جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

سایر گروه بندی های گل طبیعی

گل طبیعی

همه ی مردم به طبیعت و تماشای آن علاقه دارند اما به دلیل مشغله های زیاد تنها چند ساعت در هفته امکان رفتن به طبیعت و لذت تماشای گل ها و گیاهان طبیعی را دارند، بنابراین می توانیم از گل ها و گیاهان طبیعی در منزل و یا در محل کار استفاده کنیم تا علاوه بر ایجاد فضایی سر سبز با تولید اکسیژن هوای مطبوع تری نیز به وجود آورند. نگهداری از گل و گیاه طبیعی کار لذت بخشی است اما باید از شرایط نگهداری آن ها مثل میزان آب دادن به آن ها، میزان نور، محل نگهداری و دمای مناسب آن به خوبی آگاه باشید. بعضی از گیاهان برای رشد به نور مستقیم خورشید نیاز دارند اما بعضی از گیاهان درسایه نیز به خوبی رشد می کنند.

محبوب ترین گیاهان طبیعی و آپارتمانی

شرایط نگهداری آسان، عمر طولانی، کوچک بودن، شلخته نبودن و... از موارد محبوب بودن گیاهان طبیعی است. از جمله محبوب ترین گیاهان طبیعی می توان موارد زیر را نام برد:

آلوئه ورا از محبوب ترین گیاهان طبیعی است که خاصیت درمانی برای آسیب های پوستی و جای سوختگی دارد. آلوئه ورا به نور مستقیم نیاز ندارد و هر سه هفته یک بار آبیاری برای این کافی است.

گیاه هوازی تیلاندسیا (Tillandsia): گیاه تیلاندسیا برای رشد به آب و خاک و نور نیاز ندارد. مواد مغذی خود را از هوای اطراف می گیرد و نور چراغ خانه برای رشد آن ها کافی است

گیاه مونسترا یا برگ انجیری (Monstera Deliclosa)گیاه مونسترا دارای برگ های پهن با شیارهای متقارن است. بهتر است به صورت منظم آبیاری شود. این گیاه هر نوع نوری را برای رشد جذب می کند.

ارکیده شاپرکی: ارکیده شاپرکی به دمای 15 درجه نیاز دارد اما بهتر است شب ها در دمای خنک تری نگهداری شود. خاکی که برای نگهداری این گیاه نیاز است استفاده شود باید حتما خاک مخصوص گیاه ارکیده باشد.

مارانتا لوکونورا (Maranta Leuconeura)برگ های سبز با رگه های قرمز دارد. این گیاه برای رشد به آبیاری منظم و نور غیر مستقیم نیاز دارد.

سرخس آشیانه: سرخس آشیانه بر خلاف سایر سرخس ها به رطوبت بالایی نیاز ندارد و در مکان های کم نور و رطوبت متوسط به خوبی رشد می کند

بگونیا رکس: برگ های این با رنگ های سبز، بنفش و صورتی ترکیب شده اند و جلوه ی بسیار زیبایی ایجاد کرده اند. گیاه بگونیا رکس به آب و نور متوسط برای رشد خود نیاز دارد.

کاکتوس کریسمس: این گیاه در جنگل های بارانی رشد می کند و بر خلاف دیگر کاکتوس ها به نور شدید آفتاب و هوای خشک نیاز ندارد. بهتر است آن را در محیط کم نور و مرطوب مثل حمام و یا آشپزخانه نورگیر نگهداری کرد.

فیکوس بنجامین: فیکوس بنجامین یک درخت کوچک است که قابلیت پاک سازی هوا را دارد و می تواند بوی رنگ و تینر را کاهش دهد. گیاه فیکوس باید در دمای بالای 15 درجه و نور غیر مستقیم نگهداری شود.

ساکولنت‌ها: ساکولنت ها دارای 40 گونه با رنگ های متفاوت آبی، بنفش، قرمز و سبز هستند. اندازه کوچک و نیاز به آبیاری کم از دلایل محبوبیت ساکولنت ها هستند.

 نخل خیزران: گیاه نخل خیزران خاصیت پاک سازی هوا دارد. این گیاه به خاک مرطوب نیاز دارد و آن را باید در نور غیر مستقیم قرار دارد.

سرخس برگ شمشیری: این گیاه با افزایش رطوبت در محیط اطراف هوای منزل را تصفیه و آلودگی هوا را کاهش دهد. این گیاه به نور متوسط، آبیاری متوسط و رطوبت معتدل نیاز دارد. هم چنین از ریختن آب بر روی برگ های این گیاه خودداری کنید.

مقاوم ترین گیاهان طبیعی و آپارتمانی

گیاهان مقاوم به گیاهانی گفته می شود که در شرایط سخت کم آب و کم نور به خوبی رشد می کنند و مقاوم در برابر سرما و گرم هستند، گیاهان مقاوم گفته می شود. از جمله گیاهان مقاوم می توان گیاهان زیر را نام برد:

زامیفولیا (Zamiifolia): زاموفیلیا از گیاهان بومی جنوبی و شرقی آفریقا می باشد. این گیاه به دلیل وجود ساقه های گوشتی آب را درون خود نگهداری می کند. به همین جهت زاموفیلیاها در دسته ی گیاهان کم آب قرار دارند. گیاه زاموفیلیا در محیط با نور متوسط بهتر رشد می کند.

پوتوس (Pothos): پوتوس از گیاهان بومی جنوب شرق آسیا و جزایر سلیمان می باشد و قابلیت تصفیه ی هوای اطراف خود را دارد. برای آبیاری این گیاه زمانی که سطح خاک آن خشک شد باید آن را دوباره آبیاری کرد و باید آن را در محیط با نور متوسط قرار داد.

سانسوریا (sansevieria): سانسوریا از گیاهان بسیار مقاوم می باشند، می تواند طیف مختلف دما و رطوبت بالا را تحمل کند، اما به دلیل اینکه برگ های آن سریع می سوزد بهتر در نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد. هم چنین گیاه سانسوریا مانند گیاه زاموفیلیا جزو دسته گیاهان کم آب است.

لیندا (Ponytail Palm): گیاه لیندا از گیاهان بومی مناطق خشک مکزیک می باشد و می تواند طیف مختلفی از دما را تحمل کند. این گیاه دارای ساقه ی ضخیم می باشد و آب را درون خود حفظ می کند. به همین جهت در برابر کم آبی می تواند مقاومت کند. نور زیاد و غیر مستقیم از شرایط نگهداری گیاه لیندا می باشد.

آگلونما بلک (Aglaonema)، برگ عبایی یا فولادی (Cast iron plant )، و پیرومیا قاشقی (Spoonleaf Peperomia) از دیگر گیاهان مقاوم هستند.

نکات خرید گیاهان طبیعی و آپارتمانی

اگر قصد خرید و نگهداری از گل ها و گیاهان طبیعی دارید بهتر است به چند نکته ی مهم و کلیدی در رابطه با خرید گیاهان طبیعی توجه کنید. اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که گیاه مورد نظر بومی کدام منطقه است و باید در چه دما و محیطی نگهداری شود و آیا سازگار با دمای محیط زندگی شما است یا خیر. برای مثال بعضی از گیاهان، بومی مناطق سرد و بعضی دیگر از گیاهان بومی مناطق گرم هستند. نکته ی بعدی میزان نور مورد نیاز برای رشد گیاه است. باید بدانید گیاهی که قصد خرید آن را دارید برای رشد به چه میزان نور احتیاج دارد، به نور زیاد یا نور کم، که با توجه به محلی که می خواهید آن را قرار دهید گیاه مناسبی انتخاب کنید. در صورتی که فضای مورد نظر کم نور یا بدون نور باشد خرید گیاهان مقاوم به نور کم بهترین انتخاب است و یا اگر وقت زیادی برای نگهداری از گیاه ندارید می توانید گیاهان با نگهداری آسان خریداری کنید. نکته ی مهم دیگر در خرید گیاهان طبیعی شناخت گیاهان سمی و غیر سمی می باشد. گیاهان غیر سمی بهتر است دور از دسترس قرار بگیرند تا برای کودکان و یا حیوانات خانگی خطری نداشته باشد. حتما از فروشگاه ها و گل فروشی های معتبر خرید کنید تا از سالم بودن و بیمار نبودن گیاه مطمئن باشید. از نشانه های یک گیاه ناسالم و بیمار زرد شدن برگ ها، ریشه های فشرده شده، پژمرده بودن برگ ها و وجود آفات و حشرات موذی در زیر برگ ها و یا ساقه ها می باشند. زرد شدن برگ گیاهان می تواند به دلیل کمبود مواد مغذی و یا آبیاری بیش از اندازه باشد و علت پژمرده بودن نبود آب کافی در گیاه می باشد که با آبیاری منظم می توان کمبود آب آن را جبران کرد. رشد مارپیچی ریشه گیاه و سپس فشرده شدن آن به دلیل نبود فضای کافی برای رشد ریشه است، که در این صورت جذب مواد مغذی و آب برای گیاه سخت می شود.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان