سرو و پذیرایی

انواع ظروف سرو و پذیرایی

ظروف پذیرایی از جنس های مختلفی مثل کریستال، بلور، آرکوپال، سرامیک، مسی، برنجی، چینی، چوبی و استیل می باشند و شامل انواع ظروف شیرینی خوری، اردو خوری، میوه خوری، آجیل خوری، شکلات خوری و سایر لوازم سرو و پذیرایی می باشند. 

ظروف کریستالی با ظرافت و درشندگی بالای خود دارای قیمت بسیار بالایی هستند و جزو ظروف لوکس پذیرایی گران قیمت به حساب می آیند. این ظروف دارای بیشترین تنوع مدل و طرح هستند. ظروف بلور در ظاهر مشابه ظروف کریستال هستند اما به اندازه کریستال درخشندگی ندارند قیمت کمتری نیز دارند به همین جهت طرفداران زیادی دارند. ظروف برنجی تنوع بالایی دارند و جزو گران ترین ظروف پذیرایی می باشند که ظاهر تجملاتی دارند. ظروف برنجی به دلیل وجود روی و مس در آن به درمان بیماری های گوارشی کمک می کند. ظروف سرامیکی  جدیدترین ظروف پذیرایی می باشند که ظاهر مدرن و شیک دارند. از پر استفاده ترین ظروف سرامیکی می توان به آجیل خوری، شیرینی خوری و اردو خوری اشاره کرد. یکی از ویژگی های ظروف سرامیکی این است که غذا را مدت زمان بیشتری گرم نگه می دارد. ظروف مسی جزو محبوب ترین ظروف پذیرایی برای سرو غذاهای سنتی می باشند. این ظروف غذاها را به مدت طولانی گرم نگه می دارد، اما مناسب استفاده در ماکروویو نیستند. رایج ترین ظروف پذیرایی ظروف چینی می باشند که اغلب برای سرو غذاها استفاده می شوند. قیمت مناسبی دارند و هیچ گونه مواد مضری ندارند و دارای سه نوع ضخیم، کاغذی و پروسلن می باشند. ظروف آرکوپال نازک تر و سبک تر و مقاوم تر از ظروف چینی هستند. ظروف اوپال به دلیل تنوع، زیبایی و ارزان بودن محبوبیت زیادی دارند. ظروف چوبی از شیک ترین ظروف پذیرایی محسوب می شوند که دارای انواع ظروف اردو خوری، بشقاب ها و کاسه ها هستند. ظروف چوبی امکان استفاده در ماکروویو و ماشین ظرف شویی را ندارند و از آنجایی بعد از مدتی ممکن است که خشک شوند و یا ترک بخورند بهتر است به جای شست و شو با آب با یک دستمال و روغن زیتون پاک شوند.

برندهای معروف ظروف پذیرایی

ظروف کریستال چک، جی سی سی، سوگای ژاپن، خورشیدی آلمان، آر سی آر ایتالیا، والتر آلمان و تویوی ژاپن از برند های معروف ظروف کریستال می باشند. ظروف پذیرایی سیلیکا، لومینارک و ایلزاموری از برند های معروف ظروف بلوری هستند. از معروف ترین برند های ظروف سرامیکی می توان برند تفال، پیرکس، نئوفلم و بلاومان را نام برد. برند های معروف ظروف چینی شامل ظروف چینی پردیس، ظروف چینی زرین، ظروف چینی مقصود، توس، اسپیدار و تقدیس هستند. برند های پارس اوپال، مقصود، آرکوفام و آذین اوپال از معروف ترین برند های ظروف آرکوپال هستند

خرید ظروف سرو و پذیرایی

ظروف پذیرایی همانطور که گفتیم از جنس های مختلفی تولید می شوند که با توجه به جنس آن طرز نگهداری و استفاده از آن نیز متفاوت می باشد. بعضی از ظروف اگر جنس نامناسبی داشته باشند می توانند باعث بروز بیماری هایی مثل آلزایمر، کم خونی و بیماری های گوارشی در افراد شوند. به همین جهت در هنگام خرید ظروف سرو و پذیرایی اولین موردی که به آن توجه می کنند جنس آن است. به عنوان مثال ظروف سرامیکی اگر در ترکیبات آن از مواد سربی استفاده شده باشد نباید از آن ها برای سرو غذاها و نوشیدنی های اسیدی استفاده کرد. اگر قصد خرید ظروف چوبی دارید بهتر است که بدانید این ظروف برای سرو غذاهای سرد، سالادها و خشکبارها مناسب هستند و از آنها برای سرو غذاهای گرم استفاده نمی کنند.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان