محصول یافت شد.

تجهیزات سفر

گردش و مسافرت داخلی و یا خارجی می تواند بسیار لذت بخش باشد و در عین حال جمع کردن وسایل مورد نیاز و مناسب از دغدغه های روزهای قبل از سفر است. مسافرت رفتن نیاز به یک سری لوازم و تجهیزات ضروری دارد. برای این که بدانید چه وسایلی را باید با خود ببرید بهتر است قبل از سفر اطلاعات کاملی از شهری که قصد سفر به آن را دارید به دست بیاورید و با توجه به آب و هوا، میزان گنجایش ساک و چمدان و خودرو و سبک سفرتان یک چک لیست از لوازم مورد نیاز سفر آماده کنید. وسایل سفر با توجه به سبک سفرتان می تواند متفاوت باشد. سفرها می توانند به صورت کاری، زیارتی، دوستانه، تنهایی و... با ماشین و یا به صورت هوایی باشند. برای نمونه برای کوه نوردی لوازم مخصوص کوه نوردی، برای طبیعت گردی لوازم کمپینگ و... مورد نیاز است. هم چنین برای قرار دادن وسایل خود نیز مثل لباس و لوازم شخصی در کوه نوردی از کوله پشتی و در سفرهای خانوادگی و یا گردشگری از ساک و یا چمدان استفاده می کنند. ساک و چمدان ها در سایز، مدل و برندهای متفاوتی وجود دارند. از بهترین برندهای ساک و چمدان می توان پرادا، امریکن توریستر، فوروارد، گابل و دلسی را نام برد.

لوازم ضروری کوه نوردی و کمپینگ

کوه نوردی باعث شادابی و آرامش می شود. تنفس در هوای پاک کوهستان سبب پاک شدن خون از مسمومیت های ناشی از آلودگی های هوا می شود. کوه نوردی طولانی مدت باعث تحریک مغز برای ترشح هورمون اندورفین و در نهایت شادابی و از بین رفتن اضطراب و نگرانی ها می شود و مشاهده پرندگان و قدم زدن در میان گل ها و سبزه ها و مناظر دیدنی آرامش روحی را به همراه دارد. اما برای این که این سفر بدون خطر باشد بهتر است لوازم ضروری و مهم را با خود همراه داشته باشید. کفش از مهم ترین وسایل مورد نیاز کوه نوردی است که تنوع زیادی دارد. بعضی از کفش های کوه نوردی مخصوص ارتفاعات زیاد و فصل زمستان هستند و از پا در برف و سرما به خوبی محافظت می کنند که مناسب برای استفاده کوه نوردان حرفه ای می باشند و و قیمت بسیار بالایی دارند. کوله پشتی یکی دیگر از وسایل مهم در کوه نوردی برای قرار دادن وسایل کوچک است که ابعاد و سایزهای مختلفی دارند. برای سفرهای یک روزه کوله پشتی های سبک تر و برای سفرهای چند روزه کوله پشتی های بزرگ برای قراردادن کیسه خواب، لباس و... مناسب هستند. دیوتر، لو آلپین از برندهای خارجی و قایا از برند ایرانی کوله پشتی های کوه نوردی حرفه ای هستند. کیسه خواب های گرم، زیرانداز، فلاسک و قمقمه، چادر و چراغ قوه از دیگر وسایل مهم کوه نوردی و کمپینگ هستند. باربیکیو زغالی، صندلی، کبریت، عصای کوه نوردی، وسایل گرمایشی و سایر وسایل آشپزی از تجهیزات جانبی کوه نوردی و سفر می باشند.

نکات خرید لوازم سفر

اگر قصد کوه نوردی و خرید لوازم کوه نوردی دارید باید بدانید وسایل کوه نوردی مثل لباس و کفش و چادر برای فصل زمستان و تابستان با یک دیگر متفاوت هستند. چادرهای فصل زمستان جنس متفاوت و کاورهای مخصوص برای جلوگیری از ورود برف یا باران به داخل چادر هستند. بنابراین قبل از خرید لوازم کوه نوردی وضعیت آب و هوایی آن منطقه را بررسی کنید. برای خرید چمدان نیز باید به ظاهر، اندازه، دوام، ضد آب بودن چمدان، قابلیت ها، وزن و قسمت های حساس و پر استفاده مثل چرخ ها، زیپ، دستگیره و... که احتمال آسیب بیشتری دارند، توجه کرد.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان