جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

گام شمار

افرادی که با هدف سلامتی و تناسب اندام به فعالیت های ورزشی می پردازند، باید برای رسیدن به هدف خود تلاش و برنامه ریزی کنند. استفاده از ابزار مناسب در سریعتر رسیدن به این هدف می تواند بسیار کمک کند. گام شمار یا قدم شمار یکی از این ابزار ها می باشد.

پیاده روی کردن در کنار رژیم غذای بهترین راه برای سلامتی و تناسب اندام است. گام شمارها ابزار هوشمند و کوچکی هستند که با بهره گیری از یک شتاب سنج و با بستن به مچ یا کمربند می توانند تعداد قدم های برداشته شده را محاسبه کنند. گام شمارها انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع عملکردشان کاربردهایی مثل: میزان مسافت پیموده شده، ضربان قلب، تعداد پله های بالا رفته و.. را دارند. این دستگاه با کمک اطالاعاتی مثل وزن و طول گام های شما میزان کالری سوزانده شده محاسبه می کند. مطالعات انجام شده روی این پدومترها ثابت کرده است که استفاده مردم از این دستگاه ها باعث تشویق آنها به انجام فعالیت های ورزشی شده است و میزان پیاده روی روزانه آنها را افزایش داده است، که این امر موجب کاهش خطر سکته های مغزی و مرگ و میر های ناشی از بیماری های قلبی و عروقی شده است.

انواع گام شمار

گام شمارها از نظر کاربرد به دو دسته تقسیم میشوند: ساده و حرفه ای. گام شمارهای ساده برای کسانی مناسب هستند که تازه شروع به پیاده روی کرده اند. گام شمارهای حرفه ای جزئیات دقیق تری از فعالیت های ورزشی را در اختیار کاربران قرار می دهند و بیشتر شناگران، اسکیت سواران، دونده ها و... از آن استفاده می کنند.

تفاوت گام شمار با ساعت هوشمند

گام شمارها و ساعت های هوشمند ابزارهای هوشمندی هستند که هرکدام از آن ها کاربرد های خاص خودشان را دارند. هدف گام شمارها بهبود فعالیت های ورزشی و تناسب اندام می باشد که با توجه به اینکه انواع مختلفی دارند، کارایی های متفاوتی مثل: اندازه گیری ضربان قلب، میزان کالری مصرف شده، مسافت طی شده و... دارند. ساعت های هوشمند بیشتر کارایی آن شبیه به گوشی های هوشمند است و بیشتر قابلیت های آن را دارا می باشد.

تفاوت در کاربرد گام شمار و ساعت هوشمند

گام شمارها برای شمارش قدم ها هنگام پیاده روی و یا دویدن مورد استفاده قرار می گیرد، و با هدف ارائه خدمات به ورزشکاران برای رسیدن به وزن ایده آل طراحی شده اند. اما ساعت های هوشمند دارای قابلیت بیشتری هستند و تمام کاربرد های یک گام شمار هوشمند را نیز دارند. دریافت اعلان های شبکه های اجتماعی، دریافت پیام و تماس ها از ویژگی های ساعت هوشمند می باشد.

تفاوت در صفحه نمایش گام شمار و ساعت هوشمند

صفحه نمایش در بعضی از گام شمارها بسیار ساده است و اعداد نمایش داده نمی شود و اطلاعات و نتایج فعالیت ها را به وسیله نورهای LED نشان می دهد. در ساعت های هوشمند جزئیات صفحه نمایش آن مشابه صفحه نمایش گوشی های هوشمند است و بسیاری از اطلاعات در نمایشگر گوشی مثل ساعت و اطلاعات تماس و ... در ساعت های هوشمند نیز نمایش داده می شود. یکی از دلایل تفاوت قیمت در گام شمارها و ساعت های هوشمند تکنولوژی صفحه نمایش آن می باشد.

تفاوت در قیمت گام شمار و ساعت هوشمند

در گام شمارها و ساعت های هوشمند از نظر قیمت اختلاف بسیاری زیادی وجود دارند. گام شمارها نسبت به ساعت های هوشمند بسیار ارزان قیمت تر هستند. اما ساعت های هوشمند با توجه به کاربرد های زیادی که دارند قیمت بسیار بالاتری دارند و بیشتر یک کالای لوکس محسوب می شود.

راهنمای خرید گام شمار

طول عمر باتری در گام شمارها بسته به نوع و میزان استفاده از آن می تواند بین یک روز تا چند ماه متفاوت باشد. به طور مثال گام شماری که در صفحه نمایش آن فقط چند نور LED به کار رفته باشد طول عمر بیشتری خواهد داشت. بعضی از گام شمارها ضد آب هستند که قیمت آن نسبت به بقیه بیشتر است. شناگران برای خرید گام شمار فقط به گزینه های ضد آب فکر می کنند. تعدادی از پدومترها می توانند به اپلیکیشن های موبایل وصل شوند و جزئیات و اطلاعات دقیقتری از آنجا نشان دهند. بنابراین هنگام خرید گام شمار به این مورد توجه کنید که حتما سیستم عامل آن با گوشی شما همخوانی داشته باشد

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان