما را نشان می دهد و به شما در ردیابی آن کمک می کند. این مورد به ویژه برای افرادی که از نظر سلامتی مشکلی دارند بسیار مهم است.


برنامه های از پیش تنظیم شده و سفارشی

هر مارک برنامه های از پیش تعیین شده خاص خود را دارد که ممکن است به تمرین شما کمک کند. همچنین، شما می توانید برنامه مخصوص خودتان را ایجاد کنید.


مشخصات کاربر/شناسه

 برای ممواردی است که بیش از یک کاربر برای تردمیل وجود دارد. برخی از تردمیل ها به شما این امکان را می دهند که یک حساب شخصی ایجاد نموده تا تمام آمار خود را حفظ کنید.

ویژگی های ایمنی

 در هر تردمیل حداقل باید یک کلید ایمنی وجود داشته باشد. همچنین، می توان دکمه قرمز توقف را نیز در آن قرار داد. این امر واقعاً مهم است.

اطلاعات تمرین روی کنسول؛ بیشتر تردمیل ها آماری از تمرین فعلی شما ارائه می دهند که شامل تعدادی از کالری های سوزانده شده، مسافتی که طی کرده اید و موارد دیگر می باشد.


خرید انلاین تردمیل

این امر بسیار مهم است که خودتان نیز تحقیق و جست و جو نمایید. من به شما توصیه می کنم 2 ثانیه را باز کرده و در گروه تردمیل جستجو کنید. سعی کنید به مدلهای بررسی شده نگاهی بیندازید و اگر سوالی دارید، سوالتان را در آنجا بپرسید. اگر هم حوصله زیادی ندارید هستید و نمی خواهید تحقیق کنید، مقاله هایی را تحت عنوان اکثر تردمیل های بررسی شده در 2 ثانیه بلاگ مطالعه کنید یا به سایر پست های وب سایت نگاه کنید. اگر فروشگاه آنلاین دیگری در ذهن دارید، آنها را نیز بررسی کنید.
همچنین ممکن است بخواهید یک تردمیل از یک مارک محبوب و قابل اعتماد خریداری کنید، بنابراین من به شما توصیه می کنم لیست برندها را با رتبه بندیشان برای هر یک از آنها بررسی کنید.


بررسی  تردمیل ها را در فروشگاه های محلی لوازم ورزشی

بعد از انتخاب چند تردمیل از طریق جستجوی آنلاین، سعی کنید آنها را در یک فروشگاه محلی پیدا کنید و حداقل چند دقیقه روی آنها وقت بگذارید و انها را برری کنید. اگر احساس راحتی می کنید و هیچ دردی در مفاصل ندارید، می توانید با اطمینان آن را بخرید.

 

گارانتی و نگهداری تردمیل

قبل از انتخاب تردمیل مناسب ، ضمانت و نحوه بازگرداندن دستگاه در حال کار در صورت خراب بودن را بررسی کنید. همیشه باید گارانتی بخواهید مخصوصاً اگر تردمیل بیش از 25 میلیون  قیمت داشته باشد (اگر هزینه کمتری داشته باشد، تولید کننده ممکن است دستگاه شما را برای مدت طولانی ضمانت نکند).
همچنین، در مورد نگهداری از تردمیل هم تحقیق کنید. بدیهی است که شما باید مراقبت های اساسی مربوط به ترمیل را انجام دهید، املا لازم نیست که در این کار وسواس زیادی به خرج دهید. اگر تردمیل از طراحی خوبی برخوردار باشد، دیگر نیازی به سرویس دهی به آن ندارید.

مشاهده نسخه pdf مقاله:راهنمای خرید مناسب ترین تردمیل در سال 2021