جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

سایر گروه بندی های موسیقی

موسیقی

موسیقی در بین هنرهای هفت گانه برتر انسان که شامل هنرهای تجسمی (مجسمه سازی، معماری و...)، موسیقی، حرکت های نمایشی، هنرهای نمایشی، ادبیات (شعر، نویسندگی و...)، سینما و هنرهای ترسیمی (خطاطی، نقاشی و...) هستند رتبه اول را دارد و عوامل تشکیل دهنده آن وزن و ملودی است. هنر موسیقی در واقع انتقال احساسات از طریق صدا و آواها است و تاثیرات شگفت انگیزی روی احساسات و روح انسان می گذارد. موسیقی سنتی ایرانی از کهن ترین سبک های موسیقی از دوران باستان می باشد که در آن دوران به موسیقی خنیا و به موسیقی دان خنیاگر گفته می شد. دارای هفت دستگاه و پنج آواز است که هفت دستگاه شامل: دستگاه شور، دستگاه ماهور، دستگاه همایون، دستگاه سه گاه، دستگاه چهارگاه، دستگاه راست پنج گاه و دستگاه نوا و پنج آواز شامل آواز ابوعطا، آواز افشاری، آواز دشتی، آواز بیات ترک و آواز اصفهان هستند. موسیقی براساس مکان به دسته های موسیقی ایرانی، موسیقی عربی، موسیقی غربی، موسیقی شرقی، موسیقی بومی و موسیقی نواحی تقسیم می شوند، اما به طور کلی می توان گفت موسیقی به دو دسته بی کلام و با کلام تقسیم می شوند. افزایش اعتماد به نفس، افزایش قدرت یادگیری، افزایش قدرت تمرکز و افزایش ضریب هوشی از از تاثیرات مثبت موسیقی بر انسان هستند.

سبک های مختلف موسیقی

سبک های کلاسیک، پاپ، رپ، راک، بلوز، جاز و... از سبک های مختلف موسیقی هستند.

سبک موسیقی کلاسیک: موسیقی کلاسیک را مادر همه ی سبک های موسیقی می نامند که دارای تنوع زیادی است. شروع سبک کلاسیک موسیقی به سال 500 بعد از میلاد برمی گردد و چهار دوره دوران باروک، دوران کلاسیک، دوره رمانتیک و دوره کلاسیک مدرن را شامل می شود. تمامی آثار کلاسیک بر اساس قواعد علمی موسیقی به وجود آمده اند.

سبک موسیقی پاپ: موسیقی پاپ از سبک های مردمی و غیر آکادمیک است و از قوانین خاصی برای طبقه بندی استفاده نمی کند. موسیقی های پاپ معمولا بین دو تا پنج دقیقه هستند. محتوای شاد و آرامش بخش از ویژگی های سبک موسیقی پاپ می باشد.

سبک موسیقی رپ: این سبک از موسیقی توسط سیاه پوستان آمریکایی در نیویورک به وجود آمد و از آن به عنوان سلاحی برای مبارزه در برابر نژاد پرستی استفاده می کردند و امروزه همه ی جوانان با هر نژادی در جاهای مختلف از این سبک برای اعتراض استفاده می کنند.

سبک موسیقی راک: موسیقی راک از پرطرفدار ترین و مشهور ترین سبک های موسیقی است. صداهای بسیار بلند از ویژگی های موسیقی راک است و از سازهایی مثل گیتار باس، گیتار الکتریک، درام و... استفاده می شود.

سبک موسیقی بلوز: این سبک از موسیقی به ترانه های کارگران سیاه پوست و مراسم های مذهبی در غرب آفریقا برمی گردد و کارگران و برده های سیاه پوست آفریقایی هنگام کار کردن با خواندن شعرها و تکرار آن توسط کارگردان دیگر اقدام به شوق و نشاط می کردند.

سبک موسیقی جاز: این سبک از موسیقی نیز توسط سیاه پوستان در اوایل قرن بیستم شکل گرفت و از سازهای ساکسیفون، پیانو، گیتار، کلارینت، درامز و ترومپت در این سبک استفاده می شود.

سبک موسیقی فولک: موسیقی فولک موسیقی سنتی و روستایی است که توسط مردم عادی به وجود آمده است و به صورت شفاهی زنده است. در بعضی مواقع در موسیقی فولک از سازهای موسیقی استفاده می شود و یا از سازهای غیر رسمی استفاده می شود به همین جهت ساختار ساده ای دارد.

پرفروش ترین آلبوم های موسیقی

آلبوم موسیقی تریلر از مایکل جکسون، آلبوم نیمه تاریک ماه از گروه پینک فلوید، آلبوم بادیگارد از ویتنی هیوستون، آلبوم خفاش بیرون جهنم از میت لوف، آلبوم 21 از ادل و آلبوم جعبه موسیقی از ماریا کری از پرفروش ترین آلبوم های موسیقی در جهان هستند. آلبوم موسیقی دوستت دارم از ناصر عبداللهی، آلبوم گل آفتاب گردون از گروه آریان، آلبوم نیلوفرانه از علیرضا افتخاری، آلبوم گلابتون از سعید شهروز، آلبوم غریبه از فریدون آسرایی، آلبوم حسرت از محمد اصفهانی، آلبوم دهاتی شادمهر عقیلی و آلبوم غزلک از سعید شهروز از پرفروش ترین آلبوم های موسیقی ایرانی می باشند. Alive اثری از کریس امبرس، Dream اثری از کن ورهیک، آمور میو جیپسی کینگ، Love Story از ریچارد کلایدرمن، Sur le fil یان تیرسن، Piedra De Arousa از آگوستین آمیگو، تار و ترمه اثری از استاد جلیل شهناز، شب مهتاب از بهمن باشی ، نازنین مریم از بابک رادمنش، افسانه شرق از سعید دیهیمی، گلایه از استاد بیژن مرتضوی، راز و نیاز انوشیروان روحانی از معروف ترین آهنگ های بی کلام ایران و جهان هستند. از پرفروش ترین آلبوم های موسیقی سنتی نیز می توان آلبوم نیلوفرانه از علیرضا افتخاری، تحریر خیال از ایرج بسطامی، بارون از محمد رضا شجریان، آلبوم لحظه دیدار از پرویز مشکاتیان، آتش در نیستان از شهرام ناظری، آلبوم چاووش از محمد رضا لطفی، آلبوم مایه ناز از سالار عقیلی، یاد ایام از محمدرضا شجریان، آلبوم آتش در نیستان از شهرام ناظری، آلبوم اشتیاق از علیرضا قربانی، آلبوم نه فرشته ام، نه شیطان از همایون شجریان و آلبوم نسیم وصل از همایون شجریان را نام برد. گروه موسیقی شهناز، گروه رستاک، گروه‌ ماه‌ بانو، گروه دستان، گروه شمس، گروه چاووش، گروه عارف و گروه هم‌آوایان از بهترین گروه های سنتی موسیقی ایرانی هستند.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان