جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

کیف و کوله

کوله پشتی یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد در هنگام سفر، ورزش و کوهنوردی می باشد. کوله پشتی ها به گونه ای طراحی و تولید شده اند که استاندارد باشند و فشار بر روی کمر و ستون فقرات را تا حد زیادی کاهش دهند و فرد احساس خستگی نمی‌ کند، می تواند به‌ راحتی با آن حرکت کرده و بارش را حمل کند. کوله پشتی برای آن دسته از کسانی که برای سفر علاقه به استفاده از ساک و چمدان ندارند بسیار مناسب است و وسیله ای پرکاربرد برای مسافرت و گردش می باشد که شما می توانید با خیال آسوده از مناظر لذت ببرید و وسایل خود را نیز همراه خود داشته باشید.

انواع کوله پشتی

کوله پشتی ها انواع مختلفی دارند که هر کدام شرایط و کاربرد خاصی دارد و برای موقعیت های مختلفی طراحی شده است.

کوله پشتی ورزشی: کوله پشتی های ورزشی قیمت مناسب و وزن سبکی دارند. این کوله پشتی ها کوله های ساده ای هستند و بیشتر برای حمل لباس های ورزشی و هم چنین کفش ها استفاده می شوند. اندازه کوله ورزشی باید مناسب با قسمت بالای بدن باشد به این معنی که هنگامی که آن را بر روی دوش خود قرار می دهید طول آن از شانه ها تا قسمت استخوان لگن امتداد داشته باشد.

کوله پشتی های چرخ دار: کوله پشتی های چرخ دار مناسب کسانی است که قصد استفاده از چمدان را ندارند و به دلیل مشکلات کمر نمی توانند از کوله های معمولی استفاده کنند. وزن این کوله ها نسبت به کوله پشتی های معمولی بیشتر است و برای سفرهای کاری مناسب هستند.

کوله پشتی های سفری: یکی دیگر از انواع کوله ها، کوله پشتی های سفری می باشند که مانند چمدان باز و بسته می شوند. این کوله پشتی ها محفظه و جیب های زیپ دار زیادی دارند و با قرار دادن پدهای ضخیم در پنل های پشت آن برای سفر بسیار راحت هستند.

کوله پشتی کوهنوردی: کوله پشتی کوه نوردی یكی از تجهیزات کوهنوردی است که هر فردی برای سفرهای کوهنوردی و طبیعت‌ گردی به آن نیاز پیدا خواهد کرد. کوله پشتی باید بتواند وسایلی مثل زیرانداز، لوازم جانبی، لباس اضافه، طناب، کلاه ایمنی، کفش، کیسه خواب و … که کوهنورد در سفر به آن نیاز دارد را در خود جای دهد. در حالت ایده آل این کوله ها باید راحت و متناسب با بدن طراحی شده باشند. استفاده از کوله های کوهنوردی می تواند شما را بسیار خسته کند. کوله های کوه نوردی در سایزهای مختلف کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد. اندازه ۱۰ لیتر برای مسیرهای کوتاه، دویدن و دوچرخه‌ سواری جاده‌ ای مناسب است. اندازه ۱۱ تا ۲۰ لیتر، برای دوچرخه‌ سواری در کوهستان، دویدن و کوه‌ پیمایی طولانی مناسب می‌ باشد. کوله های با اندازه ۲۱ تا ۳۵ لیتر، مناسب برای مسیرهای بلند، ناهموار و کوه‌ نوردی است و اندازه  ۳۶ تا ۵۰ لیتر، برای فعالیت هایی که در آن به تجهیزات و امکانات بیشتری نیاز دارید، مثل صخره‌ نوردی یا کوه‌ نوردی طولانی.

اجزای مختلف کوله پشتی کوهنوردی

بندهای شانه‌ ای: این بندها باید قابل تنظیم باشد تا هرکس متناسب با قالب بدن خود آن را تنظیم کند. بندهای ضخیم راحتی بیشتری را برای شما فراهم می‌ کند، بندهای نازک تر انعطاف پذیری بهتری ارائه می کنند و بندهای مشبک با بالشتک بریده برای تهویه عالی هستند.

پنل پشتی: پانل‌ های پشتی دارای طرح های مختلفی هستند. اکثر آنها قابل تنظیم بوده و برخی از آنها اندازه می‌ باشند تا بتوانید به آن تناسب کامل دست پیدا کنید. کانال‌های فوم باعث ایجاد بالش و بهبود تنفس می‌ شوند.

جیب های کناری کشی: از این جیب‌ های کناری اغلب برای نگهداری بطری‌ های آب استفاده می‌ شوند و معمولا از مواد کشی و در عین حال مطمئن ساخته می شوند.

حلقه تبر یخ و عصای کوهنوردی: همان طور که از نام آن مشخص است از این حلقه‌ ها برای حمل و نگهداری عصای کوهنوردی یا تبرهای یخ می توانید استفاده کنید.

بند کمری: از وظایف و کاربردهای این بند متعادل کردن وزن کلی بار بر روی بدن می باشد.

بندهای فشرده‌ سازی: این بندها برای کاهش حجم کوله طراحی شده اند. زمانی که کوله پشتی‌ ها به طور کامل پر نشده باشند، می‌ توان با فشرده‌ کردن کوله حجم آن را کاهش داد و به ثابت نگه داشتن بار کمک می‌ کنند.

محفظه کیسه خواب: دو محفظه، در قسمت پایین کوله برای نگهداری بسته های بزرگ وجود دارد. از آن معمولاً برای نگهداری کیسه خواب استفاده می شود، محفظه توسط یک تقسیم کننده داخلی از بسته اصلی جدا می‌ شود.

نحوه تمیز کردن کوله پشتی کوه نوردی

ابتدا باید کوله پشتی را کاملا خالی کنید و سپس گرد و غبار را از روی کوله با جاروبرقی پاک کنید. کوله را در حمام، زیر دوش یا تشت آب قرار دهید و آن را با آب و صابون به خوبی بشویید یک برس سفت بردارید و لکه‌ ها را با برس پاک کنید. سپس کف‌ ها و بقیه کوله را با استفاده از یک پارچه میکروفیبر پاک کنید. هرگز کوله پشتی را در ماشین لباس شویی قرار ندهید زیرا این کار به کوله آسیب می رساند.

نکات مهم برای خرید کوله پشتی

مهم ترین نکته در خرید کوله پشتی این است که به دوخت های کوله پشتی توجه کنید و درزهای آن را با کمی فشار دادن امتحان کنید تا هیچ پارگی نداشته باشد. هم چنین برای خرید کوله پشتی های کوه نوردی مهم ترین فاکتور ضد آب بودن آن می باشد تا در شرایط بد آب و هوایی، تجهیزات و لباس های اضافی که درون کوله قرار دارند، خیس نشوند و برای آب و هوای گرم نیز کوله هایی مناسب هستند که بافت هایی با قابلیت جا به جایی و جریان هوا بین کمر و کوله پشتی را داشته باشد. نکته بعدی در خرید کوله پشتی توجه به سایز آن می باشد. اگر قصد دارید مسیری کوتاه در زیر نور خورشید را طی نمایید، بدوید و دوچرخه سواری کنید، کوله پشتی ۱۰ لیتری و کمتر از ۱۰ لیتر برای شما مناسب است، برای مسیرهای طولانی تر و کوهستانی کوله پشتی با حجم ۱۱ تا ۲۰ لیتر، برای مسیرهای ناهموار و طولانی مدت  کوله پشتی با حجم ۲۱ تا ۳۵ لیتر و برای صخره نوردی که نیاز به تجهیزات و لباس های بیشتری دارد، باید از کوله پشتی با حجم ۳۶ تا ۵۰ لیتر استفاده کنید.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان