محصول یافت شد.

لوازم ورزشی

بی تحرکی یکی از عوامل مهم در بروز بیماری ها می باشد، بنابراین ورزش و فعالیت های بدنی می تواند تاثیر زیادی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی و تنفسی داشته باشد و سلامت جسمی و روحی افراد را بهبود بخشد. ورزش کردن باعث افزایش جریان خون در بدن، افزایش استحکام استخوان های بدن، بهبود سیستم گوارش بدن، کاهش فشار خون، کنترل فشار خون، افزایش حافظه، تقویت سیستم ایمنی بیماران سرطانی و تقویت قدرت یادگیری می شود. ورزش کردن هم چنین با افزایش سوخت و ساز بدن تاثیر زیادی بر کاهش وزن دارد و با ترشح اندورفین باعث افزایش حس شادی و کاهش اضطراب، استرس و افسردگی دارد. استرس می تواند باعث احساس کوفتگی در عضلات و ماهیچه ها، سوزش معده، سر درد و بی خوابی شود. آزاد شدن اندورفین سبب تسکین درد و آرامش عضلات و در نتیجه کاهش استرس می شود.

ورزش های هوازی و بدنسازی

ورزش هوازی یا ایروبیک به ورزش هایی گفته می شود که هدف آن کالری سوزی، افزایش سوخت و ساز بدن، افزایش مصرف اکسیژن و در نتیجه کاهش وزن می باشد. ورزش های هوازی  سرعت تنفس و ضربان قلب را افزایش می دهند، به سلامت قلب و ریه و سیستم گردش خون کمک می کنند و سبب تنظیم قند خون و کاهش فشار خون می شوند. پیاده روی، بوکس، پرش، والیبال، بسکتبال، شنا کردن و... نمونه هایی از ورزش های هوازی هستند. از جمله لوازم ورزش های هوازی می توان به تردمیل، دوچرخه ثابت اسپینینگ، دوچرخه ثابت نشسته، دستگاه های بدنسازی چندکاره، استیرمیل یا ماشین پله نوردی، هالتر، دمبل و وزنه، دستگاه رویینگ (شبیه ساز قایق رانی)، توپ پیلاتس، اسکی فضایی، الپتیکال، اسکیت و اسکوتر اشاره کرد.

ورزش های توپی

ورزش های توپی از ورزش های پر طرفدار هستند که به صورت تیمی برگزار می شوند و شامل ورزش های مختلفی می باشند که می توان آن ها را به سه دسته کلی توپ و تور، توپ و راکت و توپ و چوب تقسیم کرد. ورزش های توپ و تور شامل فوتبال، والیبال، بسکتبال، هندبال، فوتسال، فوتوالی، سپک تاکرا، واترپولو و گلبال هستند. از ورزش های توپ و راکت می توان اسکواش، پینک پنگ (تنیس روی میز)، تنیس ویمبلدون و بدمینتون را نام برد. بیلیارد، هاکی روی یخ، هاکی روی چمن، هاکی داخل سالن، گلف، بیسبال، چوگان و چوگو نمونه هایی از ورزش های توپ و چوب هستند. توپ های ورزشی معمولا از جنس های لاستیک، چرم و مواد شیمیایی ساخته می شوند و برای هر رشته ورزشی توپ های متفاوتی با جنس و اندازه و شکل های متفاوتی وجود دارند. توپ، چوب بیلیارد، محفظه چوب بیلیارد، راکت، سبد بسکتبال و... از جمله لوازم جانبی ورزش های توپی هستند.

ورزش های آبی

ورزش های آبی از ورزش های مفرح، پرتحرک و سالم می باشد که امروزه مسابقات مختلفی از ورزش های آبی هم به صورت فردی و هم به صورت گروهی وجود دارد. بعضی از آن ها در آب های پر تلاطم و بعضی دیگر در آب های آرام انجام می شوند. ورزش های آبی به سه دسته زیر آب، سطح آب و روی آب تقسیم می شوند. شنا، واترپولو، موج سواری، اسکی روی آب، اسکیم بوردینگ، شیرجه از بالای صخره در آب، جت اسکی، قایق رانی، غواصی، رفتینگ و... از ورزش های آبی هستند. تن ‌پوش غواصی از جنس اسفنج، کفش مخصوص غواصی (فین غواصی)، اسنورکل غواصی برای کمک به تنفس غواصان، دستکش غواصی برای محافظت از دست غواص در برابر گزش موجودات دریایی، سرما و تابش خورشید، عینک غواصی برای کمک به دید بهتر غواص، چراغ قوه غواصی، اسکوتر غواصی برای سرعت بیشتر حرکت غواصان برای زمان های طولانی و کارد غواصی برای بریدن تور یا طناب از لوازم مورد نیاز غواصی می باشند.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان