جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

صندلی خودرو کودک و نوزاد

آمار تصادفات در ایران بسیار نگران کننده می باشد. بیشترین آمار صدمات و فوتی ها نیز شامل کودکانی است که در آن خودرو ها می باشند. عدم رعایت نکات ایمنی موجب خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی افراد شده است که به دلیل آسیب پذیر بودن نوزادان و کودکان بیشتر آن ها تحت تأثیر این حوادث قرار دارند و بیشترین آسیب را می بینند. دلیل کشته شدن یا آسیب دیدن کودکان در تصادفات رانندگی، عدم استفاده از کمربند ایمنی یا صندلی نامناسب با وزن و سن کودک است. صندلی ماشین کودک یکی از وسایل کاربردی برای محافظت از کودکان در برابر آسیب های احتمالی در هنگام تصادف یا ایست ناگهانی خودرو و دیگر موارد طراحی شده است. بنابراین برای محافظت از سلامتی کودکان هنگام رانندگی، استفاده از صندلی کودک و محکم نمودن کمربند ضروری و باید در اولویت باشد. استفاده از صندلی خودرو برای کودک و نوزاد تنها راه قابل اعتماد برای بردن کودک به گردش و سفر می باشد. داشتن صندلی خودرو کودک و نوزاد در بسیاری از کشورها اجباری شده است. صندلی خودروی دلیجان (Delijan) بهترین مارک ایرانی و چیکو (Chicco)، نونا (nuna)، سایبکس (cybex)، ریکارو (Recaro)، پیر گاردین (pierre cardin)، بلن (Bolenn) و بریتکس (Britax) از بهترین مارک های خارجی صندلی خودرو کودک و نوزاد می باشند.

انواع صندلی خودرو کودک و نوزاد

صندلی‌ خودرو نوزاد یا کریر: این صندلی ایمن ترین وسیله برای حمل نوزادان ۶ تا ۹ ماهگی می باشد، این نوع صندلی ها قابل جدا شدن و حمل است، یعنی زمانی که کودک هنوز خواب است می توانید بدون اینکه بیدار شود او را از ماشین بیرون بیاورید.

صندلی‌ خودرو قابل تنظیم: صندلی‌ های قابل تنظیم در ماشین ثابت می‌ باشند و قابل حمل و جدا شدن نیستند. این نوع صندلی قابل تنظیم و استفاده به دو صورت می باشد. یکی از حالت های تنظیم برای استفاده نوزادان تا زمانی که حداکثر به وزن 18 کیلوگرم برسند که در این صورت صندلی رو به عقب و تکیه به صندلی خودرو نصب می شود. حالت دوم برای کودکان بزرگ تر تا وزن 31 کیلوگرم رو به جلو نصب می شود. حالت اول که صندلی رو به عقب نصب می شود از ایمنی بیشتری برای نوزادان و کودکان برخوردار است.

صندلی‌ خودرو تقویتی یا بوستر: این نوع صندلی برای کودکان با وزن بالا و درشت اندام طراحی شده است. این نوع صندلی ها امکان افزایش ارتفاع را هم دارند. این صندلی کمک می‌ کند که کودک به طور صحیحی روی صندلی بنشیند و از کمربند خودرو استفاده کنند. صندلی خودرو تقویتی مخصوص کودکانی است که حداقل چهار ساله هستند و وزن آنها حداقل ۱۸ کیلوگرم است.

نکات مهم هنگام خرید صندلی خودرو کودک و نوزاد

صندلی خودرو در اندازه و مدل های مختلف برای کودکان با وزن های متفاوت در گروه های سنی متفاوت طراحی شده اند، پس باید برای خرید صندلی خودرو کودک با توجه به گروه سنی کودک خود صندلی خودروی مناسب تهیه و انتخاب  کنید. گروه صفر برای نوزادان از زمان تولد تا وزن 10 کیلوگرم و گروه مثبت صفر مناسب نوزادان از زمان تولد تا وزن 13 کیلوگرمی می باشد که در این حالت صندلی به صورت خوابیده و رو به عقب قابل استفاده می باشد.، گروه یک مناسب برای کودکان 9 تا 18 کیلوگرمی 1 تا 4 سال، گروه دو برای کودکان 4 تا 7 سال با وزن 15 تا 25 کیلو گرمی مناسب است و گروه سوم و آخر برای کودکان 7 تا 12 سال دارای وزن 25 تا 35 کیلو گرم مناسب می باشد. سپس توجه داشته باشید که کلمه ی universal بر روی برچسب محصول حک شده باشد. این برچسب مشخص می کند که این صندلی بر روی تمامی اتومبیل ها قابل نصب است. کمربند ایمنی استاندارد صندلی کودک باید دارای پنج نقطه‌ ی اتصال باشد، دو تا روی شانه‌ های کودک، دو تا کنار پاها و یکی بین پاها قرار می‌ گیرد. هم چنین کمربند صندلی کودک، علاوه بر حفظ ایمنی کودک، باید از جنسی نرم باشد تا بدن کودک را اذیت نکند و هنگام ترمز، به پوست او آسیب نرساند. قفل کمربند صندلی نیز باید طوری باشد که کودک نتواند به‌ راحتی آن را باز کند. توجه به اندازه صندلی در زمان خرید بسیار مهم است. صندلی باید مناسب با اندازه و وزن کودک باشد تا احساس راحتی کند. علاوه بر اندازه کودک باید صندلی متناسب یا اندازه داخلی خودرو نیز باشد تا برای نصب آن به جا به جا کردن صندلی های راننده و سرنشینان نیاز نباشد. نکته ی بعدی برای خرید صندلی خودرو امکان شست و شوی آن هنگام کثیف شدن است. بنابراین سعی کنید صندلی را انتخاب کنید که یک روکش اضافه داشته باشد تا شست و شوی آن راحت باشد، در این صورت علاوه بر نظافت، سلامت کودک نیز تامین می شود. از آن جایی که کودکان به صورت مستمر در حال رشد هستند، بهتر است صندلی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم داشته باشد.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان