لوازم جانبی موتور سیکلت

لوازم جانبی موتور سیکلت به اندازه لوازم یدکی و مصرفی ضروری نیستند، اما برای امنیت بیشتر موتور و موتور سوار، جلوگیری از سرقت موتور و استفاده راحت تر از وسیله مورد استفاده قرار می گیرند. باکس موتور، کش باربری، زنجیر قلاب، تسمه ی حمل بار و توری باربند از لوازم باربری موتور سیکلت می باشند.

مهم ترین لوازم جانبی موتور سیکلت

کلاه کاسکت: کلاه کاسکت از مهم ترین وسایل ایمنی برای حفظ جان موتور سوار می باشد که دارای انواع مختلفی وجود دارند. جلوگیری از ورود گرد و غبار و حشرات و محافظت از جمجمه سر موتور سوار از مزیت های استفاده از کلاه کاسکت می باشد. از انواع کلاه های کاسکت می توان کلاه ایمنی فک دار (full face)، کلاه ایمنی فک متحرک (modular)، کلاه ایمنی بدون فک (open face)، کلاه ایمنی معمولی یا نیمه ایمنی (half)، کلاه ایمنی آفرود (off road) و کلاه ایمنی دوال اسپرت (dual sport) را نام برد.

دزدگیر موتور سیکلت: دزدگیر از لوازم جانبی مهم و ضروری برای جلوگیری از سرقت موتور سیکلت می باشد. دزدگیرهای موتور سیکلت دارای انواع دزدگیرهای ساده، دزدگیرهای تصویری و دزدگیرهای سیم کارت خور هستند. دزدگیرهای تصویری دارای نمایشگر هستند و در هنگام سرقت ویبره و زنگ می زنند، اما دزدگیرهای ساده تنها دارای آژیر هستند. دزدگیرهای تصویری نسبت به مدل های ساده دارای قیمت بیشتری هستند.

قفل موتور سیکلت: به دلیل افزایش سرقت موتور سیکلت ها استفاده از قفل های موتور سیکلت برای جلوگیری از سرقت آن افزایش پیدا کرده است. قفل های دیسکی، زنجیری و کابلی از انواع قفل های موتور سیکلت هستند. هرچه قفل موتور پیچیده تر باشد موتور سیکلت ایمن تر است. قفل دیسکی از بهترین، ایمن ترین و پرفروش ترین نوع قفل موتور می باشد. که تنها در صورتی می توانید از آن استفاده کنید که سیستم ترمز شما از نوع دیسکی باشد. زیرا این قفل ها به دیسک ترمز موتور بسته می شوند. اما برای موتورهایی ترمز دیسکی ندارند قفل های زنجیری و کابلی توصیه می شود. این قفل ها موتور را به یک جسم ثابت متصل می کنند. قفل های زنجیری وزنی حدود 1.5 کیلوگرمی دارند و حمل و نقل آن کمی دشوار است، اما از امنیت خوبی برخوردار هستند. این نوع قفل ها موتور سیکلت را به یک جسم ثابت وصل می کنند. جنس کابل قفل های کابلی از جنس فولاد و نیکل هستند تا به راحتی توسط سارقان بریده نشوند.

عینک موتور سواری: عینک موتور سواری یکی دیگر از لوازم ایمنی موتور سیکلت می باشد. اگر کلاه کاسکت شما دارای طلق و یا نقاب می باشد نیازی به خرید عینک موتور سواری ندارید اما اگر کلاه شما معمولی و فاقد باشد باید یک عینک مخصوص موتور سواری تهیه کنید. عینک از چشمان موتور سواران در برابر ذرات ریز و خستگی چشم در برابر نور شدید خورشید محافظت و مراقبت می کند. عینک های آفتابی با لنزهای آینه ای، لنزهای پلی کربنات و لنزهای پلاریزه از انواع عینک های موتور سواری هستند.

دستکش موتور سیکلت: دستکش از لوازم ایمنی و مهم موتور سیکلت برای مراقبت از دستان در برابر آفتاب سوختگی و آسیب های ناشی از تصادف ها و گرم نگه داشتن آن ها در سرما است که استفاده از آن ضروری است. دستکش موتور سیکلت دارای انواع دستکش های ثابت، دستکش های غیر ثابت و دستکش های نیم انگشتی هستند. دستکش های ثابت به صورت ثابت و دائم روی فرمان موتور نصب می شوند و قابل جابجایی نیستند. دستکش های غیر ثابت و یا متحرک بر روی فرمان موتور نصب نمی شوند و بیشتر از جنس چرم طبیعی و یا مصنوعی و الیاف مصنوعی هستند. دستکش های نیم انگشتی تنها نصف انگشتان را پوشش می دهند تا به خوبی فرمان موتور را در دست بگیرند. مناسب استفاده در فصل گرما هستند و باعث تعریق دست ها نمی شوند.

نکات خرید لوازم جانبی موتور سیکلت

کلاه کاسکت از ضروری ترین لوازم جانبی موتور سیکلت است که برای خرید آن باید اقدام کنید. اما قبل از خرید باید با بعضی از نکات خرید آن آشنا شوید. اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که کلاه کاسکت مورد نظر با اندازه سر شما مطابقت داشته باشد. وزن و جنس کلاه کاسکت از نکات دیگری هستند که باید هنگام خرید محصول به آن توجه کنید. کلاه ایمنی نباید آنقدر سنگین باشد که باعث ازار موتور سوار شود و به عضلات گردن او آسیب وارد کند و نه آنقدر سبک که نشان دهنده ی بی کیفیت بودن کلاه باشد. وزن مناسب کلاه حدودا بین 1500 تا 1800 گرم می باشد. جنس کلاه ایمنی باید به اندازه ای خوب و با کیفیت باشد که در برابر هر نوع ضربه و سایشی مقاوم باشد. قسمت بیرونی کلاه از جنس کامپوزیت، فایبرگلاس و... می باشد. قسمت داخلی آن از یونولیت بری جلوگیری از ضربه به سر موتور سوار طراحی شده است و طلق آن نیز از شیشه ی با مقاومت بالا ساخته شده است. هنگام خرید دزگیر موتور سیکلت حتما یک دزدگیر یدک نیز خریداری کنید تا در صورت گم شدن دزدگیر اصلی بتوانید از یدک آن استفاده کنید. دزگیرها دارای انواع مدل های ساده، تصویری و سیم کارت خور هستند که مدل ساده ی آن از بقیه ی مدل ها ارزان تر می باشد. ضدآب بودن دزدگیر نیز از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید. ضد لغزش و ضد آب بودن دستکش برای عدم نفوذ آب به درون دستکش در فصول سرد و هم اندازه بودن با سایز دست از نکات خرید دستکش موتور سیکلت هستند. برای خرید عینک موتور سواری به وزن و اندازه آن توجه کنید که درست اندازه صورت شما باشد و تمام قسمت های اطراف چشم شما را پوشش دهد. هم چنین این مدل عینک ها باید دارای ویژگی های ضد مه و آب گریزی باشند تا در شرایط بارانی موتور سوار دید کافی از مقابل خود داشته باشد.

بوش و رینگ پیستون پاالس
مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان