تایمکس؛ برندی پیشرو و با اصالت

اتاق فکر برند ساعت Timex، به فکر یک طرح فوق‌العاده برای دستیابی به فروش بالا در خاک آمریکا بود و این برند توانست با تلاش های فراوان خود به رقم فروش بی سابقه 30 درصدی دست پیدا کند. تایمکس؛ برندی پیشرو و با اصالت

بیش از یک قرن پیش تمام ساعت هایش جیبی بودند و کمتر کسی فکرش را می کرد که ساعت مچی طراحی شود و شیوه استفاده از آن، آنچنان مرسوم گردد که استفاده به صورت جیبی تقریباً به دست فراموشی سپرده شود. ساعت تایمکس یک برند معتبر آمریکایی است که سرمایه‌گذاری فراوانی در بخش تولیدات ساعت های مچی انجام داد و از آنجایی که بخش توسعه‌دهنده این برند، آینده روشنی برای ساعت های مچی متصور بود، موفق شدند سود سرشاری از تولیدات خود کسب کنند.
اتاق فکر برند ساعت Timex، به فکر یک طرح فوق‌العاده برای دستیابی به فروش ساعت timex به شکل گسترده بود. آنها ارزان‌سازی، افزایش کیفیت، دوام مثال‌زدنی و عمر طولانی را مد نظر قرار دادند و از طریق مشاوره‌های مستمر با فروشندگان موفق در دنیای ساعت، دریافتند که نبض بازار ساعت، فروش ساعت های  مقرون به صرفه است، یعنی ساعتی که در کنار کیفیت خوب، قیمت مناسب و رقابتی داشته باشد. پس مهندسان برند ساعت تایمکس دست بکار شدند تا نقطه تلاقی کیفیت بالا و قیمت پایین را که رمز موفقیت فروش بود، بدست آورند. این تلاش ها  نتیجه‌بخش بود و در سال ۱۹۶۰ میلادی، ساعت های timex حدود سی درصد بازار آمریکا را قبضه کرد! بله درست خواندید! از هر سه ساعت، یکی ساعت تایمکس بود!
این موفقیت چنان شیرین بود که رویای تسلط بر همه بازار آمریکا را در سر این سازنده انداخت و تلاش برای دفاع از موفقیت به دست آمده، در کنار افزایش فروش، به یک هدف شبانه‌روزی تبدیل شد، اما هیچگاه رنگ واقعیت نگرفت. اگرچه تسخیر نیمی از بازار آمریکا در سال ۱۹۷۵ میلادی توسط برند ساعت timex بدست آمد و تایمکس به یک اسطوره در دنیای ساعت های باکیفیت تبدیل شد اما احاطه ساعت تایمکس بر سراسر بازار آمریکا یک رویای دست نیافتنی باقی ماند!

تایمکس برند با اصالت در تولید ساعت جیبی و مچی

تایمکس موفق؛ کیفیت یا تبلیغات؟! 

هرگز نمی‌توان نقش بی‌بدیل تبلیغات را در فروش یک محصول و حتی ارائه یک خدمت نادیده گرفت. اما روی دیگر سکه موفقیت، قطعاً کیفیت است و البته تبلیغ یک کیفیت مثال زدنی، نتیجه‌ای جز فروش فوق‌العاده و کسب سود هنگفت و سرشار نخواهد داشت. این رمز موفقیت و دو روی سکه افزایش فروش، به خوبی ملکه ذهن بخش تولید و تحقیق و توسعه ساعت تایمکس شده بود، لذا تبلیغات گسترده ای  را روانه بازار آمریکا و کشورهای اروپایی کردند. تبلیغاتی که پایه اصلی آنها، مانور بر روی قیمت مناسب، در کنار حفظ کیفیت این برند آمریکایی بود. 
با افزایش تبلیغات و به دنبال آن افزایش رضایت خریداران ساعت مچی تایمکس، فروش ساعت Timex در خارج از خاک آمریکا نیز افزایش بی‌سابقه ای را تجربه کرد. به نحوی که دو شعبه تحت نظارت و سرپرستی ساعت تایمکس مادر، که در خاک آمریکا بود، در دو کشور آلمان و هلند راه اندازی شد.
تولید در کشورهای اروپایی به کاهش هزینه های زیادی از جمله نقل و انتقال، گمرک، عوارض و هزینه‌های سرسام آور پستی منجر شد. کاهش هزینه های مذکور سبب شد قیمت ساعت‌های timex کاهش پیدا کنند و معقولانه تر شوند. قیمت معقولانه تر، فروش ساعت timex را در اروپا تحت الشعاع قرار داد و به فروش بی‌سابقه ساعت مچی تایمکس منجر شد. نکته مهم دیگری که به فروش بالای ساعت تایمکس کمک شایانی کرد، افزایش خدمات به واسطه افزایش شعب تولید و فروش در خاک اروپا بود. زیرا هرچه نمایندگی‌های فروش و شعب تولیدی افزایش پیدا می‌کرد، اعتماد افراد بیشتری جلب می‌شد و پیرو این افزایش اعتماد، به خریداران ساعت تایمکس نیز افزوده شد.

ورود به دنیای smart و sport

قبل از اینکه بازار ساعت‌های مچی هوشمند و ساعت‌های سنسور دار ورزشی داغ شود، ساعت تایمکس سرمایه‌گذاری‌های کلانی را در بخش ساعت‌های sport با قابلیت رصد ورزش های مختلف انجام داد. در نهایت خط تولید ساعت‌ تایمکس دیجیتال راه‌اندازی شد و برند ساعت timex پا به عرصه تولید ساعت‌های دیجیتالی با تراشه‌های الکترونیکی گذاشت. رمز موفقیت تایمکس در فروش بالای ساعت‌های دیجیتالی و ورزشی، آگاهی از نیاز ورزشکاران به یک ساعت همه کاره بود. این آگاهی، نتیجه سال ها تحقیق تیم توسعه این برند محبوب و مشهور بود. افراد حاضر در این تیم، دغدغه های جوامع مختلف ورزشی را از نزدیک دیدند و شنیدند و با تجسم حرکات هر ورزشکار، تلاش کردند برنامه متناسب با آن سبک از ورزش را طراحی و توسعه دهند. به¬عنوان مثال، رهگیری حرکات ورزشی یک شناگر برای محاسبه میزان کالری سوزانده شده قطعاً تفاوت فاحشی با رهگیری حرکات ورزشی یک بسکتبالیست دارد.
ساعت تایمکس هوشمند بر اساس اطلاعات پایه‌ای از نوع ورزش، پایش و رصد حرکات فرد ورزشکار را دنبال می‌کند و بعد از ثبت حرکات فرد مذکور، این بار نوبت تراشه الکترونیکی بکار رفته در ساعت می‌رسد، تا با تبدیل حرکات و جست و خیزها به اطلاعات قابل فهم و خوانش برای چیپست الکترونیکی، آن را  به میزان کالری مصرف شده تبدیل کند. این پروسه گرچه به ظاهر سخت و پیچیده و البته زمان‌بر به نظر می‌رسد اما تمام آنها در کسری از ثانیه انجام می شود. این سرعت و دقت، نتیجه استفاده از به روزترین تراشه‌های دیجیتالی است که در قلب ساعت تایمکس استفاده می شوند و البته باید قدردان مدیران برند تایمکس بود که هیچگاه برای استفاده از قطعات باکیفیت خساست به خرج ندادند.

تایمکس اولین تولید کننده ساعت مچی هوشمند ورزشی

ساعت تایمکس مدل iron man

ساعت مچی iron man از خط های تولیدی تایمکس است که به‌ واسطه جذابیت‌های بصری و شکل و شمایل اسپرت و ورزشی خود، طرفداران بسیاری دارد. پایش lifestyle به صورت شبانه‌روزی در ساعت های ورزشی، آنها را به عضوی از زندگی افراد تبدیل کرده است و این موضوع سبب شده فروش ساعت های کنترل سلامت، روند رو به افزایشی داشته باشند. در این میان ساعت تایمکس مدل iron man که هم برای خانم ها طراحی شده است و هم برای آقایان، با ویژگی‌های خاص خود، در کنار قیمت بسیار مناسب به یکی از گزینه‌های ایده آل و مطلوب تبدیل شده است. رصد ضربان قلب، گام شمار، کنترل میزان خواب و صفحه نمایش لمسی در برخی از مدل‌ها، باعث شده سری iron man فروش بالایی داشته باشد. البته قیمت نهایی این سری به برخی ویژگی‌های کلیدی بکار رفته در آنها نیز بستگی دارد. مثلاً استفاده از چیپست GPS در برخی از مدل ها باعث افزایش قیمت آن خواهد شد ولی ساعت‌های فاقد این تراشه، قیمت‌های زیر ۵۰ دلار دارند و حتی می‌توان با کمتر از ۳۰ دلار نیز صاحب یکی از این ساعت‌ها شد.

ساعت ورزشی ایرون من تایمکس

پوشش همه سلیقه‌ها

توجه به همه سلایق و احترام به همه اقشار در دستور کار برند تایمکس قرار دارد و در تولیدات این برند، هم ساعت‌های کلاسیک عقربه‌ای با بند چرم وجود دارد و هم ساعت های دو زمانه دیجیتالی، که مورد پسند قشر جوان و ورزشکاران است. در نهایت تنوع محصولات باعث شده رضایت همه خریداران جلب شود و ساعت تایمکس به یک ساعت پرفروش تبدیل گردد. بند فلزی با طرح‌های متفاوت و رنگ‌بندی بندهای چرمی، انتخاب‌های فراوانی پیش روی مشتریان قرار داده است. بنابراین خانم‌هایی که همواره دغدغه ست کردن ساعت با لباس‌های خود را دارند، می‌توانند بدون هیچ محدودیتی از تولیدات این برند انتخاب و خرید کنند.
ساعت‌های دیجیتالی تک‌زمانه هم از نمونه‌های تولیدات تایمکس هستند که اغلب دارای ویژگی‌های ضد آب تا عمق ۵۰ و ۱۰۰ متری هستند و خیال مالکان را از بابت استفاده در استخر و حتی غواصی‌های کم عمق نیز راحت کرده است. موضوع مهم دیگری که بایستی عنوان کرد، این است که علیرغم قیمت بسیار مناسب ساعت تایمکس، این برند هرگز تولیدکننده مغلوب نیست و در چرخه رقابت هیچگاه یک بازنده نبوده است. زیرا کیفیت مواد به کار رفته را قربانی ارزان‌سازی نکرده و حتی در برخی از ساعت های خود از پوشش یاقوت برای صفحه ساعت هایش استفاده کرده است.

ساعت زنانه تایمکس

مشاهده نسخه pdf مقاله:تایمکس؛ برندی پیشرو و با اصالت