جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

کالسکه و کریر

شما هنگام گردش و پیاده روی برای حمل و جابجایی کودک خود و هم چنین برای راحتی و حفظ امنیت او به کالسکه و یا کریر نیاز دارید. از کریر علاوه بر حمل کودک به عنوان گهواره برای خواباندن او نیز استفاده می کنند. کالسکه و کریر در مدل های مختلفی وجود دارند و هر کدام از آن ها با وجود کاربردهای مشترک دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. از ویژگی های یک کالسکه ی خوب می توان به قابلیت تا شدن کالسکه برای قرار گرفتن در فضاهای محدود مثل صندوق عقب خودرو یا انباری و قابلیت جمع شدن سریع، قابلیت تنظیم ارتفاع برای والدین با قدی متفاوت، دارا بودن سایبان تاشو، دارا بودن کمربندهای محافظتی از چند جهت، ضد حساسیت بودن مواد استفاده شده در بدنه و کفی، وزن سبک درمقابل استحکام بالا که نمونه های آلومینیومی به همین دلیل جزو محبوب ترین کالسکه ها می باشد، دارا بودن سبد خرید در پشت یا زیر کالسکه، وزن سبک و راحتی حمل و نقل، دارا بودن چرخ های 360 درجه، دارای ضمانت و گارانتی قطعات و قابلیت دوکاره که هم رو به مادر باشد و هم رو به محیط اشاره کرد. برند گود بیبی (GEOBY)، برند چیکو (Chicco)، برند دلیجان (Delijan)، برند کولار (Cullar)، برند بی بی جاگر (baby jogger)، برند سایبکس (cybex)، برند ببکو (bebeko)، برند بیبی لند (Baby Land)، لورنزو (Lorenzo)، مادرکر (Mothercare)، برند گراکو (Graco) و بیبی فور لایف از بهترین برندهای کالسکه و کریر می باشند. کالسکه و کریر هم به صورت تکی و هم به صورت ست هستند. بعضی از ست ها دارای کالسکه و کریر با سبد حمل نوزاد هستند که مناسب استفاده برای نوزادان زیر شش ماه می باشند و بعضی دیگر تحت عنوان ست مسافرتی که شامل کالسکه، کریر و صندلی ماشین می باشند که قابل استفاده برای نوزادان و کودکان از یک ماهگی تا 4 سالگی هستند.

انواع کالسکه و کریر

کالسکهٔ استاندارد یا سنتی: این نوع کالسکه‌ ها دارای سایبان، میز کوچکی در جلو و یک سبد در زیر صندلی هستند. ویژگی بارز عمدۀ کالسکه‌ های سنتی، یک صندلی راحت است که می‌ تواند در حالت‌ ها و زوایای مختلفی قرار بگیرد. در بعضی از مدل‌ ها تکیه‌ گاه صندلی رو به جلو و در بعضی دیگر رو به والدین است. البته در برخی از کالسکه‌ های استاندارد، صندلی در هر دو جهت قرار می‌ گیرد تا کودک بتواند هم والدین و هم مسیر رو‌ به‌ رو را تماشا کند.

کالسکه مسافرتی: کالسکه‌ های مسافرتی، دارای قابلیت تاشوندگی بسیار راحت بوده که پس از جمع شدن، سایز کوچک و باریکی پیدا کرده و حمل و نقل آن‌ ها، به سادگی خواهد بود. این کالسکه ها وزن کمتری نیز در مقایسه با سایر مدل‌ ها دارند.

کالسکهٔ دوقلو یا چندقلو: این نوع کالسکه‌ ها برای افرادی که کودکان دوقلو و یا سن نزدیک به هم دارند مناسب است. این کالسکه ها قابلیت این را دارند که دو فرزند را با هم در یک کالسکه قرار دهند. صندلی این کالسکه‌ ها در دو حالت پشت سر هم و کنار هم وجود دارد. مدل پشت سر هم بیشتر برای دو کودک که با هم تفاوت سنی دارند مناسب است. مدلی که صندلی‌ های آن کنار هم قرار می‌ گیرند، نسبت به حالت پشت سر هم قابلیت جا به‌ جایی کمتری دارد و شاید هنگام‌ عبور از بین جمعیت، کمی مشکل ساز باشد اما کودکان در آن نسبت به مدل دیگر راحت‌ تر هستند.

کالسکه عصایی: راندن کالسکه عصایی بسیار راحت می باشد و احساس آرامش و آسایش به مادر و کودک می دهد. به این کالسکه ها، کالسکه ی چتری نیز گفته می‌ شود. کالسکه‌ های عصایی معمولاً تشک ندارد و حالت صندلی آن ها قابل تنظیم نیست، بنابراین برای کودکان 6 ماه به بالا و نوپا مناسب است. لازم است که به توصیه ی سازنده‌ ها به سن مناسب کودک که روی محصول آمده است، توجه کنید. کالسکه‌ های عصایی معمولاً از مدل‌ های دیگر ارزان‌ تر هستند و وزن آن ها کمتر از 6 کیلو گرم است. حمل آسان از مزیت های کالسکه های عصایی است، بنابراین برای افرادی که خودرو ندارند یا در ساختمان‌ های بدون آسانسور زندگی می کنند، مناسب است.

نکات مهم در خرید کالسکه و کریر

هنگام خرید کریر دقت داشته باشید که یک کریر استاندارد باید دارای محافظ سر و گردن نوزاد باشد. نکته ی بعدی که باید به آن توجه کنید این است که کریر باید دارای سایبان ضد آب است تا مانع از نفوذ آب به داخل آن به هنگام بارندگی شود. دارا بودن کمربند ایمنی از مهم ترین مواردی است که در زمان خرید کریر باید به آن توجه کنید تا نوزاد به هنگام جا به‌ جایی از داخل به بیرون از کریر پرت نشود. جنس کمربند نیز نباید به گونه ای باشد که به پوست و بدن نوزاد آسیب برساند. جنس و استحکام بدنه و دسته ی کریر نیز بسیار مهم است. زمانی که دسته ی کریر از کیفیت و استحکام خوبی برخوردار نباشد هنگام حمل نوزاد ممکن است دسته از بدنه ی کمربند جدا شود. جنس روکش کریر نیز باید با توجه به پوست لطیف نوزادان نرم و ضد حساسیت و ضد تعریق باشد. امکان تنظیم دسته های کالسکه از موارد مهم در زمان خرید کالسکه می باشد. اگر دسته‌ های کالسکه در ارتفاع نامناسبی بوده و با قد شما هم خوانی نداشته باشند، امکان بروز مشکلات ستون فقرات و دیسک کمر بسیار بالا می‌ رود. پس برای حفظ سلامت خودتان حتما محصولی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع دسته داشته باشد. بعضی از کالسکه ها قابلیت تا شدن دارند که کار جا به جایی و حمل را گردش ها و سفر آسان می کنند. اما حتما قبل از خرید این نوع کالسکه ها عملکرد لولاهای و مکانیزم تا کننده محصول را بررسی کنید و مطمئن شوید در باربند و یا صندوق عقب ماشین جا می شود. برای حفظ ایمنی کودک کالسکه های دارای ویژگی های ترمز سریع و امکان اتصال کمربند به پنج نقطه از کالسکه را در نظر بگیرید. هم چنین جنس پارچه ی کالسکه ضد حساسیت و لطیف باشد تا باعث حساسیت پوست نوزادان نشود.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان