لوازم تحریر

لوازم التحریر اقلام بسیار متنوع و گسترده در طرح ها و مدل های گوناگون فانتزی و رسمی دارد. مدل های فانتزی با طرح های کارتونی بیشتر مورد علاقه کودکان و دانش آموزان مقطع ابتدایی و مدل های رسمی و ساده تر مناسب کارمندان و دانشجویان هستند. لوازم التحریرها شامل نوشت افزارها، لوازم اداری، ابزارهای نقاشی، کوله و جامدادی، دفتر و کاغذ، میز تحریر، چراغ مطالعه و... می باشند. نوشت افزارها و دفتر از پر مصرف ترین اقلام لوازم التحریر می باشند. که دارای جلد ها و رنگ های متنوعی هستند.

انواع مختلف لوازم التحریر

لوازم التحریرها انواع مختلفی دارند که با توجه به مکان های مورد استفاده شامل کالاهای مختلفی هستند.

 لیست لوازم التحریر آموزشی: لوازم التحریر آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان شامل: مداد، مداد نوکی، ماژیک، پاک کن، تراش، مداد رنگی، خودکار، غلط گیر، دفتر، برگه A4،  پرگار، گونیا، نقاله، جامدادی، خط کش،پوشه، چسب و... می باشند.

لیست لوازم التحریر برای خوش نویسی: از جمله لوازم التحریر خوش نویسی می توان دفتر و مرکب خوش نویسی، قلم، جا قلمی، قلم تراش و دوات را نام برد.

لیست لوازم التحریر هنری: گواش، رنگ روغن، کاردک، انواع قلم مو،دفتر طراحی و نقاشی، تخته شاسی، پالت رنگ، مداد طراحی و بوم نقاشی از انواع محصولات لوازم التحریر هنری هستند.

لیست لوازم التحریر اداری: کلاسور، زونکن، سوزن ته گرد، منگنه، دفتر، تقویم رومیزی، تخته وایت برد، ماژیک، پاکت، پوشه، ماشین حساب، گیره پوشه و کاغذ و ... از کالاهای لوازم التحریر اداری هستند.

لیست لوازم التحریر مهندسی: از لوازم التحریر مهندسی می توان تخته رسم، خط کش، پرگار، ست ریاضی، دفتر شطرنجی، ماشین حساب و شابلون را نام برد.

انواع برند های لوازم التحریر

خرید لوازم التحریر با کیفیت از برندهای معتبر از نکات مهم خرید لوازم التحریر می باشد. به همین جهت آشنایی و شناخت برندهای داخلی و خارجی معتبر می تواند در هنگام خرید موثر باشد.

برندهای خارجی لوازم التحریر

یوروپن: یوروپن برند مشترک بین کشورهای اروپایی می باشد که بیشتر بر روی تولید محصولات منحصر به فرد مثل ست های  خودکار و روان نویس تمرکز می کنند.

استدلر: استدلر یک برند آلمانی است که خودکار، مداد، لوازم نقاشی و طراحی حرفه ای، لوازم نقشه کشی و گیره کاغذ از محصولات این برند می باشند.

فابرکاستل: از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده لوازم التحریر آلمانی در جهان است که محصولات مختلفی مثل مداد، پاک کن، مداد رنگی، تراش و انواع لوازم طراحی و نقاشی را تولید می کند.

اونر: اونر یک برند کره ای در زمینه تولید لوازم التحریر می باشد که محصولات با کیفیت با قیمت مناسب تولید می کند.

برندهای ایرانی لوازم التحریر

پاپکو: این برند محصولاتی مثل پوشه دکمه دار، کلاسور، کیف فایل، زونکن و کاور تولید می کند و فعالیت خود را با هدف مدیریت اسناد در شرکت ها و مدارس شروع کرده است.

آریا: آریا اولین برند تولید کننده خمیر بازی و خمیر مجسمه سازی در ایران می باشد. از دیگر محصولات تولیدی این برند ظرف غذا خوری، لیوان آب خوری، قمقمه، رنگ انگشتی، گواش، مداد رنگی و مداد می باشد.

سی بی اس: از محصولات تولیدی این برند می توان مداد، مداد رنگی، پاک کن، تراش،، ماژیک، خط کش و خمیر بازی نام برد.

نکات خرید لوازم التحریر

میزان بودجه ای که برای خرید لوازم التحریر در نظر دارید را مشخص کنید و با توجه به اینکه لوازم التحریر اقلام متنوع و گوناگونی دارد، کالاهای مهم تر و آن هایی که برای شما دارای اولویت بیشتری هستند را خریداری کنید. نوشت افزارها از پراستفاده ترین کالاهای لوازم التحریر هستند و برای خرید هر یک از آن ها علاوه بر قیمت آن ها باید به این نکات توجه کنید. در هنگام خرید مداد باید به میزان نرمی و سختی مغز مداد، کاربرد مداد (طراحی، نگارش و ...) و جنس بدنه مداد توجه کنید. برای خرید خودکار باید جنس بدنه‌ی خودکار، کیفیت قلم خودکار و رنگ خودکار را در نظر بگیرید. برای خرید دفتر باید به تعداد برگه ها، ظاهر جلد دفتر، کاربرد دفتر (برای نقاشی، برای زبان، دروس معمولی و ...) و سیمی و یا چسبی بودن آن دقت کنید. کیفیت فنر، اندازه قطر نوک، جنس بدنه و کاربرد ( نقشه کشی، طراحی حرفه ای، تکالیف مدرسه و ...) آن از نکات خرید مداد نوکی هستند.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان