آشپزخانه

لوازم آشپزخانه از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم منزل می باشد و خرید آن از اهمیت زیادی برخوردار است. ظروف آشپزخانه در انواع جنس های شیشه ای، چینی، پلاستیکی و ... می باشد. که از این بین ظروف پلاستیکی از کاربردی ترین ظروف آشپزخانه می باشند که دوام بالا و وزن سبک آن از مزیت های این ظروف می باشد. از جدیدترین ظروف پلاستیکی می توان انواع پارچ و لیوان پلاستیکی، قاشق و چنگال های پلاستیکی، ظروف چند تکه دردار، سرویس پیک نیک، سبد نان و ... را نام برد. مس از جمله فلزهای محبوب در دکوراسیون منزل می باشد که هیچ وقت از مد نمی افتد، از این رو لوازم آشپزخانه برقی و غیر برقی مسی همیشه جزو شیک ترین لوازم آشپزخانه هستند. سبدهایی با قابلیت تغییر اندازه که روی سینک ظرفشویی قرار می گیرند، سانویچ ساز، آبچکان مدرن، قالب های پلاستیکی، دستگیره های نگهدارنده ظروف داغ، رنده های چند کاره و... از جمله لوازم جدید و مدرن آشپزخانه می باشند.

انواع لوازم آشپزخانه

لوازم آشپزخانه شامل لوازم پخت و پز، لوازم شیرینی پزی و کیک پزی، لوازم تهیه چای و قهوه، انواع حوله و دستمال های آشپزخانه، بشقاب و ظروف مختلف و سایر لوازم آشپزخانه می باشد. هر کدام از این موارد دارای لوازم مختلفی هستند که به آن ها اشاره می کنیم.

لوازم شیرینی پزی و کیک پزی

قالب کیک و شیرینی پزی: قالب ها معمولا از جنس پلاستیک و یا فلز می باشند و برای شکل دادن به کیک، شیرینی و ژله ها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات دارای تنوع بسیار زیادی هستند و از کاربردی ترین آن ها قالب لوف برای پخت نان های صبحانه و تست، قالب مافین برای پخت کیک های یک نفره، قالب کمربندی برای انواع دسر ها و چیز کیک ها می باشد.

کاغذهای روغنی شیرینی پزی: کاغذهای شیرینی پزی از مهم ترین ابزارهای شیرینی پزی برای راحت جدا شدن شیرینی و نچسبیدن به قالب از آن استفاده می شود. به همین جهت خرید کاغذهای شیرینی پزی در اولویت قرار دارد.

قیف و ماسوره: ماسوره ها دارای شکل های مختلفی هستند و برای شکل دادن به شیرینی ها و تزئین حلوا و کیک ها از قیف و انواع مختلف ماسوره ها استفاده می شود.

همزن: همزن جزو اصلی ترین و مهم ترین ابزارهای شیرینی پزی و کیک پزی است و دو نوع برقی و دستی دارد.

صفحه گردان: از ابزارهای مهم که هنگام تزئین کیک از آن استفاده می شود. به این صورت که کیک را روی صفحه گردان قرار می دهند و با چرخاندن آن به راحتی کیک را تزئین می کنند.

الک: در پخت کیک و نان برای جدا کردن و سبک کردن آرد از الک استفاده می شود.

وردنه، فرچه، لیسک و انواع پیمانه ها از دیگر ابزارهای شیرینی پزی هستند که هنگام پخت کیک و شیرینی استفاده می شوند.

لوازم پخت و پز

سرویس پخت و پز: این محصولات از جنس های مختلف چدن، گرانیت، استیل، تفلون و... در رنگ ها ، مدل ها و تعدادهای مختلف وجود دارند.

ابزار آشپزی: ابزارهای آشپزی تنوع زیادی دارند و شامل مواردی نظیر پوست کن، هاون، غذا ساز دستی، سرویس چاقو، سرویس ابزار آشپزخانه، سرویس کفگیر و ملاقه، رنده و خرد کن می باشد که کار آشپزی را آسان تر می کنند.

ماهیتابه: از پراستفاده ترین لوازم پخت و پز که برای سرخ کردن و پخت و پز از آن استفاده می شود و مدل های مختلف دردار و بدون در دارد.

منقل و باربیکیو: مدل های مختلف گازی، برقی و ذغالی از باربیکیوها وجود دارد. مدل ذغالی برای مکان های باز و یا جاهایی که به برق و گاز دسترسی ندارید و از مدل های گازی و برقی بیشتر در فضاهای سر پوشیده و در صورت وجود برق و گاز استفاده می شود.

شیرجوش و قهوه جوش: در انواع جنس های استیل، مسی و ... هستند که برای جوشاندن شیر و قهوه استفاده می شوند.

انواع دستمال های آشپزخانه: دستمال های متنوعی از جنس های مختلفی وجود دارد که از آن ها به عنوان دم کنی، زیر قابلمه‌ ای، نظافت و کیسه نان و سبزی استفاده می کنند.

لوازم تهیه چای و قهوه: لوازم تهیه چای و قهوه نیز شامل قوری، سرویس چای خوری، قوری و کتری، قهوه ساز و دمنوش ساز و کتری و سماور می باشند.

خرید لوازم آشپزخانه

خرید لوازم آشپزخانه از مهم ترین خریدها در بین لوازم خانگی می باشد. همچنین لوازم پخت و پز و لوازم شیرینی و کیک پزی برقی و غیر برقی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم آشپزخانه هستند که در هنگام خرید آن ها باید به کیفیت و گارانتی این محصولات توجه کنید.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان