جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

فرش

فرش و تابلو فرش ها از وسایل مهم در چیدمان منزل می باشد و خرید آن یکی از دغدغه های مردم است زیرا در زیبایی دکوراسیون منزل نقش بسیار مهمی دارد. تابلو فرش ها در اصل فرش های در اندازه کوچک هستند که با کمک قاب روی دیوار نصب می شوند و جنبه‌ی تزئینی دارند. فرش ها و تابلو فرش ها به طور کلی به دو دسته ماشینی و دستبافت تقسیم می شوند. مدل های دستبافت به دلیل اینکه کار دست هستند و از الیاف و رنگ های طبیعی استفاده می شود قیمت بالاتری نسبت به مدل های ماشینی که از رنگ های مصنوعی استفاده می کند، دارند و به عنوان یک کالای تجملی و لوکس شناخته می شوند، در نتیجه می تواند به عنوان یک هدیه با ارزش انتخاب مناسبی باشد.

انواع طرح فرش

فرش ها از نظر اندازه، طرح و جنس به دسته های مختلف تقسیم می شوند که هر یک از آن ها را معرفی می کنیم:

دسته بندی فرش ها بر اساس اندازه

قالی: قالی به فرش هایی گفته می شود که اندازه مساحت آن ها بیشتر از 6 متر باشد قالی هراتی، میر و محال نمونه هایی از قالی های ایرانی هستند.

قالیچه: قالیچه ها از قالی ها کوچک تر و کمتر از 4 متر هستند. از معروف ترین قالیچه های ایرانی می توان قالیچه عربی، بلوچی، لری، قشقایی، بخارایی، بختیاری، تیموری، افشار، کردی، زنجان را نام برد.

کناره: از کناره ها برای پوشش دادن بخش هایی از محیط مثل راهرو و راه پله که با قالی پوشش داده نشده استفاده می شود و عرض آن از نیم متر تا یک متر و طول آن از 3 متر تا 10 متر می باشد.

دسته بندی فرش ها بر اساس طرح

طرح خشتی: در این فرش مستطیل های پر نقش به صورت منظم و نامنظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که در سایر کشورها نیز طرفداران زیادی دارد.

طرح شاه عباسی: در این طرح از تلفیق گل های شاه عباسی با طرح ها اسلیمی نقش های مختلفی ایجاد می کند.افشان شاه عباسی، شاه عباس درختی، شاه عباس شیخ صفی، شاه عباس جانوری و... از انواع طرح های شاه عباسی هستد.

طرح اسلیمی: شاخه های دورانی در میان برگ ها از نقش های اصلی این طرح می باشد. اسلیمی، اسلیمی شکسته، اسلیمی دهان اژدها، اسلیمی ماری و اسلیمی ترنج دار از گروه های فرعی این این طرح هستند که معروف ترین آن اسلیمی دهان اژدها است.

دسته بندی فرش ها بر اساس جنس

تمام پشم: پرز و تار و پود این نوع فرش ها تماما از پشم گوسفند می باشد به همین دلیل ساختار آن نرم و منعطف است. از ویژگی های این فرش ها این است که به دلیل استفاده از پشم در گرما خنک و در سرما گرم هستند. عمر و دوام بالا از دیگر ویژگی های این فرش می باشد.

چله پشم: نوعی از قالی است که فقط چله (تار) آن از نخ پشم است. قیمت فرش چله پشم از فرش تمام پشم پایین تر است.

تمام ابریشم: فرش تمام ابریشم در پرز و تار و پود آن از ابریشم استفاده شده است و همین موضوع سبب شده تا این فرش جزو گران ترین و نفیس ترین فرش ها باشد. فرش تمام ابریشم در برابر لکه ها مقاوم نسبت به فرش پشمی زیباتر و ظریف تر می باشد.

کف ابریشم: نوعی از قالی می باشد که چله آن از پشم و زمینه یا کف آن از ابریشم بافته شده است.

گل ابریشم: در این نوع قالی گل ها و بخش های تزئینی آن از نخ ابریشم و بقیه قسمت ها از پشم می باشد و قیمت آن از فرش تمام ابریشم و کف ابریشم پایین تر است.

نکات نگهداری از تابلوفرش

تابلو فرش ها از جمله وسایل خاص و تزئینی در دکوراسیون خانه در اندازه و طرح های مختلف هستند که طرفداران زیادی دارد. اما این کالای لوکس برای افزایش طول عمر نیازمند رعایت یک سری نکات نگهداری است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 تابلو فرش را در محیطی که رطوبت بالا دارد مثل مسیر مستقیم کولر آبی نگهداری و نصب نکنید. زیرا رطوبت هوا اگر به تابلو نفوذ کند ممکن است باعث پوسیدگی بافت تابلو فرش شود. تابلو فرش را نباید به هیچ وجه تا و یا لوله کنید. تابلو فرش های دستبافت را در محیط بدون نور قرار ندهید چون نبود نور باعث ایجاد حشراتی مثل بید می شود، برای جلوگیری از بید زدگی تابلو فرش می توانید از پودر یا قرص نفتالین استفاده کنید. هم چنین نور مستقیم خورشید نیز سبب از بین رفتن رنگ تابلو فرش می شود. اگر مجبور به شست و شوی تابلو فرش شدید حتما این کار را به مراکز قالی شویی بسپارید. از نصب تابلو فرش بدون قاب روی دیوار گچی و یا آهکی خودداری کنید.

نکات انتخاب فرش و تابلو فرش

فرش و تابلو فرش های دستبافت و ماشینی از نظر قیمت با یک دیگر تفاوت دارند و مدل های دستبافت قیمت بالاتری دارند به همین جهت قبل از خرید آن میزان بودجه خود را در نظر بگیرید. در بافت برخی تابلو فرش ها ممکن است کجی وجود داشته باشد اما این کجی یا توسط قاب تابلو فرش پوشانده می شود و یا در طرح آن گم می شود که تشخیص آن را سخت می کند. بنابراین در هنگام خرید تابلو فرش برای تشخیص وجود یا عدم وجود کجی در تابلو فرش باید پشت آن را بررسی کنید. در این صورت هرگونه کجی در بافت آن قابل مشاهده می باشد و یا تابلو فرش را بدون قاب تهیه کنید و دو طرف آن را روی هم قرار دهید تا وجود یا عدم وجود کجی مشخص شود. مشخصات و اطلاعات فرش و تابلو فرش ها در پشت آن قرار داده می شود، بنابراین برای چک کردن اطلاعات و شناسنامه فرش آن را مطالعه کنید. اگر علاقه به خرید تابلو فرش برند یا بافته شده توسط استاد خاصی را دارید بهتر است از خود بافنده و یا فروشگاه های معتبر خرید کنید. تابلو فرش هایی که چله ابریشمی دارند به دلیل درخشندگی و ظرافت گران قیمت تر هستند.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان