جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

مکمل ها و ویتامین های خوراکی

مواد غذایی، میوه ها و سبزیجات حاوی مقدار زیادی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن هستد. اما گاهی تنها مصرف این مواد برای جذب مواد ضروری و ویتامین ها کافی نیست و فرد به دلیل بیماری، سن بالا، بارداری، گیاه خوار بودن و آلرژی به بعضی مواد غذایی نیاز دارد که از مکمل های غذایی و ویتامین ها نیز استفاده کند. ویتامین ها و مواد معدنی مثل منیزیم و کلسیم، داروهای گیاهی، مکمل های غذای کودک و مکمل های ورزشی از انواع مکمل های غذایی می باشند، که ممکن است به صورت قرص، کپسول، شربت و پودر باشند. مولتی ویتامین ها، ویتامین C، ویتامین های گروه B، کلسیم، ویتامین D، مکمل های ورزشی و روغن ماهی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مکمل ها هستند. مهم ترین ویتامین ها و مکمل های مورد نیاز بدن نیز شامل: کلسیم، آهن، زینک، ویتامین های گروه B و A، C، D، E و K هستند. از بهترین مکمل های مو می توان به زینک، ویتامین A و گروه B اشاره کرد.

مکمل های مفید و مورد نیاز برای بدن

مکمل های پروتئینی: پروتئین فواید زیادی برای بدن دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی، کاهش وزن، تشکیل بافت و افزایش انرژی در بدن می شود به همین جهت برای بدن بسیار ضروری می باشد. گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ و... حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند. اگر پروتئین کافی از رژیم غذایی دریافت نمی کنید بهتر است از مکمل های پروتئینی استفاده کنید.

مکمل روغن ماهی: روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که فواید زیادی برای بدن دارند، به همین جهت برای دریافت امگا 3 موجود در آن توصیه می شود دو بار در هفته ماهی مصرف شود. اما اگر به ماهی و غذاهای دریایی علاقه ندارید می توانید از مکمل های روغن ماهی استفاده کنید. روغن ماهی باعث بهبود گردش خون می شود. سلامت قلب و مغز را بهبود می بخشد و فشار خون را کاهش می دهد. همچنین به درمان افسردگی کمک می کند.

ویتامین D: کمبود ویتامین D در بدن منجر به بیماری های تنفسی و پوکی استخوان می شود. مقدار ویتامین D که ما از مواد غذایی دریافت می کنیم برای پیشگیری از این بیماری ها کافی نیست. بنابراین باید از مکمل های ویتامین D به صورت روزانه استفاده شود تا ویتامین مورد نیاز بدن تامین شود. مواد غذایی دارای ویتامین D شامل: ماهی، ماهی تن، غلات، زرده تخم مرغ، قارچ و... هستند.

مکمل ها و ویتامین های مورد نیاز خانم ها عبارتند از: ویتامین های A و D و C، آهن، کلسیم، منیزیم و زینک. مکمل ها و ویتامین های مورد نیاز بدن آقایان هم می توان فیبر، کلسیم، منیزیم، ویتامین D و B12 و C، کلاژن، روغن ماهی، پروتئین های گیاهی، زینک و ... را نام برد.

بهترین زمان برای مصرف ویتامین و مکمل های غذایی

ویتامین های گروه B و C ویتامین های محلول در آب هستند. یعنی بهتر است برای جذب و تاثیر بیشتر همراه با آب مصرف شوند. ویتامین های A، D، E، K ویتامین های محلول در چربی هستند و باید همراه با مواد غذایی چرب مصرف شوند. مکمل آهن نیز برای بهتر جذب شدن باید با ویتامین C استفاده شود.

خرید مکمل های غذایی

در ابتدا برای خرید مکمل های غذایی باید به داروخانه های معتبر مراجعه کنید، سپس در هنگام خرید برای اطمینان از کیفیت محصول به برند آن توجه کنید. همچنین از خرید مکمل های غذایی که در ترکیب آن ها رنگ های مصنوعی، دی اکسید تیتانیوم و کاراگانین دارند به دلیل ایجاد التهاب و آسیب های دیگر اجتناب کنید.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان