جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

دندان گیر کودک و نوزاد

زمانی که نوزادان به سن چهار ماهگی تا هفت ماهگی می رسند دندان های آن ها شروع به رویش می کنند و لثه ها دچار خارش و التهاب می شوند، که در چنین مواقعی نوزادان تمایل به گاز گرفتن اشیاء اطراف خود دارند. مراحل رویش دندان برای کودک بسیار آزار دهنده و ناراحت کننده است. بنابراین در چنین شرایطی بهترین وسیله برای تسکین درد لثه ها و رفع بی قراری کودک دندان گیر می باشد. دندان گیر یک وسیله ژله مانند و نرم می باشد که گاز گرفتن و جویدن آن توسط نوزادان درد لثه هایشان را تسکین می دهد و باعث رویش سریع دندان کودک می شود. علت تسکین درد لثه ها توسط دندان گیر این است که گاز گرفتن و جویدن دندان گیر فشاری را که دندان هنگام رویش به لثه ها وارد می کند را خنثی می کند. متورم شدن لثه ها، گاز گرفتن وسایل اطراف، تب خفیف، امتناع از خوردن شیر یا غذا، بی قراری و گریه کردن، ریزش بیش از حد آب دهان و گاز گرفتن دست خود و یا والدین از نشانه های شروع رویش دندان ها و درد لثه ها می باشند. بعضی از دندان گیرها وجود دارند که درون آن از یک لایه ژل پر شده است. از آن جایی که خنک بودن دندان گیر باعث کاهش التهاب لثه های نوزادان می شود، می توانید این دندان گیرها را درون یخچال قرار دهید. این ژل با جذب کردن سرما به خود به کاهش التهاب لثه ی کودک کمک زیادی می کند. دندان گیرها دارای جنس های مختلفی مثل چوبی، سیلیکونی، ژله ای، پلاستیکی، پارچه ای و فابریک با مدل های متفاوت حلقه ای، صدادار یا جغجغه ای، دستکشی و گیره دار هستند.

انواع دندان گیر کودک از نظر جنس

دندان گیرها در جنس های مختلفی مانند ژله‌ ای، سیلیکونی، چوبی، پارچه‌ ای و پلاستیکی تولید می‌ شوند. نوع سیلیکونی، ژله‌ ای و چوبی بهترین نوع دندان گیرها هستند. نوع پارچه ای دندان گیرها نیز خوب هستند اما شست و شوی آن ها نسبت به سایر دندان گیرها سخت تر می باشد.

دندان گیرهای پلاستیکی: دندان گیرهای پلاستیکی طرفداران کمی دارند زیرا از مواد سمی و پلاستیکی ساخته شده اند. بعضی از پلاستیک ها نیز از ماده ای به نام PBA استفاده شده است که برای سلامتی نوزاد خطر دارند. به همین جهت بهتر است از خرید این دندان گیرها اجتناب کنید.

دندان گیرهای سیلیکونی: این نوع از دندان گیرها جزو محبوب ترین دندان گیرها هستند. دارای ساختاری نرم، لطیف و انعطاف پذیر هستند که به تسکین درد لثه های کودک کمک می کنند و به لثه های او آسیبی نمی رساند. مواد سازنده ی این دندان گیرها برای سلامت نوزاد هیچ گونه ضرری ندارند. از معایب دندان گیرهای سیلیکونی می توان به جذب سریع مو و کرک ها اشاره کرد.

دندان گیرهای چوبی: دندان گیرهای چوبی  به دلیل استفاده از مواد طبیعی بهترین و سالم ترین نوع دندانگیرها هستند و چون در ساخت آن ها از مواد شیمیایی استفاده نمی شود برای نوزادان هیچ خطر و ضرری ندارند. اما بهتر است هر بار قبل از استفاده ی نوزاد از آن دقت کنید که تراشه یا قسمت هایی از چوب جدا نشده باشد که نوزاد آن را ببلعد و یا لبه های آن دارای خراش یا بریدگی نباشد و به لثه نوزاد آسیب نرساند. وزن این دندان گیرها نسبت به سایر دندان گیرها بیشتر می باشد.

دندان گیرهای پارچه ای: جدید ترین نوع دندان گیرها، دندان گیرهای پارچه ای می باشند و در ساخت آن از پارچه های طبیعی و ارگانیک مثل کتان استفاده می شود. برای جلوگیری از حساسیت کودکان داخل آن را از الیاف طبیعی پر می کنند. این مدل از دندان گیرها برای کودکان کاملا بی خطر هستند. از معایب این محصولات می توان به شست و شو و نظافت سخت و زمان بر آن اشاره کرد.

نکات خرید دندان گیر کودک و نوزاد

برای خرید دندان گیر به جنس و مواد اولیه ی آن توجه کنید و ضد حساسیت و سمی نبودن آن مطمئن شوید. بهترین دندان گیرها، دندان گیرهای از جنس سیلیکون می باشند که بسیار نرم هستند و برای کودک هیچ گونه ضرری ندارند. سعی کنید از خرید دندان گیرهایی که دارای پرز و قطعات جدا شونده هستند پرهیز کنید زیرا زمانی که دندان های نوزاد رشد می کنند تیز هستند و ممکن است کودک آن را با دندان های خود کنده و ببلعد. سایز و اندازه ی دندان گیر از نکات دیگری است که هنگام خرید آن باید دقت کنید. دندان گیر نباید از دهان کودک کوچک تر باشد زیرا ممکن است آن را قورت دهد و دچار خفگی شود، بزرگ بودن آن نیز ممکن است بلند کردن و جا به جایی آن را برای کودک سخت کند. دندان گیرها را از بین رنگ های شاد انتخاب کنید. دندان گیرهای با رنگ‌ شاد یا جغجغه مانند ذهن کودک را از درد دور می‌کند و برای او سرگرم کننده هستند. البته باید این نکته را هم در نظر بگیرید که دندان‌ گیر تولید شده با استفاده از رنگ‌ های خوراکی رنگ‌ آمیزی شده باشد اما اگر از رنگ های خوراکی استفاده نشده باشد حتما دقت کنید که سطح دندان گیر رنگ آمیزی نشده باشد و از رنگ در قسمت های میانی آن به کار رفته باشد. دستگیره دندان گیر باید طوری باشد که نوزاد بتواند به راحتی آن را دست بگیرد و خسته نشود، اگر گرفتن دندان گیر برای کودک سخت و یا دستگیره آن از دستان او بزرگ تر باشد ممکن است دیگر از آن استفاده نکند. دستگیره دندان گیر بهتر است نرم و از جنس سیلیکون باشد. دندان گیرهای گردنبندی با وجود زیبایی احتمال پیچیدن دور گردن نوزاد و خفگی را دارند بنابراین از خرید این نوع دندان گیرها اجتناب کنید. دندان گیرهای حاوی ژل و مایعات ممکن است با گاز گرفتن های کودک پاره شده و مواد آن به بیرون نشت کند و سلامت کودک را به دلیل آلودگی باکتریایی مایع درون آن ها به خطر اندازد.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان