جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

ابزار ایمنی کودک و نوزاد

حفظ ایمنی و مراقبت از کودکان از مهم ترین دغدغه های والدین می باشد. کودکان پس از این که شروع به چهار دست و پا رفتن و یا راه رفتن می کنند، به دلیل حس کنجکاوی که دارند به همه جا سرک می کشند و به هر وسایلی که .الدین استفاده می کنند دست بزنند. به همین علت در معرض خطر قرار دارند و احتمال آسیب دیدن آن ها زیاد است. از جمله این خطرات می توان به بریدگی، زمین خوردن، سوختگی و... اشاره کرد. بهترین روش برای دور کردن آن ها از خطر استفاده از ابزارهای ایمنی و دور کردن آن ها از وسایلی که برای آن ها خطر دارد، می باشد.

انواع ابزارهای ایمنی کودک و نوزاد

بالش یا محافظ سر کودک: سر کودک آسیب پذیر ترین عضو او است، زمانی که کودک تازه شروع به راه رفتن و یا نشستن می کند تعادل کافی ندارد و ممکن است در صورت زمین خوردن به سرعت آسیب ببیند. محافظ سر کودک با داشتن بالش نرم از سر کودک هنگام افتادن محافظت می کند.

محافظ تخت کودک: برای جلوگیری از سقوط کودک از تخت و آسیب رسیدن به او استفاده از محافظ تخت ضروری می باشد. محافظ به راحتی قابل نصب و جابجایی هستند و انواع مختلف این محافظ ها از جنس چوبی و فلزی وجود دارد.

صندلی پشتیبان: زمانی که کودکان تازه شروع به نشستن می کنند به دلیل این که عضلات و ماهیچه های آن ها استحکام لازم را ندارد به کمک نیاز دارند. صندلی پشتیبان وسیله ای است که والدین در این دوران برای کمک به نشستن کودک می توانند از آن استفاده کنند. این محصول بسیار نرم و انعطاف پذیر است و از ایمنی بالایی برخوردار می باشد و مانع از افتادن و آسیب به نوزاد می شود. از مزایای استفاده از صندلی پشتیبان می توان به کمک به رشد صحیص ستون فقرات، جلوگیری از رفلاکس نوزاد، تعادل کودک و ثابت نگه داشتن پشت، پهلو ها و پاهای کودک هنگام نشستن و... اشاره کرد. صندلی چرمی و صندلی پارچه ای از انواع صندلی های پشتیبان کودک هستند.

زانو بند: کودکان هنگام چهار دست و پا رفتن روی زانوهای خود حرکت می کنند و احتمال خراشیده شدن و آسیب به زانوهای آن ها می شود. زانو بندها باعث عدم خراشیده شدن و احساس درد در زانوی کودک هنگام چهار دست و پا رفتن می شود.

ضربه گیر در: این ابزار روی لبه‌ ی در قرار می‌ گیرد و از بسته‌ شدن در و ماندن انگشت‌ ها بین در و چارچوب جلوگیری می‌ کند.

قفل مخصوص درب های کابینت: کابینت ها یکی از مکان های پر خطر برای کودکان به دلیل وجود وسایل شکستنی و یا خطرناک مثل چاقوها، محصولات شوینده و مواد شیمیایی است که در صورت دسترسی کودک به آن ممکن است باعث آسیب رساندن به او شود. به همین جهت برای اینکه کودک قادر به باز کردن درب کابینت ها نباشد از قفل کابینت استفاده می شود.

محافظ گوشه ها و نقاط نوک تیز: گوشه ها و نقاط نوک تیز مثل گوشه های میز از نقاط پر خطری هستند که ممکن است در صورت برخورد آسیب جدی به کودک بزند. با استفاده از این محافظ ها از خطرات و آسیب های احتمالی می توانید جلوگیری کنید.

گیت یا نرده های محافظ: از گیت ها یا نرده های محافظ برای مسدود کردن راه پله ها برای جلوگیری از سقوط کودک، ورودی آشپزخانه، جلوی در اتاق کودک برای مانع شدن از خروج کودک از اتاق و یا هر مکانی که برای کودک پر خطر باشد استفاده می شود.

آغوشی چند کاره: آغوشی کودک از وسایلی است که والدین هنگام گردش و بیرون رفتن و زمان هایی که قصد استفاده از کالسکه و کریر را ندارند برای جا به جایی کودک از آن استفاده می کنند. این وسیله در حفظ سلامت نوزاد تاثیر زیادی دارد زیرا وقتی کودک درون آغوشی قرار می گیرد، ستون فقرات او به صورت عمودی و در درست ترین حالت ممکن قرار می گیرد. آغوشی یک طرفه با بند پهن، آغوشی جلو و آغوشی قنداقی از انواع مدل های آغوشی کودک و نوزاد می باشند. از برندهای معتبر آغوشی کودک می توان آغوشی چیکو، گراکو، کیکابو، نیو استار، بی بی کر، بی بی ماک، مادرکر و بی کول را نام برد.

نکات مهم در هنگام خرید ابزارهای ایمنی کودک و نوزاد

ایمنی و مراقبت از کودکان برای والدین اهمیت بسیار زیادی دارد و خرید ابزارهای ایمنی برای حفظ ایمنی و سلامت کودکان ضروری می باشد. به همین جهت این محصولات باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. بنابراین در زمان خرید ابزارهای ایمنی به جنس و کیفیت آن ها توجه کنید. حتما از فروشگاه ها و برندهای معتبر خریداری کنید تا از ایمنی و کیفیت بالای آن اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال از نکات مهم در خرید آغوشی کودک می توان به راحت باز و بسته کردن آن اشاره کرد. آغوشی باید دارای جنسی مرغوب و ضد حساسیت باشد و از قابلیت شست و شوی آسان برخوردار باشد. برای این که کودک احساس راحتی داشته باشد باید نرم و انعطاف پذیر باشد. نشیمن گاه، قفل، بند، کمربند و گیره ی آغوشی استحکام بالایی داشته باشند. بندهای آن قابل تنظیم باشند تا با بزرگ تر شدن کودک با تنظیم کردن آن ها بتوان دوباره از آن استفاده کرد.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان