ابزار برقی

ضروری ترین ابزارهای برقی

در هر خانه یا محل کاری داشتن یک سری ابزار ضروری است تا در مواقع لازم برای انجام کارهای فنی مثل نصب پرده و یا نصب تابلوها بر دیوار و یا تعمیرات شیر آلات و ... مورد استفاده قرار بگیرند. این ابزار آلات در دو نوع برقی و غیر برقی وجود دارند که ما در اینجا به معرفی ابزارهای برقی می پردازیم. بهترین برندهای خارجی تولید کننده های ابزارهای برقی رونیکس (چین)، بوش (اروپا)، هیلتی (اروپا)، ریجید (آمریکا)، دیوالت (آمریکا)، متابو (اروپا) و ماکیتا (ژاپن) هستند و از برندهای ایرانی تولید کننده ابزارهای برقی می توان به آروا، صدرا، محک و حدید برش اشاره کرد.

انواع دریل: از دریل برای سوراخ کردن سطوح مختلفی مثل چوب، فلز و دیوار برای نصب تابلو، پرده و... استفاده می شود. اما این تنها کاربرد دریل ها نیست، روی دریل علاوه بر مته می توان انواع سری های پیچ گوشتی نیز نصب کرد که به آن دریل پیچ گوشتی هم می گویند و در دو نوع برقی و شارژی وجود دارد. دریل ها انواع مختلفی دارند که از بین آن ها می توان به دریل شارژی، دریل برقی، دریل بادی، دریل ستونی، دریل بتن کن و دریل چکشی اشاره کرد که از بین آن ها دریل برقی و دریل شارژی جزو پرکاربرد ترین دریل ها می باشند. در هنگام خرید دریل علاوه برند به میزان قدرت آن و برای خرید دریل شارژی به باتری و زمان شارژ آن توجه کنید.

دستگاه فرز: این دستگاه دارای صفحات مخصوص برش و سابیدن می باشد که روی دستگاه نصب می شوند و برای برش سنگ، انواع فلزات و سابیدن آهن کاربرد دارد و در اندازه و مدل های مختلف دستی و رومیزی وجود دارد.

مکنده یا بلوور: بلوور از بهترین و کاربردی ترین ابزارهای برقی می باشد که از آن برای تمیز کردن کیس و قطعات کامپیوتر و سایر وسایل منزل از گرد و غبار استفاده می شود

اره برقی: اره برقی انواع مختلفی از جمله فارسی بر، افقی بر، عمود بر، پروفیل بر، اره زنجیری، اره میزی و گرد بر دارد. اره فارسی بر از ابزارهای تخصصی در نجاری برای برش های زاویه ای است. یعنی این نوع برش می تواند قطعه مورد نظر را به صورت 90 درجه برش بزند. از جمله کاربردهای اره افقی بر برش چوب ، آجر و کاشی و کندن کاشی از زمین می باشد و دو مدل سیمی و بدون سیم وجود دارد. اره عمود بر نسبت به اره افقی بر دقیق تر عمل می کنند و برای برش های منحنی و صاف بر بروی گرانیت، چوب، پلاستیک و کاشی کاربرد دارد. اره پروفیل بر برای برش اجسامی مثل سنگ، بتن و فلز استفاده می شود. اره زنجیری کاربرد های زیادی در مجسمه سازی، نجاری و آتش نشانی دارد و از رایج ترین کاربرد های آن کار با چوب درختان قطع شده و... می باشد. اره میزی از ابزارهای پرکاربرد صنعت گران و نجاران می باشد و از آن برای برش چوب، ام دی اف، پلاستیک و فلزاتی مثل آلومینیوم استفاده کرد. اره گرد بر از اره های پر کاربرد برای برش چوب و قطعات سخت مانند آهن می باشد.

آچار ضربه ای: از آچار بکس ضربه ای برای باز و بسته کردن پیچ و مهره های خیلی سفت و یا شل شده و یا پیچ هایی که در زاویه های بد و تنگ هستند استفاده می شود.

دستگاه جوش: از کاربردی ترین دستگاه ها برای صنعت گران و مهندسان می باشد. از این دستگاه برای جوش دادن انواع فلزات به یک دیگر استفاده می شود و در سه نوع دستی، سیمی و زیر پودری وجود دارد.

دستگاه سنباده زن: از دستگاه سنباده زن برای صاف و صیقلی کردن قطعات و محصولات چوبی استفاده می شود. دستگاه های سنباده زن لرزان، نواری، دیسکی و پایه دار از انواع این دستگاه ها می باشند.

نکات مهم هنگام استفاده از ابزارهای برقی

ابزارآلات را دور از دسترس کودکان و در جای امن قرار دهید. هنگامی که از ابزارهای خانگی برای قسمت هایی که جریان برق وجود دارد حتما کنتور برق را قطع کنید. ابزار های برقی را در در جعبه های مخصوص نگه داری کنید. اگر از نحوه استفاده از ابزارهای برقی اطلاعات کافی ندارید حتما به سراغ یک فرد ماهر بروید. هنگام استفاده از ابزارهای برقی از عینک و دستکش های ایمنی استفاده کنید. هنگامی که از ابزارهای برقی استفاده می کنید به اندازه کافی از آن فاصله داشته باشید تا به صورت و بدن شما آسیب نرسانند. زمانی که می خواهید میخ، تیغه، مته و سایر لوازم دستگاه را عوض کنید برق آن را قطع کنید.

نکات مهم هنگام خرید ابزارهای برقی

در خرید ابزارهای برقی توجه برند تولید کننده و میزان ایمنی ابزار از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید و مطمئن شوید که ابزار مورد نظر ایمنی لازم را دارد. البته با خرید محصول از برند های معتبر و شناخته شده می توانید از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. بعضی از ابزارآلات برقی مثل دریل برای کار کردن و استفاده نیازمند یک سری لوازم جانبی مثل مته، سرپیچ و... هستند که شما علاوه بر خرید ابزارهای برقی باید آن ها را نیز تهیه کنید، پس باید بودجه و هزینه ای که بابت خرید محصول مورد نظر می خواهید بپردازید را نظر بگیرید.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان