بهداشت و حمام

کودک و نوزاد نیاز به مراقبت دارد که این وظیفه ی مهم بر عهده ی پدر و مادرها می باشد. توجه به بهداشت و استفاده و انتخاب درست لوازم بهداشتی مناسب با پوست کودک و نوزاد بسیار ضروری و واجب است زیرا سیستم ایمنی بدن کودک و نوزاد خیلی ضعیف است و با کمترین آلودگی در لوازم کودک و یا سطح بدن ممکن سبب بیماری کودک شود. در نتیجه  شست و شوی دائم لباس و وسایل کودک بسیار مهم است.

لوازم بهداشتی ضروری کودک و نوزاد

لوازم بهداشتی و سلامتی کودک و نوزاد از لوازم و وسایل بسیار ضروری می باشد که والدین باید حتما آن ها را تهیه کنند. برخی از ضروری ترین لوازم بهداشتی شامل این موارد می شوند:

وان حمام نوزاد: وان های حمام نوزاد از لوازم بهداشتی است که حمام کردن کودک را آسان می کند و مناسب برای چند ماه اول تولد است. از آن جایی که هنگام حمام کردن نوزاد احتمال لیز خوردن او وجود دارد استفاده از وان حمام نوزاد برای حفظ ایمنی و جلوگیری از لیز خوردن کودک بهترین انتخاب است.

ناخن گیر نوزاد: کوتاه کردن ناخن های نوزادان برای جلوگیری از تجمع باکتری ها و بیماری کودک از جمله موارد مراقبت از کودک و نوزاد می باشد. به دلیل اینکه ناخن های نوزاد کوچک هستند و کوتاه کردن آن بسیار سخت است و استفاده از ناخن گیرهای بزرگسالان ممکن است به انگشتان نوزاد آسیب برساند استفاده از ناخن گیرهای مخصوص نوزادان ضروری است.

شامپو و شوینده کودک و نوزاد: شامپوها و شوینده های نوزادان بسیار ملایم هستند و با حفظ رطوبت بدن کودک و نوزاد سبب خشکی پوست آن ها نمی شود. این محصولات بی خطر هستند و در صورت تماس با چشم باعث سوزش چشم نمی شود.

حوله نوزاد: برای خشک کردن نوزاد پس از حمام هم می توانید از حوله های تن پوش هم حوله های نرم کوچک مخصوص کودک و نوزاد استفاده کنید.

لوسیون کودک و نوزاد: از ویژگی های این محصول کمک به مرطوب ماندن پوست کودک است. در فصل سرما به دلیل اینکه سرما و خشکی هوا سبب کاهش رطوبت پوست می شود استفاده از لوسیون بدن برای جلوگیری از خشکی پوست ضروری است.

روغن بچه: از روغن های مخصوص کودکان برای رفع مشکل پوسته پوسته شدن سر نوزاد و ماساژ دادن ماهیچه ها و عضله های نوزاد استفاده می شود. ماساژ دادن کودک سبب آرامش آن ها و سرعت گردش خون در بدن آن ها می شود. استفاده از روغن های گیاهی باعث بروز حساسیت  در نوزادان می شود به همین جهت باید از روغن های مخصوص کودکان استفاده شود.

پودر بچه: از پودر بچه برای جلوگیری از عرق سوز شدن به خصوص در فصل گرما استفاده می شود.

کرم محافظ پای کودک: کرم کودک از ضروری ترین لوازم بهداشتی نوزاد می باشد که باعث محافظت از پوست، التهاب ناشی از پوشک و جلوگیری از ادرار سوختگی می شود. از این محصول باید پس از هر بار تعویض پوشک استفاده شود.

پوشک بچه: پوشک بچه از وسایلی است که در طی هفته های اول استفاده زیادی از آن می شود. پوشک های استاندارد باعث حفظ PH طبیعی پوست می شوند.

دستمال مرطوب کودک و نوزاد: از دستمال های مرطوب در مواقع ضروری برای تمیز کردن پای کودک هنگام تعویض پوشک در زمان های که دسترسی به آب ندارید یا زمان کافی برای شست و شوی پای کودک با آب را ندارید استفاده می شود.

ویژگی های مهم لوازم بهداشتی نوزاد

کیفیت لوازم بهداشتی کودک و نوزاد به دلیل حساس بودن پوست آن ها و ضعیف بودن سیستم ایمنی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن دقت کنید. از ویژگی های مهمی که لوازم بهداشتی کودک و نوزاد باید داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لوازم بهداشتی نوزاد باید مخصوص نوزاد و سازگار با پوست حساس آن ها باشد. باید ضد حساسیت و ضد التهاب باشند، زیرا پوست نوزاد با کوچک ترین تحریک پوستی دچار حسایست در پوست نوزاد به صورت التهاب و یا قرمزی می شود. عدم وجود عطر و مواد شیمیایی مضر مثل سولفات‌های سدیم و آلومینیوم و پارابن در لوازم بهداشتی. بدن نوزاد قادر به تامین سریع چربی مورد نیاز پوست نمی باشد به همین جهت برای تامین چربی و رطوبت مورد نیاز کودک برای جلوگیری از خشکی پوست باید از محصولات دارای خواص نرم کنندگی و آبرسانی استفاده کنید.

بهترین مارک لوازم بهداشتی کودک و نوزاد

استفاده از بهترین برندهای تولید لوازم بهداشتی کودک و نوزاد برای حفظ سلامت کودک از موارد بسیار مهم برای والدین است. از بهترین برندهای تولید کننده لوازم نوزاد می توان برندهای زیر را نام برد:

لوازم بهداشتی نوزاد برند چیکو (chicco): برند ایتالیایی چیکو از شناخته شده ترین و بزرگ ترین برند های اروپایی در زمینه تولید لوازم بهداشتی، تغذیه و پزشکی کودک و نوزاد فعالیت می کند. شامپو، کرم سوختگی، روغن ماساژ، پودر بچه، اسپری و ژل ضد حشره، شیشه شیر، لوسیون بدن، پستانک، قیچی ناخن، دستمال مرطوب، کرم مرطوب کننده و... از انواع لوازم بهداشتی کودک و نوزاد این برند می باشند.

لوازم بهداشتی نوزاد برند جانسون (johnson): برند آمریکایی جانسون در زمینه تولید محصولات بهداشتی برای مقابله با آسیب های پوستی کودکان و نوزادان فعالیت می کند. روغن بدن، شامپو بدن، کرم مرطوب کننده، کرم سوختگی، گوش پاک کن، پودر بچه، نرم کننده مو و... از جمله این محصولات هستند.

لوازم بهداشتی نوزاد برند فیروز: برند فیروز با همکاری شرکت آمریکایی جانسون از سال 53 شروع به تولید محصولات بهداشتی کودک و نوزاد کرده است. از محصولات این برند می توان روغن بدن، پودر بچه، دستمال مرطوب، شامپو، لوسیون بدن، گوش پاک کن، فوم شست و شوی و... را نام برد.

لوازم بهداشتی نوزاد برند پنبه ریز: این شرکت از سال 63 با هدف افزایش سطح بهداشت به تولید لوازم بهداشتی کودک و نوزاد پرداخته است. از محصولات این برند می توان پوشک، دندان گیر پلاستیکی، مسواک انگشتی، پستانک ارتودنسی را نام برد.

لوازم بهداشتی نوزاد برند وی کر (wee care): برند وی کر از برترین و شناخته شده ترین برند های تولید کننده لوازم بهداشتی کودک و نوزاد می باشد. بالا بردن سطح سلامت و بهداشت خانواده از مهم ترین اهداف این برند است. قیچی و سوهان کودک، لوسیون بدن، دستمال مرطوب کودک و نوزاد، صابون بچه، گوش پاک کن، دندان گیر، مسواک انگشتی، فوم شست و شو و... از جمله محصولات این برند هستند.

لوازم بهداشتی نوزاد بی بی کوکول(babycoccole): برند ایتالیایی که در زمینه تولید لوازم بهداشتی و مراقبتی سازگار با پوست نوزاد فعالیت می کند. محصولات این برند شامل کرم سوختگی، خمیر دندان، شامپو سر و بدن، دستمال مرطوب کننده، ژل ماساژ، صابون نوزاد، روغن نوزاد و... می شوند.

نکات مهم هنگام خرید لوازم بهداشتی کودک و نوزاد

در هنگام خرید لوازم بهداشتی کودک و نوزاد دقت کنید که حاوی ترکیبات شیمیایی، نگهدارنده و عطر نباشند زیرا ممکن است باعث حساسیت های پوستی و مشکلات تنفسی در نوزادان شود. لوازم بهداشتی نوزاد باید فاقد پارابن باشند. برای اطمینان از کیفیت محصولات بهداشتی حتما از برندهای معتبر و شناخته شده خرید کنید. برند های کوکول، چیکو، وی کر و فیروز از برندهای خووب و معتبر می باشند. در هنگام خرید محصولاتی مثل شامپو، کرم ها و لوسیون ها به تاریخ انقضای آن ها توجه کنید. تاریخ انقضای این محصولات باید حداقل سه تا شش ماه باقی مانده باشد.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان