محصول یافت شد.

باغبانی

شما برای داشتن یک باغچه کوچک و یا یک باغ بزرگ نیازمند ابزارهای باغبانی با کیفیت و حرفه ای و همچنین داشتن مهارت استفاده از این ابزارها هستید. به همین دلیل در هنگام خرید و انتخاب لوازم باغبانی به جنس و کیفیت آن توجه کنید، زیرا کیفیت لوازم باغبانی در نتیجه کار شما می تواند تاثیر بگذارد و اگر از ابزار خوب و با کیفیت استفاده کنید، می تواند به سرعت و کیفیت کار بهبود بخشد. باغبانی نیز مانند سایر حرفه های دیگر با گذشت زمان گسترش یافته و نیازمند ابزارآلات پیشرفته تر برای سهولت و پیشرفت در کار می باشد، از این رو لوازم باغبانی برقی و موتوری تولید شده اند که نیاز به نیروی انسانی را کمتر کرده است.

انواع لوازم باغبانی

ابزار و تجهیزات باغبانی انواع مختلف دستی، شارژی، موتوری و برقی دارند که نوع برقی و موتوری آن نسبت به بقیه قیمت بیشتری دارند.

ابزار دستی باغبانی بیشتر برای کارهای سبک و راحت کاربرد دارند. ابزارهای دستی باغبانی شامل: قیچی باغبانی، چاقوی باغبانی، اره باغبانی، بیلچه، تبر باغبانی و...می باشند. ابزارهای شارژی باغبانی با کمک باتری کار می کنند و در مواقعی که به پریز برق دسترسی وجود ندارد انتخاب مناسبی هستند. شاخه زن شارژی و اره زنجیری شارژی از ابزارهای باغبانی شارژی هستند. چمن زن برقی، قیچی شمشاد زن، موتور برق و اره زنجیری از انواع ابزارهای برقی باغبانی هستند. لوازم موتوری باغبانی با کمک سوخت هایی مثل بنزین و گازوئیل کار می کنند و برای کار کردن در زمین های با وسعت زیاد کاربرد دارند. از انواع لوازم موتوری می توان چمن زن موتوری، اره زنجیری موتوری، شمشاد زن موتوری و داس موتوری را نام برد.

پر استفاده ترین لوازم باغبانی

لوازم آبیاری: لوازم آبیاری از لوازم مهم برای آبیاری باغ و باغچه در ابعاد گوناگون می باشد.

بیلچه و چنگک: از بیلچه و چنگک برای کاشت گل، از بین بردن علف های هرز و سایر کارهای باغبانی کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. برای کارهای باغبانی در ابعاد بزرگ تر از بیل و چنگک های بزرگتر استفاده می شود.

چاقوی باغبانی: از جمله کاربرد های چاقوی باغبانی می توان به بریدن علف های هرز، قلمه زدن گیاهان، تمیز کردن محل برش شاخه ها و ... اشاره کرد. چاقوهای باغبانی انواع مختلفی با کاربرد های گوناگون دارند که در هنگام خرید آن باید دقت کنید که حتما چاقوی مناسب بسته به نیاز خود خرید کنید.

قیچی شمشاد زن: از قیچی شمشاد زن برای مرتب کردن شمشادها و کوتاه کردن ساقه گل ها استفاده می شود. این نوع از قیچی ها معمولا وزن بالایی دارند. پس در هنگام خرید آن دقت کنید که توانایی کنترل کردن آن را دارید یا خیر.

قیچی باغبانی: کاربرد قیچی باغبانی در بریدن شاخه ها و برگ های اضافی می باشد. اگر می خواهید بهترین قیچی باغبانی را تهیه کنید، قیچی را انتخاب کنید که دارای تیغه های ضریدری و قفل ایمنی باشد.

اره باغبانی: برای بریدن شاخه های کوچک اره های باغبانی ابزارهای مناسبی هستند که در دو نوع غلاف دار و بدون غلاف وجود دارند.

چمن زن: از چمن زن برای کوتاه کردن چمن کاربرد دارد و در سه نوع دستی، برقی و موتوری وجود دارد که با توجه به وسعت محیطی که می خواهید از چمن زن استفاده کنید یکی از این سه نوع را انتخاب می کنید.

داس: از داس برای درو کردن زمین های کشاورزی استفاده می شود و دارای تیغ های بسیار تیز می باشند. داس ها دارای دو نوع دستی و موتوری هستند.

خرید لوازم باغبانی

در هنگام خرید ابزارهای باغبانی باید به نکات مهمی از جمله بودجه، نوع نیاز، کاربرد ابزار باغبانی و محیطی که می خواهید باغبانی کنید توجه کنید. اگر محیط یا زمینی که می خواهید در آن باغبانی کنید کوچک است ابزارهای باغبانی کوچک و دستی مناسب شما خواهد بود، اما اگر زمین با وسعت بزرگ است لوازم باغبانی برقی و موتوری برای تسریع در انجام کار و بهبود کیفیت کار انتخاب بهتری است. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که شرکت تولید کننده آن شرکتی معتبر باشد. شرکت های رونیکس و سامکو از مهم ترین شرکت های تولید کننده ابزارهای باغبانی هستند.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان