ماشین های اداری

آشنایی با ماشین های اداری

کاربرد ماشین های اداری دامنه بسیار وسیعی دارد و جزو پرکاربردترین دستگاه ها برای کسب و کارها میباشند. استفاده از آنها باعث می شود که سطح عملکرد بهبود و افزایش پیدا کند و کارها منظم تر, دقیق تر و سریع تر پیش برود به همین جهت تهیه و خرید ماشین های اداری از ضروریات و نیازهای اولیه هر شرکت و سازمانی است.

انواع ماشین های اداری

ماشین های اداری برخلاف گذشته که بسیار محدود و شامل میز، صندلی، تلفن، ماشین تایپ و... بود امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی افزایش پیدا کرده است و انواع بسیار مختلفی دارد مثل: کپی، فکس، پرینتر و اسکنر که جزو دستگاه های پرکاربرد در ادارات و سازمان ها می باشند.

دستگاه کپی​​​

دستگاه های کپی از جمله ضروری ترین تجهیزات برای ادارات و شرکت ها هستند. در ادارات و شرکت ها برای انجام برخی فعالیت ها لازم است که حتما از بعضی اسناد و مدارک کپی گرفته شود. امروزه این دستگاه ها پیشرفت زیادی کرده اند و علاوه برکار کپی قادر به اسکن و چاپ نیز هستند. دستگاه های کپی مدل های متفاوتی دارند مثل: دستگاه کپی لیزری، جوهر افشان و دیجیتال که با توجه به نوع نیاز و کارایی آن کسب و کار در اندازه های مختلفی وجود دارد. بعضی دستگاه ها که برای کسب و کارهای معمولی مورد استفاده قرار می گیرند اندازه کوچکی دارند. اما بعضی دیگر برای استفاده در شرکت های تجاری اندازه‌ی بزرگتری دارند.

دستگاه فکس

از دستگاه فکس برای ارسال و دریافت اطلاعات با استفاده از خط تلفن استفاده می شود. نحوه ی کار این دستگاه به این صورت است که کاغذ حاوی اطلاعات وارد دستگاه می شود، سپس دستگاه بعد از اسکن آن را ارسال میکند و برای دریافت نیز دستگاه فکس اطلاعات را دریافت و چاپ میکند.

دستگاه اسکنر

دستگاه اسکنر اسناد و اطلاعات کاغذی را به اسناد دیجیتالی در کامپیوتر تبدیل میکند. زمانی که شما اسناد و تصاویر کاغذی زیادی دارید  و میخواهید آنها را در حافظه کامپیوتر ذخیره و یا برای یک شرکت یا سازمانی ارسال کنید بهترین راه اسکن کردن آنها است.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه های کپی

همانطور که در ابتدا گفتیم دستگاه های کپی جزو ضروری ترین دستگاه ها میباشند که در مکان های اداری و حتی خانگی کاربرد زیادی دارند، پس در هنگام خرید و انتخاب دستگاه باید چند عامل مهم را در نظر بگیریم. اول از همه انتخاب دستگاهی که متناسب با نیاز شما باشد بسیار مهم است. اگر برای مکان های اداری و کسب وکار به دنبال دستگاه کپی هستید باید به این نکات زیر توجه کنید:

کیفیت چاپ

دستگاه کپی لیزری بهترین کیفیت چاپ را دارد اما قیمت ابن نوع دستگاه بسیار بالا میباشد. اگر شما یک کاربر خانگی هستید مدل جوهرافشان انتخاب بهتری است، اما کیفیت چاپ این مدل نسبت به مدل لیزری متفاوت است.

سرعت چاپ

منظور از سرعت چاپ یعنی اینکه دستگاه در هر دقیقه چه تعداد نسخه می تواند کپی کند. دستگاه های کپی دیچیتال در مدل های حرفه ای در هر دقیقه 100 صفحه و در مدل های ارزان تر 22 صفحه در هر دقیقه چاپ میکنند.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان