جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

کتاب‌خوان و کاغذ دیجیتالی

دستگاه کتابخوان

با پیشرفت تکنولوژی کتاب های الکترونیکی نیز جای کتاب های کاغذی را گرفته اند، اما برای مطالعه ی کتاب ها نمی توان زیاد از تبلت ها و گوشی های هوشمند استفاده کرد. تبلت ها و گوشی های هوشمند دارای نمایشگر ال سی دی هستند که استفاده طولانی مدت از آن برای چشم ها مضر هستند. به همین جهت دستگاه مخصوصی برای مطالعه کتاب های الکترونیکی طراحی شده اند که به آن دستگاه کتابخوان می گویند. این دستگاه برای کسانی که به مطالعه علاقه زیادی دارند و وقت زیادی صرف آن می کنند بهترین وسیله می باشد. کتابخوان ها در اندازه و ظاهر مشابه تبلت ها هستند اما با این تفاوت که در نمایشگر خود از تکنولوژی جوهر الکترونیک استفاده کرده است. این تکنولوژی باعث می شود نوری از صفحه دستگاه تولید نشود و صفحه ای مشابه با صفحات کتاب برای شما نمایش دهد. صفحه نمایش کتابخوان ها به دلیل استفاده از این تکنولوژی در روز و با کمک نوری که از اطراف خود میگیرد قابل مشاهده است اما در تاریکی و محیط بدون نور برای مطالعه مناسب نیست، که برای حل این مشکل در دستگاه یک چراغ مطالعه وجود دارد. بنابراین شما می توانید ساعت ها بدون خستگی از خواندن کتاب لذت ببرید.

انواع برند های مختلف کتابخوان ها

برندهای مختلفی مثل آمازون، اونیکس و کوبو دست به تولید کتابخوان الکترونیکی زده اند. اولین برندی که کتابخوان الکترونیکی برای مطالعه کتاب های الکترونیکی تولید کرد، آمازون بود. کیندل آمازون (Amazon Kindle) اولین مدل تولید شده این برند است که دارای صفحه نمایش 6 اینچی می باشد. کیندل پیپر وایت (Kindle Paper White) از پرطرفدارترین مدل ها است که هم ضد آب است و هم اینکه حافظه بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارد. 

برند اونیکس در سال 2021 به عنوان بهترین برند تولید کننده کتابخوان الکترونیکی شناخته شد. BooxA60 نخستین مدل کتابخوان اونیکس به دلیل استفاده از سیستم عامل اندروید رقیب اصلی کیندل 1 آمازون بود و هیچ کدام از محدودیت های آمازون را نداشت.

انواع لوازم جانبی کتابخوان

دستگاه کتابخوان نیز مانند هر وسیله دیجیتالی دیگر برای محافظت و کارایی بهتر نیاز به یکسری لوازم جانبی دارد مانند: کاور کتابخوان، محافظ صفحه، ریموت کنترل و قلم کتابخوان.

خرید دستگاه کتابخوان

قبل از خرید دستگاه کتابخوان باید به چند مورد توجه کنید.

صفحه نمایش

صفحه نمایش تمامی کتابخوان ها در روشنایی قابل مشاهده هستند، اما فقط برخی از آنها که در نمایشگر خود دارای چراغ های LED می باشند و در تاریکی قابل استفاده می باشند. اگر شما به مطالعه در تاریکی علاقه دارید و همیشه قبل از خواب مطالعه می کنید، قبل از خرید کتابخوان این مورد را در نظر بگیرید. کتابخوان ها اندازه های متفاوتی از 6 اینچ تا 13 اینچ دارند، که هرچه اندازه نمایشگر بزرگتر باشد قیمت کتابخوان نیز بیشتر می شود.

پشتیبانی از زبان فارسی

قبل از خرید کتابخوان بدانید که حتما دستگاه از زبان فارسی پشتیبانی می کند، برای مثال کتابخوان های شرکت آمازون از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند و شما هنگام یادداشت برداری نیز دچار مشکل می شوید.

سیستم عامل

سیستم عامل بعضی از کتابخوان ها با هم متفاوت هستند. کتابخوان های شرکت آمازون سیستم عامل متعلق به شرکت خود را دارند و نمیتوانید اپلیکیشن کتابخوان دیگری روی آن نصب کنید و یا کتابخوان فیدیبوک سیستم عامل مشخصی ندارد و امکان نصب نرم افزار طاقچه را ندارید. بنابرابن برای خرید کتابخوان هایی انتخاب کنید که دارای سیستم عامل اندروید باشند مثل اونیکس، تا بتوانید هر اپلیکیشن کتابخوان که دوست دارید روی آن نصب کنید.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان