جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

پودر بدن

ایجاد رطوبت در نواحی ران ها و دستگاه ادراری کودکان سبب عرق سوز و زخم شدن در این نواحی و در نهایت درد و سوزش می شود. ساییدگی در بین چین های پوست بدن و یا در تماس با لباس به وجود می آید. رطوبت و گرمای ایجاد شده در اثر پوشک می تواند سائیدگی پوست را شدیدتر کند. پودر بچه رطوبت اضافی پوست را جذب کرده و سطحی لغزنده ایجاد می کند و اصطکاک پوستی را کاهش می دهد و مانع التهاب پوستی می شود. این پودر از محصولاتی است که برای کاهش اثرات ناشی از ادرار سوختگی و یا عرق سوز شدن در کودکان استفاده می شود. این محصول دارای بسته بندی مناسبی است که از ورود هر گونه آلودگی به داخل پودر جلوگیری می کند. پودر بچه به دلیل عدم وجود مواد حساسیت زا هیچ گونه حساسیتی برای پوست کودکان ندارد. اسانس، نشاسته و تالک از جمله مواد موجود در پودر بچه می باشند.

نشاسته موجود در پودر بچه از دانه ذرت تهیه شده و محصولی طبیعی است و به جذب رطوبت کمک می کند و باعث نرمی پوست می شود و هم چنین پروپیل گلیکول رطوبت طبیعی پوست را حفظ کرده و به آن احساس نرمی می بخشد.

تالک مورد استفاده در پودر بچه یک ماده معدنی و طبیعی است که به علت نرم بودن ماده معدنی اولیه آن، فرآوری آن آسان تر از سایر مواد معدنی است. تالک به دلیل داشتن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد دارای کاربردهای بسیار زیادی در صنایع آرایشی و بهداشتی می باشد. تالک موجود در پودر بچه از نوع مرغوب، شسته شده و استریل شده است و فاقد هر گونه ناخالصی می باشد. تالک به علت داشتن خاصیت ورقه ای، در پوست حالت چربی و نرمی ایجاد می کند، به همین جهت باعث لغزندگی شده و مانع از اصطکاک سطوح پوست می شود، هم چنین به علت دارا بودن ذرات بسیار ریز قدرت جذب بالای بو را دارد. این ماده علاوه بر مزیت هایی که دارد معایبی هم دارد. استنشاق تالک می تواند برای کودکان مشکلات تنفسی و عفونت ایجاد کند. قبل از استفاده از پودر بچه ابتدا محل مورد نظر را با آب بشویید، سپس پودر را به اندازه ی لازم بر روی پوست بزنید.

ویژگی ها و مزیت های پودر بدن بچه

از جمله خواص و ویژگی های پودر بدن بچه می توان به بسته بندی مناسب برای جلوگیری از ورود آلودگی به داخل پودر، عدم وجود مواد حساسیت زا، جذب رطوبت اضافی پوست، جلوگیری از التهاب و عرق سوز شدن بدن، کاهش اصطکاک پوست بدن، لغزنده و نرم کردن پوست، استریل شده با اشعه گاما یا گاز اتیلن اکساید و حاوی پروپیلن گلیکول برای نرمی بیشتر پوست اشاره کرد.

کاربردهای دیگر پودر بدن بچه

پودر بچه علاوه بر کاهش التهاب و عرق سوز شدن کودکان کاربردهای دیگری نیز در خانه دارد:

استفاده به جای اسپری و دئودورانت: به جای استفاده از دئودورانت ها و اسپری بدن می توانید از پودر بچه استفاده کنید. این پودر را به زیر بغل خود بزنید تا عرق و بوی آن را جذب کند و یا پس از آن که از اسپری و دئودورانت استفاده کردید روی محلی که اسپری زدید، مقداری پودر بچه بزنید تا بوی دئودورانت شما ماندگارتر شود. هم چنین می توانید در طول روز به جای استفاده دوباره از اسپری و دئودورانت مجددا روی محل مورد نظر پودر بچه بزنید تا علاوه بر تازه‌ تر شدن پوست‌ حالت چسبندگی روی پوست را هم از بین ببرد.

پاک کردن لکه های چربی از روی لباس و کتاب: اگر کتاب هایتان به هر دلیلی کثیف و چرب شده باشند، می توانید لا به لای صفحاتی که چرب شدند پودر بچه بزنید تا پودر این چربی ها را به خود جذب کند و یا برای از بین بردن لکه‌ های روغن از روی لباس‌ ها، کافیست به دو طرف لکه کمی پودر بچه بریزید و به آرامی با انگشتان خود روی لکه را ماساژ دهید و سپس با آب بشویید.

خوشبو کننده سرویس بهداشتی: پودر بچه به عنوان یک خوشبو کننده برای سرویس بهداشتی نیز کاربرد دارد، پودر بچه را داخل ظرف کوچکی بریزید و سپس چند قطره خوشبو کننده به آن اضافه کنید و آن را داخل سرویس بهداشتی قرار دهید تا بوی بد آن را خنثی کند.

باز کردن گره: اگر دستبند و گردنبند و یا حتی بند کفش شما گره خورده باشند می توانید با پاشیدن کمی پودر روی آن و ماساژ دادن گره آن ها را باز کنید. از این پودر می توانید به عنوان یک شوینده ی خشک برای شستن حیوانات خانگی در صورت نبود آب گرم استفاده کنید.

از بین بردن چسبندگی دستکش ها: از دیگر کاربردهای پودر بچه از بین بردن حالت چسبندگی دستکش های آشپزخانه می باشد. با ریختن مقداری پودر درون دستکش ها چسبندگی آن ها از بین می رود و نرم می شوند.

دور کردن مورچه ها: با ریختن پودر بچه روی زمین و جلوی در و پنجره می توانید باعث دور شدن مورچه ها از محیط خانه شوید. استفاده از پودر بچه گزینه ی مناسبی برای دور کردن مورچه ها در مقایسه با مواد شیمیایی می باشد.

خوشبو کننده ی تشک و ملحفه ها: در فصول گرم سال که ملحفه ها و تشک عرق را به خود جذب می کنند می توانید روی ملحفه ها و تشک پودر بچه بریزید تا عرق آن را به خود جذب کند و آن ها را تمیز و خوشبو کند.

جایگزین پودر فیکس: اگر نمی خواهید برای نگه داشتن آرایش صورت از پودر فیکس استفاده کنید و برای خرید آن هزینه کنید می توانید به جای پودر فیکس از پودر بچه استفاده کنید.

خوشبو کننده کفش: برای از بین بردن بوی بد کفش و جذب رطوبت پا می توانید کمی از این پودر را به پاها و داخل کفش بریزید.

شامپوی خشک: پودر بچه و جوش شیرین را به میزان یکسان با هم مخلوط کنید و از آن به جای شامپوهای خشک گران قیمت استفاده کنید.

راهنمای خرید پودر بچه

برای خرید پودر بچه حتما سراغ برندهای معتبر بروید. آزبست یک ماده ی سرطان زا است که در کنار سنگ های دارای تالک می باشد به همین جهت برای اطمینان از نبود این ماده در تالک محصول مورد نظر را از بین برندهای معتبر انتخاب کنید. به توضیحات روی محصول توجه که فاقد مواد حساسیت زا مثل پارابن باشد. نکته ی مهم دیگر که باید به آن توجه کنید تاریخ مصرف محصول می باشد.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان