جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

شامپو کودک و نوزاد

شامپوی کودک و نوزاد از لوازم ضروری برای حفظ بهداشت و سلامت کودک می باشد. پوست کودکان نسبت به بزرگسالان حساس تر می باشد و حفظ سلامت پوست و موی آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین جهت برای حمام کردن کودک باید از یک شامپوی مناسب که فاقد مواد مضر و حساسیت زا است استفاده شود. شامپوی بچه باید مناسب پوست حساس کودکان باشد و از موادی ساخته شده باشد که پوست سر و بدن او را تمیز و مرطوب نگه دارد. این محصول یک شامپوی مراقبتی مو می‌ باشد که به رفع آلودگی، ذرات زائد پوست، از بین بردن روغن، شوره سر و غیره کمک می‌ کند. برای غلیظ تر شدن شامپو از ماده ای به نام کوکامید که حاوی روغن نارگیل است در ساخت آن استفاده می شود.

بهترین برندهای شامپو بچه ایرانی و خارجی

از میان برندهای متنوعی که وجود دارند می توان به شامپو بچه سی گل (SeaGull)، فیروز (Firooz)، گلرنگ (Golrang)، هیدرودرم و ایروکس از بهترین برندهای تولید کننده ایرانی شامپوی کودک و نوزاد و شامپو بچه اوه، ویت پوت، وی کر، اکتیو، چیکو، مادر کر، نیوا، موستلا، اوریاژ، اردن و جانسون از بهترین برندهای تولید کننده خارجی شامپوی بچه اشاره کرد.

شامپوی کودک و نوزاد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

شامپوی بچه باید فاقد مواد عطری باشد زیرا مواد معطر شیمیایی، عصاره های گیاهی و هم چنین روغن های معطر ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوستی در کودکان شوند، رایحه های مختلف و عطرهای طبیعی استفاده‌ شده در شامپوهای کودک باید بسیار ملایم باشند و سبب حساسیت در کودکان نشود. این محصولات باید دارای موادی باشند که در هنگام حمام کردن کودک از سوزش چشم آن ها جلوگیری کند. در تولید شامپوهای کودک و نوزاد بهتر است از مواد طبیعی و گیاهی استفاده شده باشد و فاقد مواد مضر و حساسیت زا مثل سولفات و پارابن باشند. حاوی مواد پاک کننده باشند تا بتوانند چربی‌ ها، ذرات زائد پوست، شوره سر و غیره را از روی پوست کودک پاک کنند و دارای انواع روغن‌ های گیاهی مانند آواکادو، روغن دانه آفتاب‌ گردان، عصاره بابونه و انواع ویتامین های مفید برای پوست و موی کودکان باشند.

نکات مهم در خرید شامپوی کودک و نوزاد

در هنگام خرید شامپوی بچه باید دقت کنید که ترکیبات آن فاقد مواد مضر مثل پارابن، فتالات، اکسی بنزون، عطر و سولفات باشند، زیرا پارابن که یک ماده ی شیمیایی است به پوست کودکان آسیب می رسانند. سولفات موجود در شامپو باعث ایجاد حساسیت هایی مثل خشکی پوست سر و یا خارش و ریزش مو شود. فتالات در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارد که کارشناسان وجود آن را در محصولات کودکان را برای سلامت آن ها مضر می دانند. اکسی بنزون از دیگر مواد مضر است که سبب اختلالات هورمونی می شود. هم چنین رنگ های افزودنی و الکل هایی مثل اتانول و ایزوپروپیل می توانند باعث حساسیت و خشکی پوست شوند. شامپو نباید دارای قطعات جدا شونده باشند، زیرا ممکن است کودک آن ها را برداشته و داخل دهان بگذارد یا حتی آن را قورت بدهد. شامپویی که انتخاب می کنید حتما متناسب با سن کودک باشد، زیرا برای مراقبت از پوست سر باید از شامپوی مخصوص استفاده شود. از آن جایی پوست کودکان بسیار حساس به مواد شیمیایی هستند بهتر است شامپویی را انتخاب کنید که از گیاهان و مواد طبیعی در تولید آن استفاده شده باشد، مانند میوه ها و دانه‌ های روغنی. پوست نوزادان به دلیل این که چربی کمتری نسبت به بزرگسالان ترشح می کنند، سریع تر نیز خشک می شود. بنابراین باید باید محصولی را انتخاب کنید که پوست و موی کودک را خشک نمی کند. شامپوهایی که حاوی روغن هایی مانند روغن نارگیل، روغن گل گاوزبان هستند، مناسب می باشند. نکته ی مهم دیگر که در هنگام خرید شامپوی کودک باید به آن توجه کنید، میزان PH آن می باشد، زیرا هرچه میزان PH در شامپو بیشتر باشد سوزش چشم ها نیز بیشتر می شود. به همین جهت PH آن باید خنثی و نزدیک به 7 باشد.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان