ابزار سلامت

کسانی که سلامتی برای آن ها خیلی مهم است و دوست دارند همیشه وضعیت سلامتی خود مثل فشارخون، قندخون، ضربان قلب و... را کنترل و چک کنند و یا مجبور به نگهداری از فرد بیمار یا سالمند در منزل هستند و مجبور به انجام کارهایی مثل کنترل علائم حیاتی، عوض کردن پانسمان و مراقبت از زخم های بیماران دیابتی باشند، نیازمند ابزارهای سلامت و تجهیزات پزشکی در منزل برای مراقبت از شخص بیمار یا سالمند هستند. این ابزارهای سلامت شامل فشارسنج، اکسیژن سنج، دماسنج، دستگاه اندازه گیری قند خون، چسپ های درمانی، دستگاه بخور، ماساژور، ابزار مراقبت پا، تصفیه کننده هوا و... می باشند.

فشارسنج: کنترل دائم فشار خون افرادی که فشارخون بالا و بیماری قلبی دارند بسیار حائز اهمیت است. بنابراین دستگاه فشارخون از ضروری ترین ابزارهای سلامتی است.

اکسیژن سنج: اکسیژن سنج دستگاهی است که میزان غلظت اکسیژن در خون را اندازه گیری می کند و آن را به صورت درصد نشان می دهد. اندازه نرمال آن باید بین 95 تا 97% باشد.

دماسنج: دمای طبیعی بدن 37 درجه می باشد. به کمک دماسنج می توانید دمای بدن خود را اندازه گیری کنید. اگر دمای بدن بالاتر از 38 درجه بود می توانید به کمک دارو اقدام به کاهش دمای بدن کنید. دماسنج ها به صورت عقربه‌ ای، جیوه‌‌ای و دیجیتالی وجود دارند که بعضی از آنها برقی هستند و بعضی دیگر با کمک باتری کار می کنند. در هنگام خرید باید با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

دستگاه اندازه گیری قندخون: اگر شخص سالمند مبتلا به بیماری دیابت باشد، برای کنترل و اندازه گیری قندخون او برای جلوگیری از بیماری های کلیوی، سکته های قلبی و مغزی و مرگ وجود دستگاه اندازه گیری قندخون ضروری می باشد. اندازه نرمال قندخون هنگام ناشتا بین 80 تا 120 و بعد از غذا حداکثر 180 باید باشد.

دستگاه بخور: دستگاه بخور با مرطوب کردن فضا و هوای خانه برای افرادی که سرفه های خشک دارند و یا دچار خشکی پوست شده‌اند، می تواند بسیار مفید باشد. یکی دیگر از مزایای دستگاه بخور کاهش ابتلا به آنفولانزا می باشد.

دستگاه تصفیه کننده هوا: از آنجایی که علت بیشتر بیماری های تنفسی آلودگی هوا می باشد خرید یک دستگاه تصفیه هوا بسیار ضروری است. این دستگاه عواملی مثل گردوغبار و یا گرده گل ها که باعث آلرژی می شوند را از بین می برد. همچنین آلاینده هایی نظیر دود ماشین ها که از بیرون وارد خانه می شوند و تهدیدی برای سلامتی هستند را فیلتر می کند. این دستگاه با کاهش میکروب و باکتری ها از ابتلا به بیماری و ویروس ها نیز جلوگیری می کند.

خرید ابزارهای سلامت

هنگام خرید ابزارهای سلامت مثل فشارسنج دقت کنید صفحه نمایش آن اطلاعات را خوانا و واضح نشان می دهد. اگر هم زیاد از دستگاه استفاده می کنید مدل برقی آن توصیه می شود. در صورت خرید دستگاه تست قندخون نیز دستگاهی انتخاب کنید که دارای صفحه نمایش بزرگ، دقت و سرعت بالا در اندازه گیری و قیمت مناسب باشد.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان