جستجو در نتایج:

قیمت

  • از تومان
  • تا تومان
نمایش کالاهای موجود

موتور سیکلت

انواع موتور سیکلت

موتورسیکلت ها از مجبوب ترین وسیله های نقلیه با کاربرد های متفاوت هستند و از آن در جاهای مختلف استفاده می شود. به همین جهت شرکت های بزرگ موتور سیکلت هایی با مدل ها و کلاس های مختلف تولید کرده اند. از انواع موتور سیکلت ها می توان موارد زیر را نام برد:

موتور مسابقه ای سرعت، شتاب، قدرت ترمز گیری و قدرت مانور بالایی دارند. سیستم انتقال نیرو در این موتورها دارای دو نوع شفت و زنجیری هستند. هایوبوسا و کاوازاکی نینجا از مدل های معروف موتورهای مسابقه ای هستند.

موتور شهری مناسب برای استفاده در سطح شهر که دارای قیمت مناسب و قدرت خرید برای عموم مردم هستند. کی تی ام دوک، آپاچی 200، هوندا 125 از مدل های معروف موتورهای شهری هستند.

موتور کروز به دلیل ظاهر زیبای خود طرفداران زیادی دارد. در این مدل از موتورها فاصله بین دو چرخ زیاد است و ارتفاع زین آن کم می باشد. در این مدل موتورها سیستم انتقال نیرو دارای سه نوع تسمه، شفت و زنجیری می باشد. از مدل های معروف موتور کروز می توان هارلی داویدسون فت بوی و کویر C2 را نام برد.

موتور کراس: این نوع موتورها مناسب برای استفاده در بیابان ها، تپه ها و جاده های کویری و مسیرهای دارای ناهمواری، پستی و بلندی و صخره ها می باشند. این موتورها معمولا گران قیمت هستند و دارای سیستم تعلیق و فنربندی پیشرفته می باشند. عدم وجود کیلومتر شمار، راهنما و بوق از ویژگی های موتورهای کراس است. از مدل های معروف موتورهای کراس می توان به یاماها YZ125 و هوندا CRF450R اشاره کرد.

موتورهای دو منظوره: موتور سیکلت های دومنظوره دارای لاستیک های مناسب برای استفاده در مسیرهای ناهموار، آسفالت و سنگ فرش می باشند و دارای چراغ، راهنما و مخزن سوخت بزرگ هستند. فلات 250 سی سی و پیشرو 250 gold از مدل های معروف موتورهای دو منظوره هستند.

موتور رالی: از موتور رالی برای مسابقات رالی با مسافت های طولانی در جاده های هموار و ناهموار استفاده می شود. این موتورها دارای سیستم روشنایی، بوق، کیلومتر شمار، قطب نما و مخزن بسیار بزرگ سوخت هستند. یاماها YZ125 و هوندا CRF450R از مدل های معروف موتور های رالی می باشند.

موتور اسکوتر: برای استفاده در جاده های صاف و آسفالت طراحی و تولید شده اند. سیستم ترمز جلو در این مدل از موتورها دیسکی و سیستم ترمز عقب آن کاسه ای است و دارای نمایشگرهای سرعت، کیلومتر شمار، مقدار بنزین، مقدار روغن موتور، سیستم روشنایی و چراغ‌های راهنما هستند. تی وی اس وگو و هوندا کلیک از مدل های معروف موتور اسکوتر می باشند.

بهترین و معتبرترین برندهای موتور سیکلت

هوندا (honda)، هارلی دیویدسون (harley davidson)، کاوازاکی (kawasaki)، یاماها (yamaha)، BMW، سوزوکی (suzuli)، کی تی ام، دوکاتی (dukati)، وسپا (vespa) و آپریلیا (apriliya) از بهترین برندهای خارجی موتور سیکلت می باشند. موتور سیکلت های نامی، کویر، دایچی و پرواز از برندهای ایرانی موتور سیکلت هستند.

در هنگام خرید موتور سیکلت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

همان طور که در ابتدا گفتیم موتورها انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع و کاربردی که دارند در مکان های مشخص از آن استفاده می شود. بنابراین قبل از خرید بدانید که هدفتان از خرید موتور سیکلت چیست. اگر برای استفاده در سطح شهر و رفت وآمد می خواهید موتور شهری انتخاب مناسبی است و یا اگر برای مسابقه در پیست موتور سواری می خواهید باید یک موتور مسابقه ای خریداری کنید. توجه به ایمنی موتور سیکلت نیز از مهم ترین نکات خرید موتور سیکلت است. از جمله موارد ایمنی موتور می توان به رکاب های تاشو برای کاهش خطر زمین خوردن و روشن شدن چراغ های پشت موتور سیکلت هنگام ترمز کردن اشاره کرد. برای خرید موتور سیکلت سعی کنید به سراغ یک برند معتبر و شناخته شده بروید تا خیالتان از بابت کیفیت آن راحت باشد.

مقایسه
loading 2 ثانیه
ارسال هشدار اگر قیمت محصول پایین تر از قیمت مشخص شده باشد.
تومان