جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

روغن موتور

روغن موتور

امروزه محصولات حاصل از نفت خام در بخشهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. روغن موتور نیز یک محصول صنعتی است که با افزودن مواد افزودنی مختلف به روغن خام بدست می آید. موتورها سیستم هایی هستند که با حرکت ها و مکانیسم های خاصی کار می کنند. بنابراین ، نگهداری قطعات مکانیکی در موتور باید انجام شود. روغن موتور یکی از تجهیزات اساسی است که برای این نگهداری استفاده می شود. روغن موتور از اصطکاک قطعات مکانیکی متحرک جلوگیری کرده و به آنها اجازه می دهد تا راحت تر حرکت کنند. وقتی اصطکاک در موتور کاهش می یابد ، با محافظت از موتور در برابر سایش از گرم شدن غیر ضروری جلوگیری می شود. بنابراین ، استفاده از انرژی در موتور کارآمدتر می شود. به عبارت دیگر ، روغن موتور با تشکیل یک لایه مایع نازک روی موتور از اصطکاک جلوگیری می کند. به لطف جلوگیری از اصطکاک ، انرژی بیشتری به چرخ ها منتقل می شود. در عین حال ، روغن موتور اطمینان حاصل می کند که موتوری که روی آن اعمال می شود تمیز باقی بماند و عمر مفید آن را افزایش دهد. این فعالیت کمک می کند تا گرد و غبار و خاک تشکیل شده در موتور به سمت فیلتر روغن منتقل شود. علاوه بر این ، این محصولات از زنگ زدگی احتمالی در موتور جلوگیری کرده و گرمای تولید شده در سیلندرهای موتور  به میل لنگ کاهش می دهند. محصولات و ویژگی های مختلف روغن موتور از بسیاری از مارک ها در بازار وجود دارد.

هنگام خرید روغن موتور چه ویژگی هایی باید در نظر گرفته شود؟

اگر انتخاب روغن موتور به درستی انجام نشود ، ممکن است عمر مفید این موتورها کاهش یابد. بنابراین ، برای تعیین اینکه چه نوع روغن موتور برای کدام موتور استفاده می شود ، باید شاخص های خاصی در نظر گرفته شود. اول از همه ، باید بررسی شود روغن موتور خریداری شده اصلی است یا خیر. از آنجا که ترکیبات محصولات بدون نسخه یا تقلبی ناشناخته است ، مشخص نیست عملکرد آنها در موتور چگونه است. همچنین باید اطمینان حاصل شود که درپوش روغن موتور خریداری شده باز نیست. از طرف دیگر ، تولیدکنندگان خودرو می توانند خواص روغن هایی را که باید برای موتورهای تولیدی آنها استفاده شود ، توصیه کنند. استفاده از روغن های پیشنهادی سازندگان موتور برای موتورهای خود می تواند باعث افزایش عملکرد وسایل نقلیه شود. باید به ویسکوزیته توجه شود ، که این ضخامت و ظرافت روغن را نشان می دهد ، که یکی از نکات مهم در انتخاب روغن موتور است. اگر روغن دارای گرانروی بیش از حد بالا باشد ، ممکن است روغن در دمای پایین به تمام قسمتهای موتور نرسد. به همین ترتیب ، اگر روغن دارای گرانروی بسیار کمی باشد ، ممکن است به دلیل نازک شدن در دمای بالا ، از موتور در سطح مورد انتظار محافظت نکند. با پیشرفت تکنولوژی می توان روغن موتور را مطابق با گرانروی چندگانه تولید کرد. بنابراین ، هنگام انتخاب روغن موتور ، روغن های مناسب دمای هوا باید انتخاب شوند. روغن موتور ویسکوز نوع روغن 5W30 ، روغن موتور 5W40 بر روی محصولات نشان داده شده است. حرف W در عبارت 5W30 اولین حرف از کلمه انگلیسی Winter است ، عدد 5 به مایعات و نازکی روغن در سرما و عدد 30 به سیالیت روغن در دمای بالا اشاره دارد. در ادامه مثال ، روغن موتور 5W40 در هوای سرد در مقایسه با روغن موتور 5W30 می تواند عملکرد سیالتی یکسانی را نشان دهد ، در حالی که در هوای گرم سیالیت خود را بهتر از روغن موتور 5W30 حفظ می کند. از طرف دیگر با توجه به انواع موتور می توانید یکی از گزینه های روغن موتور 2 زمانه را انتخاب کنید. بسته به نیاز ، روغن موتور 4 زمانه نیز می توانید استفاده نمایید. موتورهای 2 زمانه حرکت پیستون را به صورت یک دور کامل انجام می دهند در حالی که موتورهای 4 زمانه حرکت گفته شده را به صورت دو دور کامل انجام می دهند. در این رابطه ، هنگام انتخاب روغن موتور می توان بررسی کرد که روغن موتور برای چه زمانی تولید می شوند. عباراتی مانند روغن موتور 4T روی بسته بندی این محصولات وجود دارد. نکته مهم دیگر انتخاب روغن موتور ریزگردها در موتورهای دیزلی است.از آنجایی که سیستم عامل موتورهای دیزلی متفاوت از موتورهای بنزینی است ، توصیه می شود روغن ها را به طور خاص برای این نوع موتورها در هنگام احتراق سوخت تولید کنند. از آنجا که روغن موتور می تواند برای مدت طولانی ذخیره و استفاده شود ، توصیه می شود روغن موتور را که بیش از دو سال است استفاده نشده است انتخاب نکنید. علاوه بر این ، از محصولاتی که رنگ آنها مخدوش است یا حاوی ذرات است ، نباید استفاده شود.

انواع روغن موتور

انواع روغن موتور به سه نوع کاملاً مصنوعی ، نیمه مصنوعی و معدنی تقسیم می شوند. روغن های معدنی معدنی که به آن روغن های کلاسیک نیز می گویند ، محصولی است که با افزودن برخی مواد افزودنی پس از فرآوری روغن خام بدست می آید. روغن های معدنی معمولاً ارزان هستند و همچنین عملکرد متوسط ​​موتور را حفظ می کنند. از طرف دیگر ، روغن های موتور مصنوعی ، روغن هایی هستند که توسط شیمی دانان با استفاده از محصولات شیمیایی مختلف روی روغن خام بدست می آیند. این محصولات علاوه بر عملکرد بهتر از روغن های معدنی ، برای استفاده طولانی مدت نیز مناسب هستند. روغن های مصنوعی به محافظت بیشتر از موتور کمک می کنند زیرا دوره مقاومت در برابر حرارت طولانی تری دارند. سرانجام ، روغنهای موتور نیمه سنتتیک از مخلوطی از روغنهای معدنی و روغنهای مصنوعی تشکیل شده است. روغن های نیمه سنتتیک به طور کلی از 30٪ روغن مصنوعی و 70٪ روغن معدنی تشکیل شده است. مهمترین تفاوت روغنهای مصنوعی با روغنهای معدنی این است که در دمای پایین و زیاد عملکرد بهتری دارند. به عبارت دیگر ، روغن های مصنوعی نه تنها در دمای پایین سیال بودن خود را از دست نمی دهند بلکه از کاهش روغن در دمای بالا نیز جلوگیری می کنند.

قیمت روغن موتور

عوامل مختلفی وجود دارد که بر قیمت روغن موتور تأثیر می گذارد. عوامل اصلی موثر بر قیمت روغن موتور ، مشخصات و نوع محصول مورد استفاده است. علاوه بر این ، مقیاس های روغن موتور مانند لیتر بر قیمت آنها تأثیر می گذارد. مسئله دیگری که قیمت روغن موتور را تحت تأثیر قرار می دهد ، نوع روغن است. هزینه ها و فرآوری مواد موجود در روغن متفاوت است. این مورد نقش مهمی در تغییر قیمت دارد. روغن موتور Minarelli به طور کلی مقرون به صرفه تر از روغن موتور مصنوعی است. برای اینکه کالای مناسبی با قیمت مقرون به صرفه خریداری شود می توانید مارک های روغن موتور را مقایسه کرده و محصولی را که مناسب شما است انتخاب کنید. با 2sanie.com می توانید انواع ساختار موتور را در بسیاری از مارک ها بررسی کرده و به راحتی ارزان ترین را پیدا کنید.

 

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان