سرگرمی و آموزشی

بازی کردن کودکان علاوه بر سرگرمی و ایجاد لحظات شاد برای آن ها به رشد و پرورش فکری آن ها نیز کمک زیادی می کند و راهی برای شروع یادگیری آن ها است. تقویت هوش، افزایش تمرکز، کاهش استرس، تفکرات خلاقانه، افزایش مهارت های ارتباطی و کلامی، برقراری ارتباط بهتر با والدین و افزایش سلامت جسمی و روانی از فواید بازی کردن کودکان می باشند.

انواع اسباب بازی ها

اسباب بازی های آموزشی علاوه بر بازی و سرگرمی جنبه ی آموزش نیز دارند. این نوع آموزش به دلیل اینکه با بازی همراه هستند، در ذهن کودکان ماندگار ترند. با انتخاب بازی و اسباب بازی های مناسب می توان به افزایش تمرکز و اعتماد به نفس کودکان کمک کرد. بازی های آموزشی از بازی های بسیار ساده برای سنین پایین مثل نام حیوانات، نام اشکال هندسی مختلف، آموزش حروف الفبای فارسی، میوه ها، رنگ ها و... تا بازی های مختلف با مفاهیم پیچیده را شامل می شوند. اسباب بازی های بادی از اسباب بازی های پرطرفدار هستند که شامل استخرهای بادی که مناسب فصل گرما است، استخر توپ، سرسره بادی، قایق بادی و... می باشند. اسباب بازی های نمادین شامل اسباب بازی هایی مثل عروسک ها، ماشین ها و ست های وسایل آشپزی هستند. بازی های فکری پانورما برای آشنایی با اشکال هندسی و تقویت مهارت حل مسئله، بازی فکری کیت شماره دوزی برای افزایش تمرکز و پرورش خلاقیت در کودک، بازی فکری رنگ چین چوبی برای افزایش دقت تمرکز و مهارت الگو خوانی از انواع بازی های فکری هستند.

نکات مهم هنگام خرید محصولات سرگرمی و آموزشی

اولین نکته در خرید اسباب بازی توجه به کیفیت محصول است. بنابراین محصولی را خریداری کنید دارای بهترین کیفیت و بالاترین استحکام باشد. در خرید اسباب بازی به علایق کودک توجه کنید و او را مجبور به استفاده و بازی با وسیله ای که به آن علاقه ندارد نکنید. برخی از بازی های فکری دارای اهداف آموزشی نیز هستند، استفاده از این محصولات می تواند جذابیت بیشتری برای کودکان داشته باشد. اسباب بازی ها برای رده های سنی مختلف و با اهداف مختلف تولید شده اند به همین جهت در هنگام خرید اسباب بازی توجه به سن کودک بسیار مهم است. نکته مهم بعدی در هنگام خرید اسباب بازی توجه به قیمت و ایمنی محصول است. بنابراین از خرید اسباب بازی هایی که حاوی مواد شیمیایی و یا دارای قطعات ریز و جداشونده دارند پرهیز کنید زیرا ممکن است کودک ناخواسته آن قورت دهد و دچار خفگی شود. اسباب بازی های تنوع پذیر و یا چند منظوره را که امکان چند نوع بازی های مختلف دارند و اسباب بازی هایی که تخیل کودک را به چالش می کشد را انتخاب کنید.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان