جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

صندلی غذاخوری کودک و نوزاد

زمانی که کودک توانایی نشستن و غذا خوردن پیدا می کند بسیاری از والدین برای اینکه هنگام غذا خوردن هم خودشان و هم کودکشان احساس راحتی کنند برای کودک خود صندلی غذا خوری تهیه می کنند. صندلی غذا خوری کودک باید طوری انتخاب شود که کودک در آن احساس راحتی و امنیت داشته باشد. این صندلی ها مناسب برای کودکان دو تا سه سال می باشند. استفاده از صندلی غذا خوری کودک سبب می شود که کودک از غذا خوردن در کنار پدر و مادر لذت ببرد. صندلی غذا خوری کودک دارای سینی غذا خوری در قسمت جلویی است که در برخی از مدل های این صندلی‌ قابلیت جدا شدن دارند تا بعد از صرف غذا جدا شده و به‌ راحتی شسته شوند. این صندلی ها در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارند. بیشتر صندلی ها دارای کمربند هستند و از افتادن، لیز خوردن و جا به جا شدن کودک جلوگیری می کند. بعضی از آن‌ ها از قابلیت تنظیم پشتی برخوردار هستند و می‌ توان آن را متناسب با راحتی کودک تنظیم کرد. بیشتر این صندلی‌ ها ارتفاع بالایی دارند اما با این حال بعضی از آن‌ ها قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و می‌ توان با ارتفاع انواع‌ میزها تنظیم کرد. صندلی غذا خوری در جنس های مختلف پلاستیکی، فلزی و چوبی وجود دارند صندلی های پلاستیکی ساده ترین و محبوب ترین نوع صندلی های غذا خوری کودک هستند که در بعضی از مدل ها فاقد سینی و میز می باشند و جا به جایی و حمل آن ها بسیار آسان و دارای قیمت مناسبی نیز هستند. مدل های فلزی این صندلی ها دارای قابلیت هایی مثل تنظیم ارتفاع می باشد که با توجه به رشد کودک می توان آن را تنظیم کرد. سینی متحرک و چرخ نیز از دیگر امکانات صندلی غذا خوری فلزی می باشند. صندلی های چوبی جزو مدل های سنتی هستند که طرح های بسیار جذابی دارند اما سنگین بودن این صندلی ها کار حمل و جا به جایی آن را کمی سخت کرده است.

انواع صندلی غذا خوری کودک

صندلی غذا خوری کودک همان طور که گفتیم دارای تنوع زیادی در طرح و مدل هستند که می توان به طور کلی آن ها را به چهار دسته صندلی غذا خوری کودک معمولی یا استاندارد، صندلی قابل تنظیم (منعطف)، صندلی بوستر و صندلی چند کاره تقسیم بندی کرد.

صندلی های استاندارد: این صندلی ها کاملا ساده و معمولی و ارزان قیمت و در عین حال دارای کیفیت خوبی هستند. این محصولات در جنس های مختلف پلاستیکی، فلزی و چوبی وجود دارند. صندلی های استاندارد فاقد امکاناتی مثل تنظیم ارتفاع و تنظیم پشتی می باشند. استفاده از این نوع صندلی ها پیچیده نیست و از قابلیت تا شدن برخوردار نیست به همین جهت مناسب استفاده در سفرها نیستند.

صندلی غذا خوری قابل تنظیم (منعطف): صندلی های قابل تظیم در ظاهر شبیه به صندلی های معمولی هستند اما با این تفاوت که این صندلی ها از قابلیت تنظیم در تمامی قسمت ها مانند قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی، تنظیم پایه ها، سینی غذا خوری، تنظیم پشتی صندلی و غیره برخوردار هستند و می توان آن را متناسب با سن و فیزیک بدنی او تنظیم کرد. این نوع از صندلی ها از قابلیت تا شوندگی نیز برخوردار هستند و فضای کمتری در محیط اشغال می کنند. صندلی های منعطف دارای قیمت بالاتری نسبت به صندلی های استاندارد می باشند.

صندلی غذا خوری بوستر یا حمایتی: صندلی های بوستر قابلیت تنظیم ارتفاع و وزن بسیار سبکی دارند و می توان آن ها را به راحتی جا به جا کرد و مناسب استفاده در سفرها نیز هستند. این صندلی ها را می توان به وسیله ی نوارهای بندی محکمی به انواع صندلی های غذا خوری وصل کرد. نصب وقت گیر این صندلی ها از معایب آن می باشد. برای جلوگیری از کثیف شدن صندلی زیرین آن یک پارچه در زیر صندلی بوستر قرار دهید.

صندلی غذا خوری چند کاره: صندلی های چند کاره نوع دیگری از صندلی های غذا خوری کودک می باشد که دارای قابلیت های زیادی است، نسبت به سایر مدل صندلی ها قیمت بالاتری دارند و دارای سه بخش پایه، سینی برای قرارگیری ظرف غذا و نشیمن گاه است. این محصول هم قابلیت استفاده به عنوان صندلی غذا خوری و هم قابلیت تبدیل به میز بازی دارد. ارتفاع این صندلی ها با رشد کودک قابل تنظیم می باشد. سینی جلوی صندلی نیز در صورت لزوم امکان جدا شدن دارد.

نکات مهم در هنگام خرید صندلی غذا خوری کودک

برای خرید صندلی غذا خوری کودک ابتدا باید با انواع صندلی ها و کاربردشان آشنا باشید سپس با توجه به نیاز کودک و فضایی که قرار است صندلی اشغال کند یکی از انواع صندلی ها را انتخاب کنید. اگر میزان فضای کمی برای قرار دادن صندلی دارید بهتر است برای خرید از بین مدل های تاشو یکی را انتخاب کنید. سپس میزان بودجه ی خود برای خرید صندلی غذا خوری را در نظر بگیرید. صندلی های غذا خوری معمولی قیمت پایین و مدل های بوستر و چند کاره قیمت بالاتری دارند. به قابلیت شست و شوی آسان صندلی نیز توجه کنید. چون صندلی غذا خوری کودک معمولا خیلی زود کثیف می شود بهتر است به سراغ خرید محصولاتی بروید که قسمت های زیرین و پشتی آن از رویه ای با قابلیت شست و شو برخوردار باشد. برای حفظ سلامت کودک توجه به موارد ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین در هنگام خرید صندلی غذا خوری کودک به مواردی مثل وجود کمربندهای ایمنی در قسمت های کمر، شانه و بین پای کودک دقت کنید. هم چنین از مقاوم بودن و مستحکم بودن پایه های صندلی مطمئن شوید. پایه های صندلی های معمولی از مقاومت بیشتری نسبت به صندلی های تاشو دارند.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان